Nuk ka asgjë më të lumtur se kur jemi me njerëzit që duam. Të jesh në gjendje ta shohësh atë person çdo ditë si dhe të kujdesesh dhe të kujdesesh për çdo sekondë. Dhe më e lumtura është kur dy njerëz që e duan njëri-tjetrin kthehen në të njëjtën çati. Cap stt dashuri çift i ëmbël Më poshtë do t’ju tregojë se sa e ëmbël dhe e çmuar është dashuria.

Nr. – Kapelë e shkurtër Të dua

Ju lutemi dërgoni këto stt cap ju dua Kontaktoni njerëzit kur jeni rreth jush jashtë linje. Le të kalojmë fjalë të ëmbla për t’i ndihmuar të dashurit tuaj të kalojnë mirë dhe plot gëzim për një ditë të re të mbarë.

 • Ti ekziston në mua si një tatuazh
 • Martesa është e vetmja luftë ku flini me armiqtë tuaj (Anonim)
 • Kur grinden, çiftet shpesh priren të sjellin histori të vjetra për të ‘degraduar’ njëri-tjetrin. Nëse zbuloni se argumenti juaj po ecën në atë drejtim, mbajeni atë në kontroll duke i thënë atij: “Ne po shkojmë shumë larg” ose “Unë nuk mendoj se duhet ta sjellim këtë histori të vjetër”. Mbani mend, grindjet zgjidhin vetëm probleme të reja, mos u grindni ose mos merrni gjëra ‘të modës së vjetër’.
 • Pse gratë janë më të rrezikshme se bosët e mafias? Ata thjesht kanë nevojë për para ose jetë. Gratë i duan të dyja.
 • “Plaku ende do” katër fjalë kaq të hidhura.. E thartë në fjalën e vjetër, e ashpër në fjalën dashuri.. Pse është ende dashuri në të kaluarën???
 • Kur njerëzit e duan njëri-tjetrin, njerëzit shpesh betohen se do të jetojnë dhe vdesin së bashku, dhe kur e urrejnë njëri-tjetrin, njerëzit shpesh betohen se do të jetojnë dhe vdesin së bashku.
 • Pa pulë – Burrat duhet të kenë gra për të qenë të lumtur.
 • Kur ajo struket në gjoksin tuaj, jepini një puthje të butë në ballin dhe mollëzat e saj
 • Për të mbajtur një lumturi të caktuar në shtëpinë e vogël, çdo anëtar duhet të mësojë të jetë i durueshëm. Mos i thoni njëri-tjetrit se vetëm gratë duhet të mësojnë të jenë të durueshme me burrat e tyre, por si burra, mos e lini veten të bëheni frikacak.

 • 4 Problemi në martesë është se ajo shpesh përfundon pas një nate seksi dhe duhet të rindërtohet çdo mëngjes para mëngjesit.
 • Kur doni dy njerëz, mund të jetë gjithashtu shumë romantike dhe intensive
 • Si burrë e grua, kurrë mos lejoni që nderi të marrë fronin. Vetëm atëherë dashuria mes burrit dhe gruas do të zgjasë gjatë.
 • Martesa duhet të jetë një proces edukimi i ndërsjellë gjatë gjithë jetës. Hiem
 • Dashuria e bukur na bën të ndryshojmë, të përpiqemi që njëri-tjetri të bëhemi më të mirë
 • Ai është i pashëm, galant, shumë i përshtatshëm për gratë shtatzëna dhe qumështore.
 • “Më mirë të jem vetëm sesa të dua një gënjeshtar”
 • Shumë prej nesh jetojnë vetëm duke menduar për veten pa u kujdesur për të tjerët, duke fajësuar gjithmonë jetën tonë të mërzitshme familjare, kështu që rastësisht harrojmë se ka gjithmonë njerëz që janë gjithmonë të qetë. sakrifica për t’ju ndihmuar të keni një jetë familjare të qetë dhe më të mirë.
 • Dashuria që kemi në rininë tonë është sipërfaqësore në krahasim me dashurinë që një plak ka për ish-gruan e tij (Will Durant)
 • Pjesa më e dhimbshme e tradhtisë është se ajo nuk vjen kurrë nga personi tjetër, por nga personi që keni pranë.
 • Familja është ende familje, edhe nëse ndonjëherë nuk është komode
Tham Khảo Thêm:  [VIP] Giáo án ngữ văn lớp 6 bản cánh diều công văn 5512 năm 2021

STT e do gruan e tij

Nuk ka asgjë më të mrekullueshme se kur çdo ditë një grua dëgjon fjalë dashurie dhe përkëdhelje nga burri i saj. Kjo do t’ju ndihmojë ju dhe bashkëshorti juaj të afroheni më shumë dhe ta doni njëri-tjetrin më shumë. Kjo stt e do gruan e tij Më poshtë do t’ju ndihmojë të zgjidhni fjalët për t’i dërguar personit që doni më shumë.

 • Buzëqeshja e tij më bën zemrën të rrahë.
 • Si burrë, duhet ta respektoni dhe ta përkëdhelni gruan tuaj. Sepse, në fund të fundit, ajo la parajsën për të të ndjekur. (Nëse e zemëron gruan tënde, nuk duhet të zemërohesh me të por duhet ta ngushëllosh. Sepse gjithsesi ajo hoqi dorë nga gjithçka për të qenë me ty).
 • Nëse dëshironi të jeni të lumtur, praktikoni të jepni më shumë, veçanërisht dashuri.
 • Mjafton vetëm mbajtja paqësore e duarve me njerëzit që ecin në mes të botës.
 • Çfarë është familja? Ai është respekti për babanë, dashuria për nënën, respekti dhe admirimi për virtytin e prindërve, falja e gabimeve, kujtimi i mirënjohjes, simpatia për vuajtjet, mirënjohja për sakrificën e prindërve.
 • Nuk ka kishë që nuk predikon, nuk ka çift që nuk debaton.
 • Është e qartë se martesa pengon romancën. Sepse sa herë që shkoni në një takim romantik, gruaja juaj duhet patjetër të ndërhyjë.
 • Për mua, lumturia është thjesht të jetosh në krahët e dashur të të gjithëve. Edhe pse mund të mos jenë pranë meje, e di që sytë dhe zemrat e tyre më shikojnë gjithmonë në çdo hap të rrugës. Lumturia për mua është thjesht të shoh njerëzit rreth meje të shëndetshëm, të lumtur, të lumtur dhe të qetë!
 • Ndjenja e pezullimit, të kujtosh të presësh me padurim të takosh atë që do, të jesh personi i parë që takon sërish partnerin kur je në një lidhje në distancë është e mrekullueshme. Lumturia ndonjëherë vjen nga gjërat shumë të vogla.

 • Që nga dita që u dashurova me ty, që nga dita që të pashë, kam përjetuar dy dashuri. Unë jam ende i njëjti, ende budalla, ende marrëzisht i dashuruar me ty. Por prapë mos e thuaj, prapë ngushëllo veten, atëherë do të kuptosh ndjenjat e sinqerta që kam për ty.
 • Vuajtja e një gruaje është të martohet me një burrë qesharak. Vuajtja e burrave është të kesh një grua xheloze.
 • Sa herë që bie, shpesh i them vetes që të ngrihem shpejt dhe të vazhdoj të ec. Për shkak se vetëm hapat mund të arrijnë në destinacion, maksimumi, duhen vetëm disa rënie të tjera për të qenë në gjendje të ngriheni përsëri. Dhe nëse shtrihem atje, gjithçka që marr, mund të jenë vetëm pëshpëritje.
 • Unë nuk dua të martohem vetëm për t’u martuar. Nuk mund të mendoj asgjë më të vetmuar sesa të jem e lidhur me jetën time me dikë me të cilin nuk mund të flas, ose më keq akoma, me dikë me të cilin nuk mund të pushoj.
 • Dashuria që kemi në rininë tonë është sipërfaqësore në krahasim me dashurinë që një plak ka për gruan e tij të vjetër.
 • Kur një burrë i afrohet një gruaje me një fund të shkurtër lëkure, zemra i rreh më shpejt, fyti i thahet dhe gjunjët i dridhen sikur do të shembet. Pse ? Sepse fustani i saj prej lëkure mban erë si një makinë e re.
 • Lumturia e burrit dhe gruas ndërtohet nga kujdesi dhe besnikëria
 • Kur tradhton personin që do me gjithë zemër për të vrapuar pas dikujt tjetër, rezultati nuk është kurrë i mirë.
 • Unë as nuk e di nëse jam mirë apo jo. Çdo ditë kalon kështu, ende nuk mund të gjej gëzim në jetë.
 • Të mësosh të duash dikë është e lehtë, por të harrosh dikë që ka qenë dikur nuk është e lehtë. Mund të zgjasë një vit, disa vjet ose një jetë.
 • Diku është gjithmonë dikush që të vlerëson, të do, pranon gjithçka që të përket. Vetëm kur t’i kapërceni me guxim kundërshtarët, kritikuesit dhe makinat e botës, lumturia do të jetë e plotë. Nëse nuk e kapërceni, e humbni, kjo është e gjitha.
Tham Khảo Thêm:  Đề thi văn cuối kì 1 lớp 7 trường THCS Kỳ Bá 2022

Dërgo STT tek ju

Gjëja më e mirë për të nisur një ditë të re është të marrësh fjalë dashurie nga vajza që i ke dhënë zemrën. Kjo stt te dua Më poshtë do të jetë një bibliotekë e dobishme për vajzat që të zgjedhin të flasin me djalin në zemër.

 • Duke kaluar ditët me shi, më pëlqejnë ditët me diell
 • Kudo që të shkoni, çfarëdo që të bëni, me kë, si, mbani mend një gjë; Unë të dua. Kjo nuk ndryshon kurrë.
 • “U përpoqa të të harroj, por sa më shumë që përpiqesha, aq më shumë mendoja për ty.”
 • Lumturia në martesë nuk është e rastësishme, ajo ka nevojë për shumë shkëmbime nga dy persona.
 • Një burrë i mirë është kur hedh një vështrim në qindra mijëra vajza të tjera dhe përsëri thotë: “Jo aq i bukur sa gruaja jote”.
 • Të gjithë burrat duhet të ndjehen të lirë të përdorin shtatë fjalë që kanë fuqinë për të qetësuar çdo martesë: Zemër, mund të kesh të drejtë.
 • Një grua ideale është ajo që ju është besnike, por përpiqet të jetë simpatike sikur të jetë e pabesë.
 • Unë dua të dua dikë për një kohë të gjatë, jo një lidhje të shkurtër dashurie. Duajini ata thellësisht dhe jini me ta për pjesën tjetër të jetës tuaj.
 • Problemi me martesën është ky: ajo vdes çdo natë pas seksit. Dhe njeriu duhet ta zgjojë çdo mëngjes para mëngjesit.

 • Unë nuk i ngushëlloj më të tjerët. Unë vetë kam nevojë të ngushëllohem
 • Jetët tona formohen nga ata që na duan dhe ata që refuzojnë të na duan.
 • Një martesë e mirë është midis një gruaje të verbër dhe një burri të shurdhër.
 • Shtretërit mund të flasin, fqinjët nuk kanë dhëmbë.
 • Duhet vetëm një hap i lehtë për të arritur në destinacionin e përsosur. Por unë vazhdoj të eci dhe ende nuk mund ta shoh destinacionin.
 • Ne i duam të tjerët jo sepse ata janë të përsosur, por thjesht sepse jemi më të përshtatshmit për atë person.
 • Meqenëse rrafshi i zemrës sime është ulur nga pingulja nga pamja juaj, nuk mund të përcaktoj më rrezen për të vizatuar rrethin tim të dashurisë.
 • Burri dhe gruaja kanë dashuri të thellë. Duajeni njëri-tjetrin derisa koka e argjendtë të dashurojë ende
 • Të dashurosh në dashuri është ndryshe nga keqardhja. Kur i mëshirojnë, kanë frikë vetëm nga një gjë, dhe ajo është lëndimi i të tjerëve.
 • Gjëja më e rëndësishme për një martesë të lumtur qëndron në 4 fjalë të thjeshta: Unë do të laj enët.
 • Lumturia për mua është shumë e thjeshtë, vetëm duke parë njerëzit që dua jetojnë të lumtur, të shëndetshëm dhe të lumtur më bën tashmë të lumtur.

Kap dashurinë e ëmbël në dashuri

Në dashuri, qoftë djalë apo vajzë, të gjithëve u pëlqejnë gjërat e ëmbla dhe të lezetshme. Sidomos ata që i doni më shumë. Kjo cap doi dashuri e ëmbël në dashuri Më poshtë do të jetë një zgjidhje e shkëlqyer për ju për t’i dërguar fjalë të ëmbla dhe romantike dashurisë të dashurit tuaj.

 • Bëni atë që ju bën të lumtur. Dhe ji me personin që të bën të buzëqeshësh
 • Për një grua, burri i saj është njeriu më i rëndësishëm në jetën e saj. Martesa me një burrë që e do vërtet është më e lumtura e një gruaje. Një burrë i respektueshëm dhe i mençur është i dukshëm në trajtimin e gruas së tij. Një familje e lumtur është kur burri dhe gruaja shikojnë në të njëjtën anë, respektojnë njëri-tjetrin dhe kujdesen dhe ushqejnë së bashku shtëpinë e tyre.
 • Detyra e parë e një burri është të mbrojë gruan e tij
 • Asgjë nuk e bën një burrë më krenar se lumturia e gruas së tij. Sepse ai është gjithmonë krenar që ia doli. Ishte ai që i solli një buzëqeshje gruas së jetës së tij.
 • Ka vetëm dy raste kur dua të jem me ty: Tani dhe përgjithmonë.
 • Dashuria që kemi në rininë tonë është sipërfaqësore në krahasim me dashurinë që një plak ka për ish-gruan e tij (Will Durant)
 • Shpërblimi më i madh në botën e një burri është gruaja më e bukur në krahët e tij dhe prehu atje me një zemër besnike.
 • Kur janë të dashuruar, dy njerëz mund të jenë shumë romantikë dhe intensivë, por kur ata janë burrë e grua, thjesht e thjeshtë dhe praktike, fjala “dashuri” tani kthehet në fjalën “të duash” më shumë… thjesht “dashuri të mbajë”. njerëzore. të ecësh dorë për dore nëpër botë “mjafton…
 • Herën e parë që të takova, pashë sytë e tu të njohur. Një vështrim që e kam pritur prej vitesh dhe tani ajo vështrim me dashurinë tënde ma shkriu zemrën e ngrirë. Ju dua dhe ju mungon shumë djema!
Tham Khảo Thêm:  Giáo án lớp 3 – Tuần 27

 • Fjalë që vdekja shpif. Si vajzë, ajo duhet të ndjekë burrin e saj.
 • Martesa është një lidhje mes dikujt që nuk i kujton kurrë përvjetorët dhe dikujt që nuk i harron kurrë ato ditë.
 • Kur janë të dashuruar, dy njerëz mund të jenë shumë romantikë dhe intensivë, por kur ata janë burrë e grua, thjesht e thjeshtë dhe praktike, fjala “dashuri” tani kthehet në fjalën “të duash” më shumë… thjesht “dashuri të mbajë”. njerëzore. të ecësh dorë për dore nëpër botë “mjafton…
 • Pas suksesit të një burri qëndron gjithmonë një grua, dhe pas dështimit të një burri qëndron një grua e vërtetë.
 • Lumturia nuk zgjat shumë, por dhimbja nuk mund të fshihet
 • Një burrë i denjë është kur hedh një vështrim në qindra mijëra vajza të tjera dhe përsëri thotë: Jo aq e bukur sa gruaja jote.
 • Nëse një çift ka mosmarrëveshje, grindje. Si grua, tregohuni shumë të duruar në atë kohë, mund të mos doni të flisni, mos bëni punët e shtëpisë, por absolutisht mos u debatoni drejtpërdrejt me burrin tuaj. Vetëm pak zemërim mund të bëjë që dy persona të kenë sjellje dhe fjalë që lëndojnë rëndë njëri-tjetrin.
 • Mos u kujdes për gratë e të tjerëve që të mos humbasësh veten.
 • Jeta nuk është gjithmonë ashtu siç dëshironi të jetë. Pra, mos u mërzit. Sepse jeta është e tillë.
 • Unë jam ti, ti je unë, por ne jemi bashkë!
 • Nuk ka asgjë më fisnike dhe më të nderuar se besnikëria.

Shiko me shume: [Top 99+] Miqësia STT, thënie të mira për miqësinë, humor i mirë

Nuk jane. Hay –