Top 10 ca sĩ Việt Nam thành công trong vai trò diễn viên

Rate this post

Minh Hang

Minh Hang ka lindur më 22 qershor 1987, emri i vërtetë është Le Ngoc Minh Hang, është një këngëtare dhe aktore vietnameze me pseudonimin e lezetshëm “derr foshnja”. Edhe pse ka hyrë në showbiz si këngëtare, kjo bukuroshe vlerësohet shumë nga publiku për aftësinë e saj në aktrim. Me një stil aktrimi natyral dhe emocional, ajo u bë shpejt një element i ndritshëm i industrisë vietnameze të filmit. Filma ku Minh Hang ka marrë pjesë si: Calling a Dream, Phu Du, Why It’s You, The Married Shadow, Brilliant Kisses, Happy House, … Në të cilët, pas rolit të Phung në “Call to Dreams” Dreaming about”, Minh Hang ishte shumë e suksesshme kur u votua nga publiku i HTV si “Aktorja kryesore më e preferuar” në 2007. Pas këtyre filmave, pasi luajti rolin e Indokinës në filmin “Walk and cry”, ajo kufizoi xhirimet për t’u fokusuar tek vetja. zëri. Megjithatë, ajo ende nuk ndalon së marrë ftesa për bashkëpunim dhe gjueti nga producentët e filmave.

Këngët që Minh Hang interpretoi kanë jehuar në zemrat e publikut si: 123 lamtumira, Një raund i botës (me Timin), Ngjyra e buzëve të tua rozë, Lamtumira e fundit (me Luu Chi Vi), Dashuri e çmendur, E padukshme. Njerëz, dashuri e gabuar, zemër egoiste, dashuri telefonike sim, … Në të cilën, dueti “A round the world” me këngëtarin Tim shkaktoi ethe në zemrat e publikut për pak kohë.

Minh Hang dhe Luong Manh Hai në film
Minh Hang dhe Luong Manh Hai në filmin Duke qarë gjatë ecjes
Minh Hang dhe Ngo Kien Huy në filmin e shkurtër
Minh Hang dhe Ngo Kien Huy në filmin e shkurtër “Tani e di”

Miu Le

Emri i vërtetë i Miu Le është Le Anh Nhat, i lindur më 5 korrik 1991 në Ho Chi Minh City. Filloi të vërë këmbë në showbiz pas rolit të korrikut Miu tek Engjëjt me të bardha, por Miu Le nuk ka lënë mbresa të thella tek publiku me këtë rol. Pas një periudhe heshtjeje, Miu Le u rikthye në rolin e këngëtares nën NewGen Entertainment me emrin skenik Miu Le, i cili rrjedh nga roli dhe mbiemri i korrikut Miu.

Miu Le si një këngëtare e suksesshme me një sërë hitesh si: “Më mungon”, “Preten por të dua”, “Ende shpresoj”… Megjithatë, ajo ende merr pjesë në shumë projekte. filma si “A guxon të më duash?”, “Ka pesë zana në shtëpi”. Miu Le e ka konfirmuar edhe aftësinë e saj të aktrimit përmes një roli shumë unik – Thanh Nga në “Ti je gjyshja ime” (pas më shumë se dy muajsh publikim, ka arritur pikën historike prej 100 miliardë VND), filmi konfirmon vendosjen e një arkeje. rekord i kinemasë vietnameze. . Miu Le mori pjesë gjithashtu në filmin The Girl Came From Yesterday (i hapur nga 21 korrik 2017) – adaptimi filmik i tregimit me të njëjtin emër nga autori Nguyen Nhat Anh dhe ishte po aq i suksesshëm “Pashë lule të verdha në tokë”. Zoti”. Bari i gjelbërt”.

Tham Khảo Thêm:  Viết đoạn văn nói về xóm làng hoặc phố phường của em
Miu Le luan korrikun Miu - rolin kryesor të filmit
Miu Le luan korrikun Miu – rolin kryesor të filmit “Engjëjt në të bardhë”.
Miu Le luajti bashkë me Ngo Kien Huy, Hua Vi Van në
Miu Le luajti bashkë me Ngo Kien Huy dhe Hua Vi Van në “Ti je gjyshja ime”

Hari fitoi

Emri i vërtetë i Hari Won është Luu Esther (lindur më 23 qershor 1985) dhe Hari Won është një vietnamez me origjinë koreane. I dashur nga publiku që nga reality show Amazing Race 2013, Hari Won ka hyrë gradualisht në industrinë e argëtimit si këngëtar. Duhet përmendur hitet e Hari Won si: Ti thjesht shko, Huong fluturon larg, Dashuria është dashuri, …

Përveç kësaj, falë pamjes së saj të ndritshme, fytyrës së bukur dhe buzëqeshjes së bukur, bukuroshja 8X është e besuar nga shumë regjisorë dhe e ftuar të marrë pjesë në projektet e tyre filmike. Deri më sot, ajo ka zotëruar më shumë se 10 filma të ndryshëm, si në film ashtu edhe në televizion. Filmat në të cilët mori pjesë Hari Won morën reagime pozitive nga publiku si 49 Days 2 (duke luajtur me këngëtarin Ngo Kien Huy), The Boy That Year (duke luajtur me Son Tung MTP, Ngo Kien Huy, Hua). Vi Van …), Spitali Ghost (me Tran Thanh, Thu Trang, Tien Luat, La Thanh, …)

Hari Won dhe Ngo Kien Huy hyjnë
Hari Won dhe Ngo Kien Huy në “49 ditë 2”
Hari Won dhe Tran Thanh në film
Hari Won dhe Tran Thanh në filmin “Ghost Hospital”

Jun Pham

Pham Duy Thuan njihet me emrin e tij skenik Jun Pham (lindur më 24 korrik 1989 në qytetin Ho Chi Minh). Jun Pham është një ish-anëtar i 365daband, aktiv me grupin nga viti 2010 deri në 2016 (kur grupi pushoi së punuari).

Me një pamje të ndritshme, të pashme, mashkullore dhe një fytyrë të lezetshme “bebe”. Jun Pham është i kërkuar nga shumë producentë filmash. Filmat ku ai mori pjesë kanë marrë shumë dashuri nga publiku si Tam Cam: The Untold Story, 12 plejada: Vizato një rrugë që dashuria të vrapojë, Vajza nga dje, 100 ditë me ty … Përveç kësaj, Qershor gjithashtu bashkë-shkruajti disa filma.

Si Jun Pham
Jun Pham si “Ut Kiem” në “Co Tham kthehet në fshat”
Jun Pham dhe Kha Ngan në
Jun Pham dhe Kha Ngan në “100 ditë me ty”

Truong Quynh Anh

Emri i vërtetë i Truong Quynh Anh është Dang Truong Quynh Anh, i lindur më 12 janar 1989 në Khanh Hoa. Duhet përmendur këngët e realizuara nga Truong Quynh Anh si: Vetmia, Shiu ndal, mos qaj, Nuk ka problem, Të shpenzosh gjithë rininë për një person, …

Truong Quynh Anh u dashurua me kinemanë shumë herët, kur ishte 18 vjeç me një rol në filmin Konvikti, me një aktrim natyral dhe potencial, kështu që gjatë aktrimit, Truong Quynh Anh e luante rolin mjaft ëmbël. . Disa nga filmat e hershëm në të cilët mori pjesë Quynh Anh mund të përmenden si: Valët e erës së jetës, Ditët pa ty, Lufta e trëndafilave, Fantazmat e shkollës, …

Truong Quynh Anh është gjithnjë e më rrezatues dhe i bukur
Truong Quynh Anh është gjithnjë e më rrezatues dhe i bukur
“Martesa për fëmijë” është një histori dashurie që shumë njerëz e duan me rolin kryesor femër të luajtur nga Truong Quynh Anh

Tam im

My Tam ka lindur më 16 janar 1981. Në moshën 16 vjeçare, My Tam fitoi çmimin e parë në beqar në të gjithë qytetin. Me aktivitetet e saj serioze dhe krijuese muzikore dhe gjithmonë duke lënë gjurmë, nga viti 2002 e deri më tani, My Tam ka qenë gjithmonë një nga këngëtaret kryesore në Vietnam.

Edhe pse ajo nuk mori pjesë në shumë projekte filmike, aftësia e aktrimit të My Tam u vlerësua shumë nga producentët e filmit përmes filmit muzikor Cho a Love. Në film, këngëtarja femër 8x luan Linh Dan – një zonjë e re nga një familje e pasur që është e apasionuar pas këndimit. Më pas ndodhi një incident, familja e Linh Danit u prish, prindërit e saj u arrestuan, Linh Dan papritmas u bë një zonjë e re pa asgjë. Duke e nisur jetën nga zero, roli i My Tam i jep audiencës ndjenjën e ngritjes së një vajze të re mes fatkeqësive të pakapërcyeshme. Në film, My Tam jo vetëm që merr rolin kryesor të femrës, por është edhe producente muzikore. Ky ishte filmi i parë muzikor vietnamez që u vlerësua shumë në atë kohë.

Tham Khảo Thêm:  Tiếng Anh 8 unit 11 A closer look 1

Së fundmi, My Tam bëri bujë të madhe përmes filmit My Assistant – premierë më 4 janar 2019 me rolin e skenaristit, regjisores (emri i skenës Mira Duong) dhe aktores. luajti në atë film. Filmi sillet rreth historisë mes vajzës së talentuar Kha Doanh (luajtur nga My Tam) dhe biznesmenit të ri Phuc Nam (luajtur nga Mai Tai Phan). Duke dashur të shpëtonte biznesin familjar që ishte marrë përsipër nga një korporatë e huaj, Kha Doanh pa dëshirë u bë asistentja e Phuc Nam me detyrën për të gjetur një të dashur për të. Dhe në atë udhëtim sfidues, Kha Doanh gjeti aksidentalisht dashurinë e vërtetë të jetës së saj.

My Tam dhe Tuan Hung në film
My Tam dhe Tuan Hung në filmin “Dhuro një dashuri”
Performanca e My Tam në
Performanca nga My Tam në “Assistant Sister”

Ngo Kien Huy

Ngo Kien Huy ka lindur më 29 qershor 1988 në Ho Chi Minh City. Ai njihet si këngëtar me tenor, me muzikë pop-baladë. Këngët që tërheqin vëmendjen e fortë në zemrat e fansave si: Pretend to love, Falling stars, Ngo Kien Huy is you, …

Por përveç kësaj, falë zotërimit të një fytyre të bukur, buzëqeshjes së lezetshme dhe talentit. Ngo Kien Huy është një emër që vihet re shpesh nga producentët e filmit dhe është shfaqur në shumë filma të kinemasë vietnameze si Angel 99, Boy at vit, You are my grandmother, 49 ditë 2 dhe së fundmi më i miri. është mashkulli kryesor në The Girl From Yesterday. Ai la mbresa të mira te publiku edhe me aktrimin e tij natyral dhe plot humor.

Ngo Kien Huy në
Ngo Kien Huy në “Vajza nga dje”
Ngo Kien Huy dhe Harry Lu luajnë bashkë
Ngo Kien Huy dhe Harry Lu luajnë bashkë në “Ti je gjyshja ime”

Dong Nhi

Dong Nhi (emri i vërtetë Mai Hong Ngoc, i lindur më 13 tetor 1988) është një këngëtar dhe kompozitor i famshëm vietnamez. Dong Nhi konsiderohet si një nga këngëtarët pionierë që del nga bota online. Duhet përmendur këngët që i kanë bërë emrin Dong Nhi si: Shy, Sweet Cry, Kush mund të më japë të lutem mos, Më jep një herë dashuri, Zemërim, …

Edhe pse nuk e ka dëshmuar vërtet veten përmes rolit të saj si aktore, këngëtarja Dong Nhi ende luan një rol të bukur dhe djallëzor në serialin “Djalli i parë, fantazma e dytë, studenti i tretë”. Përveç kësaj, Dong Nhi vazhdimisht përpiqet dhe ka demonstruar aftësitë e saj në aktrim krahas filmave të tjerë të shquar shkollorë si: Shpëtimi i Zotit të vdekjes, Studenti 3, filmi i shkurtër “Ka ende një vend që të pret.” , … ndonjë nga rolet e saj. mori edhe dashurinë e publikut, publikut.

Dong Nhi dhe Baggio hyjnë
Dong Nhi dhe Baggio në “Shpëtimi i Zotit të vdekjes”
Dong Nhi si një student i mirë
Dong Nhi luan rolin e një studenteje “gossip lady” por gjithmonë i ndihmon miqtë e saj në “Studentët e së martës”

Phuong Thanh

Emri i vërtetë i Phuong Thanh është Bui Thi Phuong Thanh, i lindur më 27 prill 1973. Phuong Thanh është një nga këngëtarët kryesorë të viteve ’90, shekullit të fundit të muzikës së lehtë. Zëri i saj i ngjirur ka tërhequr një numër të madh fansash. Këngët që kanë bërë emrin e këngëtarit Phuong Thanh si: Emptiness, A Time Gone, Farewell to the Past, Aksidental a Dream Returns, …

Tham Khảo Thêm:  Soạn bài Ai đã đặt tên cho dòng sông và Phân tích hình ảnh sông Hương

Ajo hyri në kinema me disa role dytësore por gjithsesi la mbresa të thella te publiku. Si aktor, Phuong Thanh ka përfunduar me sukses role në shumë filma si: Shtatzënë, Kur burrat janë shtatzënë, shpirti i kasapit Truong Ba, Puthja e vdekjes, E bukura çdo centimetër, Vdekja e shpëtimit, rebeli i djalit të nxehtë … dhe disa filma të tjerë dhe TV seri.

Phuong Thanh luan një prostitutë në
Roli i Phuong Thanh si prostitutë në “Hot boy rebellious” preku zemrat e publikut.
Roli mbresëlënës i Phuong Thanh në film
Roli mbresëlënës i Phuong Thanh në filmin Walking ndërsa qan

Dan Truong

Pham Dan Truong (mbiemri Bo), i lindur më 29 nëntor 1976 është një këngëtar i famshëm vietnamez i muzikës së lehtë në fund të viteve 1990. Këngët që e bënë emrin e Dan Truong si Kiep Do Me Thuong, Go Back larg, Love ndezur thembra, kenge dashurie prej floriri, pergjithmone nje dashuri, zog i bardhe jetim (duet me kengetaren Cam Ly), Kujt te mungon kur je i vetmuar…

Krahas këndimit, këngëtari mashkull “pa moshë” i showbiz-it vietnamez merr pjesë edhe në fushën e filmit me filmin përrallor King Hoa Co, Prince Heo apo filmin Vo Lam Truyen Ky të shfaqur në natën e Vitit të Ri 2006, i cili shkaktoi ethe. ndjenje. merrni shumë zhurmë. Në fund të vitit 2009, Dan Truong u shfaq gjithashtu në serialin televiziv Nhat devil dhe fantazma e dytë si aktori kryesor. Një film tjetër në të cilin mori pjesë Dan Truong ishte “The Reluctant Husband” në 2012.

Dan Truong tregon talentin e tij
Dan Truong tregon talentin e tij për të “trokitur studentët në kokë” në filmin “Studentët e së martës”
Dan Truong dhe Nguyet Anh in
Dan Truong dhe Nguyet Anh në “Studentët e së martës”

Vlerësoni këtë postim

Miu Le

Emri i vërtetë i Miu Le është Le Anh Nhat, i lindur më 5 korrik 1991 në Ho Chi Minh City. Filloi të vërë këmbë në showbiz pas rolit të korrikut Miu tek Engjëjt me të bardha, por Miu Le nuk ka lënë mbresa të thella tek publiku me këtë rol. Pas një periudhe heshtjeje, Miu Le u rikthye në rolin e këngëtares nën NewGen Entertainment me emrin skenik Miu Le, i cili rrjedh nga roli dhe mbiemri i korrikut Miu.

Miu Le si një këngëtare e suksesshme me një sërë hitesh si: “Më mungon”, “Preten por të dua”, “Ende shpresoj”… Megjithatë, ajo ende merr pjesë në shumë projekte. filma si “A guxon të më duash?”, “Ka pesë zana në shtëpi”. Miu Le e ka konfirmuar edhe aftësinë e saj të aktrimit përmes një roli shumë unik – Thanh Nga në “Ti je gjyshja ime” (pas më shumë se dy muajsh publikim, ka arritur pikën historike prej 100 miliardë VND), filmi konfirmon vendosjen e një arkeje. rekord i kinemasë vietnameze. . Miu Le mori pjesë gjithashtu në filmin The Girl Came From Yesterday (i hapur nga 21 korrik 2017) – adaptimi filmik i tregimit me të njëjtin emër nga autori Nguyen Nhat Anh dhe ishte po aq i suksesshëm “Pashë lule të verdha në tokë”. Zoti”. Bari i gjelbërt”.

Miu Le luan korrikun Miu - rolin kryesor të filmit
Miu Le luan rolin e korrikut Miu – roli kryesor i filmit “Engjëjt në të bardhë”.
Miu Le luajti bashkë me Ngo Kien Huy, Hua Vi Van në
Miu Le luajti bashkë me Ngo Kien Huy dhe Hua Vi Van në “Ti je gjyshja ime”

Trên đây là bài viết Top 10 ca sĩ Việt Nam thành công trong vai trò diễn viên của Cà khịa TV web site tổng hợp link xem trực tiếp bóng đá hàng đầu Việt Nam hiện nay.

Related Posts

Củng cố văn Tự sự

A. MỤC TIÊU: HS củng cố kiến ​​thức về văn tự sự, làm bài tập củng cố kiến ​​thức. 5/5 – (88 phiếu bầu) Bài Tổng hợp…

Đề kiểm tra học kì 1 môn Công nghệ lớp 8 năm học 2015 – 2016 trường THCS Minh Tân, Bình Dương

Mục lục Công Nghệ Lớp 8 Kiểm Tra Học Kỳ 1 Đáp án đề thi học kì I Công nghệ lớp 8 Công Nghệ Lớp 8 Kiểm…

Đề thi chọn HSG cấp tỉnh lớp 12 môn Văn Sở GD&ĐT Sơn La năm 2020 – 2021

Mục lục 2021 Ngữ văn lớp 12 Đề thi chọn học sinh giỏi Sở GD&ĐT Sơn La 2021 Ngữ văn lớp 12 Đề thi chọn học sinh…

Viết đoạn văn nêu nhận xét về cách đặt tên chương, tên các phần trong văn bản Thuế máu (trích Bản án chế độ thực dân Pháp của Nguyễn Ái Quốc)

chủ đề: Viết đoạn văn nêu nhận xét về cách đặt tên các chương, mục trong văn bản Thuế máu (trích Bản án chế độ thực dân…

Lập dàn ý “Phân tích bài thơ hầu trời” chi tiết và ngắn gọn

Mục lục Đề bài: Lập dàn ý chi tiết và ngắn gọn của bài “Phân tích bài thơ Lên Trời” Đề bài: Lập dàn ý chi tiết…

Đề kiểm tra 1 tiết lần 2 năm 2017-2018 môn tiếng Anh lớp 12 – THPT Bắc Trà My – Mã đề 216

Đề kiểm tra 1 tiết lần 2 2017-2018 Tiếng Anh lớp 12 – THPT Bắc Trà My – Mã đề 216 Vừa được Cakhia TVcập nhật. Mời…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *