Top 10 Màn cầu hôn độc đáo và ấn tượng nhất thế giới

Rate this post

Propozimi i përpunuar për martesë i Justin Davis dhe Nikki Marquez

Ky është ndoshta propozimi më i përpunuar dhe më i lakmueshëm në botë me numrin prej 1017 pjesëmarrësish dhe skenarin mbresëlënës të propozimit.

Justin David i ka ardhur në heshtje ideja për t’u përgatitur brenda 3 muajve me: grupin, fishekzjarrët, aktorët, ekipin e kërcimit dhe anëtarët e familjes, veçanërisht pjesëmarrjen e anëtarëve të programit Mobbed.

Për të realizuar planin e tij për të propozuar martesë, Justin e ftoi Nikin në një premierë të ri filmi, ku Justin u spërkat me ujë nga ish-bashkëjetuesi i tij pasi i pa të dy së ​​bashku. Nikki shpërtheu në lot sepse ajo ishte shumë e befasuar dhe Justin do të merret nga siguria për të ndërruar rrobat për t’u përgatitur për propozimin e vërtetë. Ndërkohë, një tjetër aktor do të shfaqet për të qetësuar Nikkin dhe për të blerë kohë për Justin. Pasi ndjeu se Nikit e kishte rifituar qetësinë, muzika filloi të luante, të gjithë të pranishmit nga ajo nga të rriturit tek fëmijët filluan të kërcejnë nën muzikën, jashtë ishte një hapësirë ​​e gjallë e mbushur me karnaval në miniaturë.

Tingulli, drita, koreografia… Gjithçka është rregulluar në mënyrë perfekte dhe profesionale sipas çdo hapi të Nikki-t – ku Justin me një kostum dhëndëri të guximshëm po pret me nervozizëm.


“Në momentin që pashë buzëqeshjen tuaj, ëndërrova këtë ditë. Dhe nuk mendoj se do të jetë kështu. Por e di, ti je gjithçka për mua. Unë dua të jetoj me ju për pjesën tjetër të jetës sime. Do të martohesh me mua?”.

Nikki shpërtheu në lot dhe sigurisht ajo pranoi menjëherë. E veçanta është se Justin ka njoftuar se do të mbajë menjëherë dasmën, është përgatitur edhe fustani i nusërisë. E gjithë kjo e bëri Nikkin jashtëzakonisht të lumtur.”Unë jam një nga gratë më me fat në botë që kam një burrë që do të bënte gjithçka për mua.”

Justin dhe Nikki
Justin dhe Nikki
Klipi i propozimit të Justin dhe Nikit me 1017 pjesëmarrës

Propozim me MV “Dashuria ime”

Lee Seung Chul – këngëtari i famshëm korean kishte MV-në më të mirë dhe më prekëse në karrierën e tij muzikore, “My Love”. Pas vetëm 3 orësh publikimi, ai shpejt shkaktoi ethe në Kore dhe mbajti pozicionin numër një në tabelën muzikore Bugs.

Kjo MV ka tërhequr shumë vëmendjen e lexuesve që në ditën e parë të publikimit për shkak të një gjëje shumë të veçantë, domethënë historia në MV është pamje reale e propozimit për martesë të Cha Eun Teak. me të dashurën me të cilën erdhën ai dhe Lee Seung Chul.

Tham Khảo Thêm:  Tháng 9 tiếng anh là gì? Cách đọc, viết, ghi nhớ

Shikuesit u mahnitën nga skenari jashtëzakonisht i ëmbël dhe mbresëlënës, zhvillimi psikologjik shumë i natyrshëm i personazhit kryesor si dhe melodia e mrekullueshme muzikore së bashku me ekipin jashtëzakonisht profesional… Historia emocionale e dashurisë prek zemrat e të gjithë publikut.

Cha Eun Tik dhe e dashura e tij
Cha Eun Tik dhe e dashura e tij
MV My Love – Lee Seung Chu

Rekomandim i stilit Mene

Një propozim shumë i ëmbël dhe përshtypje e çiftit Timothy dhe Audrey fitoi zemrat e mijëra shikuesve, duke tërhequr një numër të madh shikimesh menjëherë pas postimit në YouTube. Timothy ka një kamerë të fshehtë në një restorant ku Audrey do të ketë një darkë të këndshme me një grup miqsh nën muzikën “A Thousand years”, Timothy shfaqet jashtë derës së xhamit të restorantit me shenja informacioni në duar. Janë përgatitur mesazhe të ëmbla propozimi për martesë dhe imazhe qesharake:

“Hej, këmbë të shkurtra
E di që është e ngathët, por ji i durueshëm
Kam menduar për ne të dy, e di që gjithmonë kam thënë…
Çdo lloj martese do t’ju shkatërrojë jetën
Dhe miqtë e tij të martuar gjithmonë thonë:

Qëndro larg martesës o idiot
Prandaj e shtyj gjithmonë martesën
“Sepse të lutem, martesa nuk është për mua
Por befas një ditë e kuptoi
Askush nuk mund të më bëjë aq të lumtur sa ajo gjithmonë
Por askush nuk e bëri të ndihej kështu,
Kështu mendja i tha:

Nuk mund të jetë
Dhe kuptova një gjë, unë me të vërtetë dua të zhvilloj një marrëdhënie me ju
Megjithatë, në atë pikë, zemra vë në dyshim mendjen:
Nëse asaj i pëlqen kjo, pse po mban një unazë?
Kështu që ai mendoi përsëri për të
Si një shef i vërtetë
Pra, Audrey Ooi Feng Ling…
Une do të…

A do të pranoni të bëheni gruaja ime? “


Para propozimit super të lezetshëm të Timothy-t, Audrey ishte jashtëzakonisht emocionuese dhe tundi kokën në shenjë dakordësie për duartrokitjet e miqve dhe njerëzve përreth.

Timoteut
Timoteut
Klipi i propozimit të Timothy dhe Audrey

Propozimi 365 ditë

Për të gjithë, një propozim është një moment romantik në një moment, por për Dean Smith, një propozim është një moment që qëndron me të për një vit të tërë – 365 ditë. Para se të martohej me Jennifer Kessel, Dean kishte idenë të propozonte unike dhe mbresëlënëse Po i propozon me durim vajzës që dashuron për 365 ditë. Është për shkak të kësaj ideje që për një vit, çdo ditë, kudo që të jeni, çfarëdo që të bëni, Dean mban gjithmonë një tabelë ku shkruhet: “Jennifer të lutem bëhu gruaja ime”, “Jennifer do të martohet me mua”. ?”… Dhe regjistro .

Pas një viti, Dean i propozoi zyrtarisht Jennifer-it në plazhin e Arubës. Me ndihmën e familjes së Jennifer-it dhe me zemrën e sinqertë që ai punoi kaq shumë për 365 ditë, Jennifer u prek thellë dhe ra dakord menjëherë.


“Jennifer, të dua më shumë se çdo gjë në botë. Ju jeni personi që dua për pjesën tjetër të jetës sime. Një vit tjetër, do të të tregoj sa shumë të dua. Dua te martohem me ty.
Do të martohesh me mua? “

Dean Smith dhe propozimi i ëmbël
Dean Smith dhe propozimi i ëmbël
Klip që regjistron udhëtimin 365-ditor të puthjes së Dean

Djali shkon nëpër Japoni për t’i propozuar duke përdorur GPS

Djali japonez Yassan (Yasushi Takahashi) bëri miliona zemra të valëviteshin dhe të admironin dashurinë e tij për të dashurin e tij pasi pa klipin për “një udhëtim të gjatë propozimi 7,163 km nëpër Japoni”. përshtypje e imja.

Tham Khảo Thêm:  Bài 26: Phong trào kháng chiến chống Pháp trong những năm cuối thế kỉ XIX – SBT

Më 1 korrik 2008, Yassan, atëherë 31 vjeç, vendosi të realizonte planin e tij të madh, që ishte të kalonte nëpër Japoni, duke përdorur një sistem navigimi GPS për të vizatuar fjalët “Martohu me mua” në hartën e tokës. Japonia t’i propozojë të dashurës së tij. Udhëtimi i tij fillon nga Hokkaido në Tohoku, Tokio, Kinki… Çdo vend është planifikuar me përpikëri dhe me kujdes nga Yassan në mënyrë që të dhënat GPS të nxjerrin shkronjën e saktë që ai ka nevojë. Jo vetëm që i propozoi me sukses të dashurës së tij, por puna e tij u njoh edhe nga Guinness World Records si “linja më e madhe GPS në botë”.

Nga
Fjalët “Martohu me mua” me goditje GPS

Bëni një trailer filmi për të propozuar

Të propozosh në kinema nuk është shumë e çuditshme për të gjithë, por jo të gjithë e kanë idenë unike dhe mbresëlënëse si djali amerikan – Matt.

Për t’u përgatitur për propozimin përshtypje Në këtë episod, Matt bëri një klip 7-minutësh dhe e bindi kinemanë që ta tregonte duke e çuar të dashurën e tij Ginny në teatër për të parë Fast Five. Kur filloi shfaqja, Matt bëri një justifikim për të dalë, duke e lënë Xhinin të shikonte trailerin e filmit të rremë që kishte përgatitur. Gjë unike Kjo do të thotë, ai trailer është bërë sikur Matt doli përpara se filmi të fillonte të vraponte në shtëpinë e të dashurës së tij për të kërkuar lejen e babait të saj për t’u martuar me të.

Dhe pasi mori pëlqimin, ai u kthye menjëherë në kinema për t’i propozuar drejtpërdrejt asaj. Më e habitshme, në kinemanë atë ditë, Matt ftoi fshehurazi të gjithë anëtarët e familjes dhe miqtë e të dyve që të vinin për t’i dëshmuar dhe për t’i bekuar.

Ky propozim martese magjik, por po aq kreativ dhe romantik, ka fituar 1.8 milionë shikime dhe më shumë se 31,000 pëlqime pasi është ngarkuar vetëm 3 herë në YouTube.

Matt dhe xhini
Matt dhe xhini

Propozimi i mrekullueshëm për flashmob i djalit japonez

Kërcimi i Flashmobit për t’i propozuar të dashurës është gjithmonë ideja që tërheq më shumë vëmendjen dhe dashurinë. Komunitetit online iu desh të qëndronte pa lëvizur me një klip që regjistronte momentin kur një japonez i propozoi të dashurit të tij.

Klipi fillon me një imazh të një çifti duke biseduar në një restorant në natyrë, më pas shfaqen shpejt kërcimtarët në një mënyrë shumë të papritur. Për të shpërqendruar të dashurën e tij, ai madje bëri një skenar për t’u shtirur si një çift i vërtetë duke u shfaqur sikur e gjithë performanca të ishte për një vajzë tjetër.

Propozimi për martesë me muzikë, koreografi dhe skenar të investuar me kujdes krijon një ndjenjë të përsosur, të menduar dhe profesionale. përshtypje Kjo bëri që e dashura e tij të shpërthejë nga lumturia dhe të tundi me kokë në shenjë dakordësie për propozimin e djalit në brohoritjet dhe duartrokitjet e të gjithëve.

Propozim mbresëlënës
Propozim mbresëlënës

Rekomandohet me kapëse për sinkronizimin e buzëve në 26 vende

Çfarë mendoni për propozimin për martesë duke udhëtuar nëpër vende të botës? Nuk është e lehtë për t’u bërë? Megjithatë, djaloshi amerikan Jack Hyer i besoi dhe filloi të punojë që nga viti 2010.

Pas 4 vitesh, duke kaluar nëpër 26 shtete si: Vietnami, Tajlanda, Kina, Greqia… e veçanta është se çdo shtet kur vijnë te Jack, sinkronizojnë këngën “I’m gonna be” në stilin e tyre. . mënyrë qesharake dhe video mbrapa si provë e rrugëtimit të tij dhe gjithashtu një dhuratë shumë kuptimplotë propozimi për të dashurën Rebecca Strler.

Tham Khảo Thêm:  Bộ đề thi trắc nghiệm môn toán lớp 10 học kì 2 có đáp án

Dhe sigurisht asnjë vajzë nuk mund të refuzojë një propozim martese të përgatitur mirë dhe përshtypje Hej, Rebeka tundi me kokë në shenjë dakordësie menjëherë për sinqeritetin e Jack Hyer për të.

Xheku dhe Rebeka
Xheku dhe Rebeka

E gjithë familja kërceu për të propozuar martesë

Më 23 maj 2012, Isaac Lamb bëri një propozim të madh unike dhe e bukurstatujë për të dashurën e tij Amy Frankel. Ai i përgatiti fshehurazi një propozim shumë të ëmbël martese me pjesëmarrjen e të gjithë familjarëve.

Sipas skenarit të përgatitur, Isaac do ta ftojë Amy-n në shtëpinë e tij për të marrë pjesë në një festë të vogël, ku me ndihmën e vëllait të tij Isaac, Amy ulet në pjesën e pasme të makinës dhe dëgjon me kufje në melodinë e “dasmës”. ëmbël. Më pas, çdo anëtar i familjes së Issakut u shfaq me radhë duke kënduar dhe kërcyer për habinë e saj.

Ky është ndoshta propozimi më i mirë për martesë dhe Amy është vajza më me fat që ka mbështetjen dhe dashurinë e të gjithë anëtarëve të familjes së Isaac. Për shkak të kësaj gjëje të veçantë, klipi që regjistronte momentin e propozimit të Issakut dhe Amy-t tërhoqi shpejt një numër të madh shikimesh që në ditët e para të postimit dhe ky numër vazhdon të rritet dita ditës.

Isaku dhe Amy
Isaku dhe Amy

Propozim nga lartësia 30000 m

Shawn Wright, nga Calgary, Alberta (Kanada) ka një ide për të propozuar unike dhe mbresëlënëse Një mënyrë që askush nuk e kishte menduar, është të lidhni unazën e martesës në tullumbace dhe ta ngrini atë në një lartësi prej 30,000 metrash me një kamerë që regjistron të gjithë procesin e ngritjes së balonës.

Dhe sigurisht e dashura e tij – Maylynn Stephenson ishte shumë emocionuese dhe pranoi të martohej me Wright. Klipi i propozimit të tij tërhoqi gjithashtu një numër të konsiderueshëm shikimesh, duke u kthyer në një nga klipet më të pëlqyera Propozim mbresëlënës e dashur nga shumë vajza.

Propozimi për martesë kumbonte në skajin e hapësirës jashtëtokësore
Propozimi për martesë kumbonte në skajin e hapësirës jashtëtokësore
Wright dhe Maylynn
Wright dhe Maylynn

Vlerësoni këtë postim

Propozim me MV “Dashuria ime”

Lee Seung Chul – këngëtari i famshëm korean kishte MV-në më të mirë dhe më prekëse në karrierën e tij muzikore, My Love. Pas vetëm 3 orësh publikimi, ai shpejt shkaktoi ethe në Kore dhe mbajti pozicionin numër një në tabelën muzikore Bugs.

Kjo MV ka tërhequr shumë vëmendjen e lexuesve që në ditën e parë të publikimit për shkak të një gjëje shumë të veçantë, pra historia në MV është pamje reale e propozimit për martesë të Cha Eun Teak. me të dashurën me të cilën erdhën ai dhe Lee Seung Chul.

Shikuesit janë të mahnitur nga skenari jashtëzakonisht i ëmbël dhe mbresëlënës, zhvillimi psikologjik shumë i natyrshëm i personazhit kryesor si dhe melodia e mrekullueshme muzikore së bashku me ekipin jashtëzakonisht profesional… Historia emocionale e dashurisë lëviz zemrat e të gjithë audiencës.

Cha Eun Tik dhe e dashura e tij
Cha Eun Tik dhe e dashura e tij
MV My Love – Lee Seung Chu

Trên đây là bài viết Top 10 Màn cầu hôn độc đáo và ấn tượng nhất thế giới của Cà khịa TV web site tổng hợp link xem trực tiếp bóng đá hàng đầu Việt Nam hiện nay.

Related Posts

Củng cố văn Tự sự

A. MỤC TIÊU: HS củng cố kiến ​​thức về văn tự sự, làm bài tập củng cố kiến ​​thức. 5/5 – (88 phiếu bầu) Bài Tổng hợp…

Đề kiểm tra học kì 1 môn Công nghệ lớp 8 năm học 2015 – 2016 trường THCS Minh Tân, Bình Dương

Mục lục Công Nghệ Lớp 8 Kiểm Tra Học Kỳ 1 Đáp án đề thi học kì I Công nghệ lớp 8 Công Nghệ Lớp 8 Kiểm…

Đề thi chọn HSG cấp tỉnh lớp 12 môn Văn Sở GD&ĐT Sơn La năm 2020 – 2021

Mục lục 2021 Ngữ văn lớp 12 Đề thi chọn học sinh giỏi Sở GD&ĐT Sơn La 2021 Ngữ văn lớp 12 Đề thi chọn học sinh…

Viết đoạn văn nêu nhận xét về cách đặt tên chương, tên các phần trong văn bản Thuế máu (trích Bản án chế độ thực dân Pháp của Nguyễn Ái Quốc)

chủ đề: Viết đoạn văn nêu nhận xét về cách đặt tên các chương, mục trong văn bản Thuế máu (trích Bản án chế độ thực dân…

Lập dàn ý “Phân tích bài thơ hầu trời” chi tiết và ngắn gọn

Mục lục Đề bài: Lập dàn ý chi tiết và ngắn gọn của bài “Phân tích bài thơ Lên Trời” Đề bài: Lập dàn ý chi tiết…

Đề kiểm tra 1 tiết lần 2 năm 2017-2018 môn tiếng Anh lớp 12 – THPT Bắc Trà My – Mã đề 216

Đề kiểm tra 1 tiết lần 2 2017-2018 Tiếng Anh lớp 12 – THPT Bắc Trà My – Mã đề 216 Vừa được Cakhia TVcập nhật. Mời…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *