Top 10 Phim hay nhất của Song Hye Kyo

Rate this post

Lavdia (2021)

Menjëherë pas konfirmimit për të marrë rolin kryesor për Lavdi Audiencat që i duan filmat koreanë janë mjaft të interesuar dhe presin me padurim datën zyrtare të publikimit. Ky është gjithashtu një nga 2 projektet filmike të Song Hye Kyo në 2021. The Glory është një histori e trishtuar hakmarrjeje që fillon me një nxënës të shkollës së mesme që ëndërron të bëhet arkitekt.

Megjithatë, asaj iu desh ta linte shkollën pasi kishte përjetuar dhunë në shkollë. Vite më vonë, vrasësi u martua dhe pati një fëmijë. Kur fëmija është në shkollën fillore, ish-viktima bëhet mësuesja e shtëpisë së tyre dhe fillon hakmarrjen e saj kundër dhunuesit dhe dëshmitarëve të ditëve të saj të bullizmit të kaluar.

Në dramë, Song Hye Kyo do të marrë rolin e Dong Eun ndërsa Lee Do Hyun i jepet roli i Joo Yeo Jung, një personazh i shkujdesur dhe i buzëqeshur që do të ndihmojë Dong Eun të marrë hak. The Glory është shkruar nga skenaristi Kim Eun Sook dhe drejtohet nga Ahn Gil Ho.

Lavdia (2021)
Lavdia (2021)
Lavdia (2021)
Lavdia (2021)

Takimi (2018)

Kjo listë definitivisht nuk mund të injorojë kombinimin e Park Bo Gum dhe Song Hye Kyo me një melodramë Takimi u lançua në vitin 2018.

Meet Me (2018) sillet rreth motrës midis Cha Soo Hyun (Song Hye Kyo) dhe Kim Jin Hyuk (Park Bo Gum). Cha Soo Hyun është vajza e një politikani. Pas diplomimit nga universiteti, ajo u martua me Jung Woo Suk (Jang Seung Jo), djalin e një familjeje chaebol – në fakt një martesë politike për hir të familjes së saj, Cha Soo Hyun detyroi të martohej. Divorci pas lindjes së fëmijës së tyre të parë. Më pas, ajo takon një djalë të ri, të dy shkojnë shumë mirë, pasi hyjnë në kontakt dhe kuptohen me njëri-tjetrin, gradualisht bien në dashuri pavarësisht paragjykimeve të shoqërisë.

Rezultati në IMDb: 7.4

Takimi (2018)
Takimi (2018)
Takimi (2018)

Pasardhësit e Diellit (2016)

Pasardhësit e Diellit është një serial televiziv i Koresë së Jugut të vitit 2016 me Song Joong Ki, Song Hye Kyo, Jin Goo dhe Kim Ji Won. Ai u transmetua në KBS2 nga 24 shkurt deri më 14 prill 2016 me 16 episode.

Pasardhësit e Diellit (2016) ndihmuan Song Joong Ki dhe Song Hye Kyo të arrinin shumë sukses në 2016. Ky film horror krijoi një ethe të fortë kur solli emrin e aktorit Song Joong. Ki, Song Hye Kyo, Jin Goo dhe Kim Ji Won janë më të suksesshëm se kurrë.

Në film, Song Hye Kyo luan rolin kryesor të femrës me përmbajtje romantike për romancën e njerëzve që duhet të përballen me vdekjen në kufi çdo ditë. Së bashku përmes vështirësive, ata kanë kuptuar gradualisht ndjenjat e tyre për njëri-tjetrin.

Tham Khảo Thêm:  Giải Bài 2 Trang 86 SGK Toán 5

Rezultati në IMDb: 8.3

Pasardhësit e Diellit (2016)
Pasardhësit e Diellit (2016)
Pasardhësit e Diellit (2016)

Bright Years (2014)

Bazuar në romanin origjinal të shkrimtarit Kim Ae Ran, Vitet brilante Mirë lindi në vitin 2014 dhe u bë frymëzim i shumë audiencave me përmbajtje emocionale. Aktrimi i dy aktorëve Gang Dong Won dhe Song Hye Kyo hoqi shumë lot nga publiku.

Në Brilliant Years (2014), Song Hye Kyo u shndërrua në një nënë me një fëmijë të porsalindur, por fatkeqësisht kur ai fëmijë lindi, ajo mori një sëmundje të çuditshme. Kështu që ky çift duhet të bëjë zgjedhjet më të vështira të jetës.

Song Hye Kyo në rolin e një gruaje familjare me shqetësime dhe shqetësime për një fëmijë me sëmundje të rëndë preku publikun dhe bëri që publiku të vlerësonte edhe më shumë talentin e Song Hye Kyo.

Rezultati në IMDb: 7.0

Bright Years (2014)
Bright Years (2014)
Bright Years (2014)

Era e Lindjes atë vit (2013)

Era e dimrit të atij viti është drama më e njohur e vitit 2013 në zhanrin psikologjik dhe emocional të KBS. Në film, Song Hye Kyo bashkëpunon me emra të shquar si Jo In Sung, Kim Bum.

Në film, Oh Soo (Jo In Sung) njihet si lojtari më i mirë i bixhozit në Cheongdamdong, i cili po jeton një jetë të pakuptimtë. Kur ishte i vogël, ai u braktis nga prindërit e tij, më vonë humbi edhe dashurinë e tij të parë. Në të njëjtën kohë, është një vajzë e re Oh Young (Song Hye Kyo) e cila ka trashëguar një kompani të madhe, por është shumë e vetmuar, ka përjetuar edhe një jetë të vështirë. Ajo humbi shikimin dhe babai i saj vdiq. Ajo vajzë duhet të bëjë gjithçka për të mbrojtur veten nga njerëzit përreth.

Në një takim të rastësishëm, Oh Soo (Jo In Sung) me ngurrim iu desh të mashtronte Oh Young (Song Hye Kyo) për të marrë para për të paguar borxhin dhe për të ruajtur jetën e tij. Sa për Oh Young, pavarësisht se u mashtrua, ishte pamja e Oh Soo që e ndihmoi të rifitonte besimin e saj në jetë. Jo më e tërhequr, ajo filloi të hapej më shumë dhe gjithashtu të buzëqeshte më shumë. Nëse Oh So e gjeti dashurinë për shkak të jetës, përkundrazi, për shkak të dashurisë, Oh Young mori jetë.


Rezultati në IMDb: 7.7

Era e Lindjes atë vit (2013)
Era e Lindjes atë vit (2013)
Era e Lindjes atë vit (2013)

Bota në të cilën ata jetojnë (2008)

Bota në të cilën ata jetojnë (2008) I vendosur në një stacion televiziv, filmi ndjek punën e njerëzve që punojnë së bashku për të krijuar një film. Në film, Ju Jun Young (Song Hye Kyo) aplikon për të punuar në një stacion televiziv për të përmbushur ëndrrën e saj për prodhimin e një seri televizive dhe vlerësohet shumë nga kolegët dhe drejtuesit falë pasionit të saj për punën dhe vetëbesimit. besimi dhe guximi. . Këtu, Ju Jun Young u ribashkua me ish të dashurin e saj, regjisorin Jung Ji Oh (Hyun Bin) dhe të dy rifilluan dashurinë e tyre të vjetër.

Ky është filmi që e ktheu Song Hye Kyo në industrinë e dramës KBS2 në vitin 2008. Me dy perëndi meshkuj Bae Jong Ok, Hyun Bin ka tërhequr mijëra fansa femra që nuk mund t’i heqin sytë. Duke ndërtuar personazhe në jetën e përditshme dhe duke punuar në një stacion televiziv, përmes dramës, audienca mund të shohë qoshet e fshehura pas suksesit të njerëzve këtu.

Tham Khảo Thêm:  Bộ đề thi giữa học kì 2 lớp 7 môn Vật lý có đáp án năm học 2020 – 2021

Rezultati në IMDb: 7.6

Bota në të cilën ata jetojnë (2008)
Bota në të cilën ata jetojnë (2008)
Bota në të cilën ata jetojnë (2008)

Vajza e bukur (2005)

Gjatë viteve të karrierës së tij, Vajza e bukur (2005) është hera e parë që një Song Hye Kyo vepron në fushën e kinemasë. Filmi është përshtatur nga romani Socrates in Love nga Kyoichi Katayama dhe u shfaq për herë të parë në vitin 2015 me pjesëmarrjen e aktorit Cha Taehyun. Një film i lehtë dhe i lezetshëm për ju me një temë interesante shkollore. Por fundi i historisë do të sjellë një surprizë dhe prekëse që nuk mund ta humbisni.

Su Ho dhe Su Eun janë shokë klase. Su Ho është i butë dhe i turpshëm, kështu që edhe po ta vinte re shokun e tij Su Eun, nuk do të guxonte ta pyeste. Gjithashtu duke u dashuruar me Su Ho, Su Eun – një nxënëse e bukur e shkollës në mënyrë aktive “i jep dritën jeshile” atij për të ecur përpara. Kjo marrëdhënie u bë menjëherë temë diskutimi dhe xhelozie mes shokëve të klasës, pavarësisht diskutimeve të miqve, ata sërish e donin njëri-tjetrin me pasion. Derisa një ditë, Su Ho zbuloi se tragjedia po i vinte vajzës që donte me gjithë zemër, Su Eun vdiq papritur nga kanceri.

Rezultati në IMDb: 7.1

Vajza e bukur (2005)
Vajza e bukur (2005)
Vajza e bukur (2005)

Full House (2004)

Shtëpi e lumtur dikur krijoi një ethe në të gjithë Azinë kur u publikua në Kore në vitin 2004, skenari i romanit në atë kohë konsiderohej gjithashtu se i jepte fund një periudhe të “kancerit të gjakut të bardhë” në ekranin korean. . Vietnami është një nga vendet për të ribërë këtë serial televiziv hit.

Që nga debutimi i tij, Full House ka dëshmuar tërheqjen e saj të parezistueshme në të gjithë Azinë dhe disa vende të botës. Përmbajtja e filmit sillet rreth Han Ji Eun (Song Hye Kyo), një vajzë që humbi prindërit e saj dhe jeton e vetme në një rezidencë të projektuar nga babai i saj. Dy miqtë e saj më të mirë që nga fëmijëria janë një çift që bien në dashuri dhe mbeten shtatzënë, por familja e kundërshton, ata e mashtrojnë atë për të udhëtuar në Hong Kong për të gjetur një mënyrë për të shitur shtëpinë. Dhe blerësi i vilës është aktori i njohur Lee Young Jae (Rain), të cilin e ka “kapur” gjatë udhëtimit të saj në Hong Kong.

Kasti i njëtrajtshëm i bukur, aktrimi natyral dhe skenari tërheqës janë faktorët që e bëjnë Full House të suksesshëm. Por ndoshta më së shumti në zemrat e publikut mbetet vajza e ngathët e luajtur nga Song Hye Kyo. Ajo është gjithmonë optimiste, e do jetën përballë të gjitha situatave, edhe kur mashtrohet deri në atë pikë sa nuk ka më shtëpi familjare. Kujtimi i kërcimit me tre arinj të Song Hye Kyo është i mjaftueshëm për t’i bërë shikuesit të qeshin.

Rezultati në IMDb: 7.9

Full House (2004)
Full House (2004)
Full House (2004)

Një për të gjithë (2003)

Një për të gjithë (2003) me aktorët e talentuar Song Hye Kyo, Ji Sung, Lee Byung Hun dhe Lee Deok Hwa e bënë filmin më të njohurin në atë kohë. Në filmin Song Hye Kyo luan një vajzë të bukur dhe vihet re nga mashkulli kryesor. Pas shumë ulje-ngritjeve dhe basteve emocionuese në film, çifti më në fund u ribashkua.

Kim In Ha (Lee Byung Hun) është një jetim, i rritur nga xhaxhai i tij kumar Kim Chi Su. Kim In Ha ka një mik të ngushtë Choi Jeong Won – djalin e pronarit të hotelit Choi Do Hwan – të dy janë të dashuruar me vajzën e bukur Min Su Yeon (Song Hye Kyo). Duke qenë i akuzuar në mënyrë të rreme për vrasjen e babait të Choi Jeong Won, Kim In Ha duhej të dezertonte në SHBA, në kryeqytetin e lojërave të fatit Las Vegas, Kim In Ha u bë një lojtar profesionist i kumarit. Pasi fitoi një kampionat në një lojë me letra, Kim In Ha kthehet në Kore për të drejtuar një kazino dhe hotel. Ish-miku i ngushtë Choi Jeong Won tani do të bëhet rivalja e Kim In Ha në treg dhe në dashuri.

Tham Khảo Thêm:  Tải Hình Nền Tình Yêu Buồn Rơi Lệ

Me një buxhet deri në 5 miliardë won, One For All është drama më e shtrenjtë dhe gjithashtu drama më e njohur në historinë koreane deri në kohën e publikimit të saj. Elementet: përmbajtja e romanit, aktorët e rinj të bukur, aktrimi i mirë plus skenat romantike që shtrihen nga Jeju Island (Korea) në Los Angeles, Las Vegas (SHBA) i kanë sjellë sukses serialit. .

Rezultati në IMDb: 7.8

Një për të gjithë (2003)
Një për të gjithë (2003)
Një për të gjithë (2003)

Vjeshta në zemrën time (2000)

Vjeshta në zemrën time (2000) I transmetuar në kanalin televiziv KBS (Kore), filmi ishte atëherë i famshëm në shumë vende aziatike si Japonia, Kina, Vietnami … Zemra e Vjeshtës solli emrin e kastit Song Hye Kyo, Song Seung Hun, Won Bin… merrni filmin në një nivel të ri.

Vjeshta në zemrën time është drama e parë në serialin “Katër stinët e dashurisë” të KBS, e cila u transmetua në tetor 2000. Drama ka tërhequr një numër të madh shikuesish në Kore dhe në të gjithë Azinë. Azi me një vlerësim mesatar prej 38.6%. është episodi më i lartë. arriti në 46.1%.

Në Autumn in My Heart, Song Hye Kyo mori rolin e aktores kryesore Eun Suh. Personazhi Eun Suh është një vajzë 19-vjeçare, e pastër, e pafajshme, por ka shumë fatkeqësi në jetë: është shkëmbyer që nga lindja, vuan nga kanceri i gjakut dhe vdes në krahët e të dashurit të saj. Bukuria e pastër dhe sytë e trishtuar të Song Hye Kyo ndihmojnë për të shprehur natyrshëm tragjedinë e jetës së Eun Suh që ka hequr kaq shumë lot nga publiku.


Rezultati në IMDb: 7.9

Vjeshta në zemrën time (2000)
Vjeshta në zemrën time (2000)
Vjeshta në zemrën time (2000)

Vlerësoni këtë postim

Takimi (2018)

Kjo listë definitivisht nuk mund të injorojë kombinimin e Park Bo Gum dhe Song Hye Kyo me një melodramë Takimi u lançua në vitin 2018.

Meet Me (2018) sillet rreth motrës midis Cha Soo Hyun (Song Hye Kyo) dhe Kim Jin Hyuk (Park Bo Gum). Cha Soo Hyun është vajza e një politikani. Pas diplomimit nga universiteti, ajo u martua me Jung Woo Suk (Jang Seung Jo), djalin e një familjeje chaebol – në fakt një martesë politike për hir të familjes së saj, Cha Soo Hyun detyroi të martohej. Divorci pas lindjes së fëmijës së tyre të parë. Më pas, ajo takon një djalë të ri, të dy shkojnë shumë mirë, pasi bien në kontakt dhe kuptohen me njëri-tjetrin, gradualisht bien në dashuri pavarësisht paragjykimeve të shoqërisë.

Rezultati në IMDb: 7.4

Takimi (2018)
Takimi (2018)
Takimi (2018)

Trên đây là bài viết Top 10 Phim hay nhất của Song Hye Kyo của Cà khịa TV web site tổng hợp link xem trực tiếp bóng đá hàng đầu Việt Nam hiện nay.

Related Posts

Giải VBT Toán lớp 1 trang 49 Tập 2 Bài 109 đầy đủ

Mời các em và thầy cô tham khảo ngay hướng dẫn giải Vở toán lớp 1 trang 49 Bài 109 tập 2: Phép cộng trong phạm vi…

Văn khấn thả cá ông Táo

Văn khấn thả cá trong ngày Táo Quân là nghi lễ mà người ta phải đọc trước khi thả cá xuống ao hồ, sông ngòi, Mẹo vặt…

Giải VBT Tiếng Việt 1 Bài: Người bạn tốt trang 46, 47 Tập 2

Mời các em tham khảo hướng dẫn giải VBT Tiếng Việt lớp 1 Bài: Người bạn tốt Trang 46, 47 hay ngắn gọn được chúng tôi tuyển…

Giải sách giáo khoa Toán lớp 2 Bài: Bảng nhân 2 trang 11 – sách Cánh Diều

Mời các bạn học sinh và quý thầy cô tham khảo phần hướng dẫn Giải vở bài tập Toán lớp 2: Bảng nhân trang 11 – Cánh…

Giải Toán lớp 2 trang 31 SGK Tập 1: Luyện tập đầy đủ

Mời các em và thầy cô tham khảo Hướng dẫn giải Toán lớp 2 SGK Tập 1 trang 31: Luyện tập đúng được biên soạn đầy đủ…

Giáo án VNEN lớp 4 – Tuần 6

Mục lục Giáo án VNEN lớp 4 – Tuần 6 Giáo án Tiếng Việt lớp 4 VNEN tuần 6 Giáo án Đạo đức lớp 4 TIẾP THEO…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *