Top 10 Phim hoạt hình anime nội dung hài hước nhưng vô cùng ý nghĩa không nên bỏ qua

Rate this post

Naruto

Filmi përbëhet nga dy tregime kryesore (Naruto dhe Naruto Shippuden) për jetën e djalit Naruto– një djalë i zhurmshëm, hiperaktiv që gjen gjithmonë një rrugë në botën e ninjave. Naruto u vu në një situatë shumë tragjike: djali ishte jetim, i arsimuar dobët, i izoluar dhe kishte shumë pak miq. Megjithatë, ato tragjedi të bëjnë të qeshësh sepse të gjitha tragjeditë e vendosura në personazhin e Narutos i shtohen atij me shumë situata qesharake dhe histori anësore jashtëzakonisht qesharake.

Megjithatë, mos lejoni që fragmentet humoristike t’ju mashtrojnë. Naruto është jashtëzakonisht i dashur nga bota 8X-9X jo vetëm sepse u jep shikuesve momente argëtimi, por gjithashtu u jep shikuesve emocione emocionale. Filmi përmban shumë filozofi jashtëzakonisht të “përshkueshme” për t’i ndihmuar njerëzit të kuptojnë më shumë për vlerat njerëzore në jetë. Personazhet e filmit shpesh flasin shumë, flasin shumë gjatë dhe ndonjëherë thonë edhe fjali konfuze që na bëjnë të mendojmë për të kuptuar filozofitë në to.

Thëniet si “Nuk ka rrugë të shkurtra në stërvitje, duhet të përmirësosh veten hap pas hapi” ose “Njerëzit janë të barabartë vetëm në vdekje” nuk duket se janë për djemtë dhe vajzat që janë ulur me vëmendje para ekranit. por ato fjalë janë për ta kur të rriten dhe të piqen aq sa t’i shohin me prekje.

Linku i filmit:

Traileri i episodit të Naruto
Naruto
Naruto

Pronari i klubit të shkollës së mesme Ouran

Pronari i klubit të shkollës së mesme Ouran është një serial anime që sjell të qeshura tek shikuesit me situata humori të ekzagjeruara dhe personazhe super djallëzore që trokasin imagjinatën e shikuesit. Vlera e tij, megjithatë, synon të sulmojë elitën e pasur të papunë.

26 episodet tregojnë historinë e një vajze të varfër, Haruhi, e cila humbet në një mjedis të pasur, sepse fitoi një bursë për këtë shkollë private më të shtrenjtë. Do të shqetësoheni: si përshtatet ajo në një mjedis kaq të çuditshëm dhe të ndryshëm? Ndiqni Ouran High School Host Club për të zbuluar gjërat interesante që sjell ky film, pra “Hirushja” udhëton në ajër për të hyrë në një botë plot stil dhe të panjohur që tërheq gradualisht “princat”. , familja mbretërore “më afër stilit të jetesës popullore dhe miqësore të kërkuar nga shoqëria.

Linku i filmit:

Një episod i Klubit pritës të shkollës së mesme Ouran
Pronari i klubit të shkollës së mesme Ouran
Pronari i klubit të shkollës së mesme Ouran

Një kafkë

Merrni përmbajtjen në temën e njohur të aventurës në botë, por Një kafkë priten gjithmonë ngrohtësisht nga publiku. Tema origjinale e filmit kishte të bënte me procesin e gjetjes së thesarit më të çmuar të botës pirate, më vonë imazhi i Luffy-t u fokusua dhe idealizohej për t’u bërë një personazh i dashur nga miliona fansa. preferojnë. varre nëpër botë.

Tham Khảo Thêm:  Giải VBT Toán lớp 1 trang 59 Tập 1 Bài 53 đầy đủ

Ndoshta, pika më dalluese dhe tërheqëse e Një kafkë Është një film me ritme të shpejta, argëtuese dhe tepër emocionuese. Kuptimi i thellë që sjell filmi është nderimi i miqësisë së bukur, inkurajimi i vullnetit dhe vendosmërisë së lartë të njerëzve. Aktualisht, manga e famshme One Piece është ende duke lëshuar rregullisht kapituj të rinj, kështu që pjesa e anime është ende e papërfunduar.

Linku i filmit:

Sapo pashë trailerin dhe nuk munda të mos qeshja!
Një kafkë
Një kafkë

Njeri me një grusht

Në mjedisin imagjinar të Z City, Saitama është në Njeri i një grushti është një superhero me aftësinë e “goditjes vdekjeprurëse”. Siç sugjeron emri, ai shkatërron lehtësisht zuzarët me grushte. Për të pasur një forcë kaq të madhe të brendshme, Saitama e papunë duhej t’i nënshtrohej çdo ditë një stërvitje jashtëzakonisht të mundimshme deri në atë pikë sa edhe flokët i binin gradualisht. Saitama tani i mbizotëruar bëhet një superhero tullac, i veshur me një kostum të verdhë gome, i cili bredh përreth në kërkim të armiqve më të fortë të mundshëm.

Ikona Njeri i një grushti shumë herë ka ngritur pyetjen e “heroit të rremë” të fansave. Me forcë të pakufishme, por Saitama nuk njihet nga shoqata e superheronjve dhe ai vetë shpesh mërzitet me ndeshje që janë shumë të lehta për t’u vendosur. Megjithatë, ai ende në heshtje iu përkushtua qetësisë së qytetit dhe mbajti qëndrimin e tij si dhe fytyrën e tij “të moderuar”.

Edhe në jetën reale, ndonjëherë nuk kemi nevojë për etiketime të ndezura, por thjesht duhet të jemi mirënjohës ndaj atyre që mbajnë në heshtje përgjegjësitë normale të kësaj shoqërie. Në fund të fundit, sa “Saitama” harrojmë çdo ditë?

Linku i filmit:

Traileri super i çmendur i filmit
10 arsyet kryesore pse Saitama tullace është e dashur do t’i përgjigjen pyetjes se pse keni dashur gjithmonë të shikoni One Punch Man

Gintama

Gintama Vendosur në Japoni, i pushtuar nga alienët. Në të, Gintoki është një samurai me përvojën më të madhe luftarake, i cili tani është kthyer në kopsht, duke u strehuar në rolin e një profesionisti të pavarur në Yorozuya Universal Shop. Gintoki është i famshëm për flokët e tij të bardhë kaçurrelë, sytë e shurdhër dhe të pajetë të “peshqve të vdekur”, një personalitet dembel që pëlqen të shkatërrojë dhe një hobi për të ngrënë ëmbëlsira deri në diabetin. Megjithatë, një djalë që duket sikur nuk mund të kujdeset për veten, solli një grup fëmijësh dhe mori rolin kryesor të filmit rreth moshës 8-vjeçare.

Ndryshe nga filmat që e shohin humorin vetëm si një faktor dytësor, çdo skenë, çdo varg i Gintama përmban një element humoristik nga fillimi në fund që të bën të qeshësh apo të qash. Megjithatë, qëllimi i filmit pas humorit është satira prekëse.

Gintama, autori kritikon të gjitha veset njerëzore, korrupsionin e qeverisë së përkohshme dhe publikon seriale të tjera anime “kolege”. Një film imagjinar nga sfondi te personazhet, por gjërat që meritojnë dënim janë aq reale sa të gjithë duhet të tremben. Pra, nëse jeni të mërzitur, shikoni Gintama për të parë se kjo jetë ka shumë mangësi për të vazhduar përpjekjen për përsosmëri.

Tham Khảo Thêm:  Giáo án Số học 6 bài 35: Biểu đồ phần trăm

Linku i filmit:

Pjesët më të mira super qesharake në film
Gintama
Gintama

Beelzebub

Personazhi kryesor i Beelzebub është Tatsumi Oga, një student i vitit të parë i cili është i mituri më i fortë delikuent në shkollën e mesme Ishiyama. Historia fillon me Oga kur ai zgjidhet të kujdeset për foshnjën (Beelzebub) – djali i mbretit demon, së bashku me shërbëtoren e Beel, Hilda. Dhe nga këtu, një sërë situatash i bëjnë shikuesit “të qeshin deri në lot” kur shikojnë për jetën e Oga-s ndërsa ai përpiqet të mbajë dhe mbrojë Beel-in në Ishiyama.

Përmbajtja e tregimit është mjaft e “çmendur” me situata të panumërta të vështira, megjithatë, vlera njerëzore e Beelzebub është gjithashtu ajo që e bën këtë serial manga/anime një nga emrat e famshëm në botën e animeve shumëngjyrëshe.e mprehtë. Beelzebub vlerëson forcën njerëzore dhe punën në grup, megjithëse të dobët deri në ekstrem, në fund të fundit, njerëzit janë gjithmonë krijesat më të forta përballë vështirësive.

Linku i filmit:

Situatat e panumërta të vështira të Oga-s bënë që publiku të mos mund të mos qeshte
Beelzebub
Beelzebub

Ansatsu Kyoushitsu – Klasa e vrasësve

Nëse doni një histori për njerëzit – njerëz që nuk janë të dobishëm për vendin – bëheni mbrojtës të botës. Ansatsu Kyoushitsu do t’ju tregojë atë. Klasa e atentatit ka të bëjë kryesisht me vrasës dhe kriminelë, fëmijët e klasës 3-E (E do të thotë Fundi, do të thotë indiferencë), të braktisur nga shkolla, dërgohen në një ndërtesë të rrënuar në mes të pyllit si një paralajmërim për studentë të tjerë. Por janë ata studentë që u jepet mundësia nga Zoti të bëhen heronj të gjithë botës.

Studentët e caktuar për të vrarë Koro sensi- të pamposhtur, si të poshtër. Por gradualisht personazhet që konsiderohen dytësore zhvillohen në personazhet kryesore: Nagisa, Terasaka, Kayano… Nga skepticizmi i familjes së shkollës, nxënësit e klasës 3-E kapërcejnë edhe sfidat dhe pritshmëritë e shkollës.shikuesit.

Është një nga seritë që vlerësohet si shumë edukative me një sërë kuptimesh të thella dhe i motivon njerëzit të bëhen më të fortë pavarësisht dështimit ose përçmimit të të tjerëve.

Linku i filmit:

Traileri i filmit Ansatsu Kyoushitsu
Ansatsu Kyoushitsu - Klasa e vrasësve
Ansatsu Kyoushitsu – Klasa e vrasësve

Barakamon

Barakamon Filmi sillet rreth kaligrafit Satsuki Yoshino. Tragjedia ndodhi në Satsuki Yoshino një ditë të bukur kur presidenti i shoqatës së kaligrafisë kritikoi veprën e tij të parë fituese të çmimit. Duke e përthithur këtë, ai menjëherë e “frustroi” kryetarin dhe më pas u dërgua në ishull. Dukej se kur mbërriti në vendin e tij të ri, ai mund të vizatonte me siguri kaligrafi, por në të vërtetë ai gjithmonë ngacmohej nga fëmijët në ishull, duke mos i dhënë një ditë të qetë.

Anime konsiderohet e lehtë, e ndritshme dhe mjaft qesharake me art mjaft të mirë. Sidomos duke mos u kapur shumë pas detajeve humoristike, por edhe duke investuar në kuptimin e historisë. Një tjetër pikë plus është se personalitetet e personazheve janë të ndërtuara mirë, unike dhe krijuese, të denjë për t’u bërë një “ushqim” argëtues i butë dhe kuptimplotë për komunitetin e adhuruesve të anime.

Tham Khảo Thêm:  Phân tích bài thơ Thương vợ của Tú Xương – Văn học 11

Linku i filmit:

Disa fragmente mjaft qesharake në film
Barakamon
Barakamon

Demon Slayer: Train pafund

Paralelisht me mangën, sezoni i parë i anime Kimetsu no Yaiba përfundoi jashtëzakonisht me sukses dhe pati jehonë të madhe. Pas transmetimit të episodit të fundit të animes, Ufotable njoftoi se filmi i këtij anime do të publikohet së shpejti për lexuesit në vitin 2020, duke i emocionuar shumë njerëz.

Dihet se në këtë film të quajtur “Treni pa fund” dhe Yan Zhu do të jetë personazhi qendror i gjithë historisë. Veç kësaj, edhe vëllezërit Tanjirou – Nezuko, Zenitsu dhe Inosuke patën një paraqitje po aq mbresëlënëse. Këtë herë, fraksioni i gjuetarëve të demonëve do të përballet me Ha Huyen Nhat direkt pasi Muzan të shkatërrojë të gjithë demonin Ha Huyen. Megjithatë, e panjohura qëndron pas filmit, sepse elementët e papritur të historisë sapo kanë filluar.

Linku i filmit:

Demon Slayer: Train pafund
Demon Slayer: Train pafund
Demon Slayer: Train pafund

Plunderer – Kërkimi i Star Slayer

Një botë fantazi që ofron Manga Plunderer është ku të gjithëve u caktohet një “count” pasi lindin. Me detaje atraktive, seriali po “futon furtunë” aktualisht në forume komike, duke tërhequr vëmendjen e një numri të madh fansash. Pra, publikimi i këtij anime është jashtëzakonisht i kuptueshëm.

Di për anime plaçkitës do të ndodhë në vitin 305 të kalendarit alkian. Në atë kohë, bota kontrollohej nga numrat. Të gjithë lindin me një vulë “Stand”, këta numra mund të nënkuptojnë çdo gjë nga numri i kilometrave të ecur deri tek numri i njerëzve që kanë thënë se ushqimi i tyre është i shijshëm.

Dhe nëse ky “Counter” bie në 0… do të dëbohet në humnerë! Pasi “Counter” i nënës së Hinës bie në zero, kërkesa e saj e fundit është që Hina të gjejë Baronin e Kuq legjendar. Dhe aventurat misterioze fillojnë të shfaqen.

Linku i filmit:

plaçkitës
Plunderer - Duke kërkuar për Star Slayer
Plunderer – Kërkoni për vrasësin e yjeve

Vlerësoni këtë postim

Pronari i klubit të shkollës së mesme Ouran

Pronari i klubit të shkollës së mesme Ouran është një serial anime që sjell të qeshura tek shikuesit me situata humori të ekzagjeruara dhe super personazhe që trokasin imagjinatën e shikuesit. Vlera e tij, megjithatë, synon të sulmojë elitën e pasur të papunë.

26 episodet tregojnë historinë e një vajze të varfër, Haruhi, e cila humbet në një mjedis të pasur, sepse fitoi një bursë për këtë shkollë private më të shtrenjtë. Do të shqetësoheni: si përshtatet ajo në një mjedis kaq të çuditshëm dhe të ndryshëm? Ndiqni Ouran High School Host Club për të zbuluar gjërat interesante që sjell ky film, pra “Hirushja” udhëton në ajër për të hyrë në një botë të çuditshme dhe plot stil që tërheq gradualisht “princat”. , familja mbretërore “më afër stilit të jetesës popullore dhe miqësore të kërkuar nga shoqëria.

Linku i filmit:

Një episod i Klubit pritës të shkollës së mesme Ouran
Pronari i klubit të shkollës së mesme Ouran
Pronari i klubit të shkollës së mesme Ouran

Trên đây là bài viết Top 10 Phim hoạt hình anime nội dung hài hước nhưng vô cùng ý nghĩa không nên bỏ qua của Cà khịa TV web site tổng hợp link xem trực tiếp bóng đá hàng đầu Việt Nam hiện nay.

Related Posts

Đề thi kì 1 môn Tiếng Việt lớp 2 TH Kiên Đài 2019

Đề thi học kì 1 môn Tiếng Việt lớp 2 trường TH Kiên Đài năm 2019 Đánh giá bài viết này Bài viết Đề thi Tiếng Việt…

Tổng hợp đề thi học kì 1 môn Toán lớp 3 năm 2017-2018

Mời các em tham khảo”Tổng hợp Đề thi học kì 3 môn Toán năm 2017-2018“Dành cho học sinh lớp 3 chuẩn bị thi học kỳ. Tham khảo…

Bộ 10 đề thi học kì 1 môn Hóa học lớp 9 năm 2020-2021 (Có đáp án)

Bộ 10 đề thi học kì 1 môn Hóa học lớp 9 năm 2020-2021 (Có đáp án) Vừa được Cakhia TVcập nhật. Mời các em tham khảo…

Đề thi học kì 2 môn Toán lớp 1 năm 2017-2018 – Trường Tiểu học Trần Quốc Toản

“Đề thi học kì 2 môn Toán lớp 1 năm học 2017-2018 – Trường Tiểu học Trần Quốc ToảnGiúp các em ôn tập kiến ​​thức, ôn thi,…

Đề thi học kì 1 môn Lịch sử 6 năm 2020-2021 có đáp án – Phòng GD&ĐT huyện Hải Lăng

Đề thi học kì 1 lớp 6 môn Lịch sử 2020-2021 có đáp án – Phòng Giáo dục và Đào tạo huyện Hải Lăng Vừa được Cakhia…

Đề kiểm tra định kì học kì 2 môn Toán lớp 2 năm 2016-2017 – Phòng GD&ĐT Hưng Hà

Đề thi học kì 2 môn Toán lớp 2 năm 2016 2017 – Phòng GD&ĐT Hưng Hà Đánh giá bài viết này Bài viết Đề kiểm tra…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *