Top 10 Vai diễn ấn tượng nhất của nữ diễn viên Châu Tấn

Rate this post

Ly Me – Ly Me spekuloi

Mund të thuhet se roli i Ly Me i luajtur nga Chau Tan në filmin “Speculation of Ly Me” është një nga Roli i aktorit Zhou Xun njohur nga shumë njerëz. Falë këtij roli Chau Tan i solli asaj çmimin prestigjioz “Aktorja më e mirë” në Festivalin e 27-të të Filmit “Geli i Artë”, si dhe “Çmimi i Filmit Aziatik për Aktoren më të Mirë”. më i miri”. “.

Historia e Ly Me sillet rreth largimit të saj nga vendlindja në qytet për të gjetur të fejuarin e humbur. Pas 4 vitesh të gjata, Ly Me më në fund gjeti Phuong Van – ish të fejuarin e saj. Megjithatë, në atë kohë, Ly Me u kap në rrugëtimin për të zbuluar të vërtetën e një rrjeti të madh të trafikut të drogës. I përket zhanrit të filmit psikologjiko-social-kriminal, Chau Tan solli një fllad të ri për audiencën kur luajti rolin e Ly Me me dëshirën për të gjetur një të dashur, sa drithërues dhe suspensues. në çdo detaj zbuloni kthesën e historisë.

Link filmi: https://phimvip.fun/phim/7920-su-suy-doan-cua-ly-me

Film
Filmi Speculation nga Lee Me
Zhou Xun në film
Chau Tan në filmin “Ly Me’s Speculation”

Jiu Nhi / Dai Jiu Lien – Red Gao Liang

Roli i Jiu Nhi / Da Jiu Lien në filmin “Red Sorghum” konsiderohet një nga Roli i aktorit Zhou Xun me transformimin e saj, duke shprehur karakterin e saj tejet gjenial. Historia sillet rreth jetës dhe dashurisë së Cuu Nhi – një grua e fortë që sakrifikon veten për burrin dhe fëmijët e saj dhe ka një shpirt të fortë patriotik.

Forca e Cuu Nhi reflektohet në mënyrën se si ajo i kapërcen ngjarjet e jetës pavarësisht se është dëmtuar, ose në skenën ku ajo është krenare dhe elastike pavarësisht se është qëlluar dhe vrarë nga armiku. Karakteri i fortë dhe detajet prekëse në filmin Red Sorghum meritojnë shumë lëvdata nga publiku për aktorin Chau Tan.

Link filmi: https://dongphimmoiz.com/cao-luong-do/

Zhou Xun në filmin Red Kaohsiung
Zhou Xun në filmin Red Kaohsiung
Një skenë nga filmi Red Sorghum
Një skenë nga filmi Red Sorghum

O La Na La Nhu Y – Haremi i tregimit Nhu Y

Roli i O Lat Na La Nhu Y (Vuong Phi) është emri i parë që duhet përmendur në listën e roleve më mbresëlënëse të aktores Chau Tan. Historia e haremit të Nhu Y është një film që ndjek historinë e haremit të Chan Hoan, shkruar nga Luu Liem Tu. Mund të thuhet se roli i Nhu Y-së në haremin e Nhu Y-së afirmon edhe një herë performancën kulmore të Chau Tan-it kur ajo vepron shumë thellë dhe plotësisht. Disa shikues gjithashtu komentuan se duket se historia e haremit të Nhu Y, Chau Tan dhe Nhu Y janë të njëjta. Çdo shprehje nga sytë, buzëqeshjet, psherëtimat dhe gjestet e Chau Tan tregon karakterin e brendshëm të personazhit, duke i dhënë audiencës emocione të thella dhe emocionale.

Tham Khảo Thêm:  Soạn bài Tóm tắt văn bản thuyết minh (ngắn gọn)

Personazhi Nhu Y i luajtur nga Chau Tan tregon për jetën e perandores Ke perandoreshë të perandorit Qian Long, që nga koha kur ai ishte ende Thanh Anh Cach – fëmija i Hoang Lich (Qian Long) derisa Nhu Y mori fronin. Perandoresha (pasardhja) pas perandores së parë të Qian Long – Phu Sat Lang Hoa vdiq. Ideja se lidhja e dashurisë së Thanh Anh dhe Hoang Lich do të ishte më pasionante, për ironi kur Nhu Y më në fund u bë gruaja kryesore e Hoang Lich, por jeta bashkëshortore, veçanërisht në kontekstin feudal në atë kohë, dashuria e mbretit për dashurinë, e kombinuar me skepticizmin e mbretit. , e shtyu atë dashuri deri në mërzi, zhgënjim dhe thyerje.

Lidhja e filmit: https://vieon.vn/hau-cung-nhu-y-truyen-vietsub.html

O La Na La Nhu Y - Haremi i tregimit Nhu Y
O La Na La Nhu Y – Haremi i tregimit Nhu Y
O La Na La Nhu Y - Haremi i tregimit Nhu Y
O La Na La Nhu Y – Haremi i tregimit Nhu Y

Tieu Duy – Lëkurë e lyer

Emri tjetër në listën e roleve që ndryshojnë jetën e aktores Chau Tan është roli i dhelprës Tieu Duy në filmin Painted Skin. Filmi bazohet në historinë e romanit të famshëm “Lieu Trai Chi Chi” nga Bo Tung Linh. Duke u futur në industrinë kineze të filmit në vitin 2008, Painted Skin 1 konsiderohet të sjellë shumë përshtypje për shikuesit duke mbledhur një kastë aktorësh kulti si Trieu Vy, Tran Khon, Chau Tan. Sidomos me personazhin Tieu Duy, Chau Tan i bën shikuesit të ndjejnë keqardhje për fatin e keq të vogëlushes Tieu Duy.

Edhe pse është një dashnore femër, Tieu Duy di gjithashtu të dashurojë, të jetojë dhe të vdesë për dashurinë e saj. Në një takim të rastësishëm me Vuong Sinh (të luajtur nga Tran Khon), Tieu Duy ra në dashuri dhe donte të ishte me të. Megjithatë, Vuong Sinh ka një grua, Boi Dung (luajtur nga Trieu Vy) dhe e do shumë atë.

Që atëherë, Tieu Duy ngriti xhelozi, zili dhe u përpoq të dëmtonte njerëzit për ta keqkuptuar Boi Dung si një përbindësh, një vrasës serial dhe për t’u fshehur prej saj. Megjithatë, e vërteta zbulohet gradualisht nga Bang Dung – një magjistar i specializuar në ekzorcizëm. Lufta filloi të shpërthejë dhe arriti kulmin. Në fund, për të shpëtuar Vuong Sinh, Tieu Duy ishte i gatshëm të sakrifikonte veten për t’i kthyer paqen e natyrshme Vuong Sinh dhe Boi Dung.

Linku i filmit: https://tvzingvn.com/hoa-bi-4364.html

Tieu Duy - Zarfe të pikturuara
Tieu Duy – Lëkurë e lyer
Tieu Duy - Zarfe të pikturuara
Tieu Duy – Lëkurë e lyer

Ton Na – Nëse e doni

Transformimi i larmishëm në rolin e Chau Tan-it shfaqet qartë kur ajo shndërrohet në personazhin e Ton Na në filmin “Nëse dua” me një zemër të munduar dhe të pasigurt kur qëndron në mes të udhëkryqit emocional. e imja. Filmi “If Love” u përzgjodh për t’u shfaqur në ceremoninë e mbylljes së Festivalit të 62-të të Filmit në Venecia dhe përfaqësoi Hong Kongun për të fituar çmimin e Akademisë për filmin më të mirë të huaj. Kjo është një histori për trekëndëshin e jetës dhe dashurisë midis Ton Na, Nie Vien dhe Lam Kien Dong.

Kur qëndronte mes ambicieve shumë të mëdha të karrierës dhe dashurisë së saj të parë, Ton Na doli vullnetare të linte mënjanë kujtimet e ëmbla me Kien Dong për të kërkuar mundësi për të avancuar në karrierën e saj, ndërkohë që binte në dashuri me të tjerët. Burri që ajo mendoi se mund ta ndihmonte në rrugën e saj drejt ëndrrës së saj për t’u bërë një aktor i famshëm. Sa vite kanë kaluar, kur ajo ishte e lumtur me Ni Vien – regjisorin e talentuar, ishte edhe kur Ton Na takoi Kien Dong – dashurinë e saj të mëparshme.

Tham Khảo Thêm:  Giới thiệu bản thân bằng tiếng Anh lớp 8

Kontradiktat e brendshme, mundimet kur qëndronte përballë dy burrave që e duan shumë, Ton Na u tregoi shikuesve dobësinë e brendshme që fshihej pas pamjes së ftohtë dhe mizore. Me aktrimin e tij profesional, aktori Chau Tan u sjell edhe një herë shikuesve shumë emocione të paharrueshme kur portretizon plotësisht dhe në mënyrë të shkëlqyer ngjarjet komplekse të brendshme në personazhin Ton Na. Prandaj, roli i Ton Na konsiderohet si një nga rolet e përjetshme të aktorit Chau Tan që mund të gjejmë.

Linku i filmit: https://ecophim.net/phim-eneu-nhu-yeq-1640963685-11949/

Ton Na - Nëse e doni
Ton Na – Nëse e doni
Ton Na - Nëse e doni
Ton Na – Nëse e doni

Zonja e Re – Parti

Një nga rolet e përjetshme të aktorit Chau Tan duhet përmendur është personazhi i Saint Nu në filmin Late Night Love Story. Chau Tan ka portretizuar dashurinë intensive të Thanh Nu – zonja e mandarinës tajlandeze për Princin e Kurorës. Performanca e shkëlqyer e një Thanh Nu me një dashuri pasionante dhe të verbër që preku zemrën e Princit, Chau Tan la shumë shenja dhe kontribuoi ndjeshëm në suksesin e filmit “Da Co Hoai Lang”.

Në të njëjtën kohë, ky rol pohon edhe një herë larminë e shprehjes së personazhit të Chau Tan – plot kreativitet, kuptim të personazhit dhe përcjellje delikate të emocioneve te publiku.

Linku i filmit: https://motphimtv.com/phim/da-yen-6384.html

Të Reja - Parti
Zonja e Re – Parti
Të Reja - Parti
Zonja e Re – Parti

Varri i Nhan Thu – Forca të blinduara fluturuese të Portës së Dragoit

Në këtë film, Chau Tan shndërrohet në një femër shpatar të ftohtë, të butë dhe misterioze. Përmbajtja e filmit është vendosur në një kontekst historik me skena drithëruese aksioni, që kënaqin shikuesit. Si një nga veprat kinematografike të investuara me kujdes me cilësi 3D, publiku do të ketë mundësinë të shohë një Chau Tan me sekuenca aksioni, luftime me shpata të lë pa frymë.

Veç kësaj, dashuria mes shpatarit Trieu Hoai An dhe Lang Nhan Thu i ​​jep publikut shumë emocione të buta dhe të paharrueshme. Nëse keni një shans, shikoni këtë film për të parë shumëllojshmërinë në aktrimin e Zhou Xun.

Lidhja e filmit: https://tvzingvn.com/long-mon-phi-giap-3805.html

Varri i Nhan Thu - Forca të blinduara fluturuese të portës së Dragoit
Varri i Nhan Thu – Forca të blinduara fluturuese të Portës së Dragoit
Varri i Nhan Thu - Forca të blinduara fluturuese të portës së Dragoit
Varri i Nhan Thu – Forca të blinduara fluturuese të Portës së Dragoit

Tu Hoa – Stina e mandarinave të pjekura.

Roli i Chau Tan i Tu Hoas në filmin “Ripe Tangerine Season” ka hequr shumë lot nga publiku dhe konsiderohet gjithashtu një nga rolet e jetës së Chau Tan. Historia tragjike e jetës së personazhit Tu Hoa shprehet qartë nga Chau Tan përmes çdo gjesti, syri dhe gjesti.

Tu Hoa është një vajzë e varfër, jetime, e martuar me një familje të famshme si konkubinë vetëm për të pasur fëmijë. Për ironi, Tu Hoa ra në dashuri me vëllain e vogël të dhëndrit – Dieu Huy. Akoma më e dhimbshme për fatin e vajzës së gjorë është se kur ajo lindi dhe vdiq, Dieu Huy ishte gati të hipte në një makinë lulesh me dikë tjetër.

Tham Khảo Thêm:  Đề thi học kì 2 môn Tin học lớp 3 năm 2017-2018 – Trường Tiểu học Đại Hợp

Pasi u sulmua në vitet 2000, filmi “Stina e mandarinës së pjekur” me pjesëmarrjen e Chau Tan la shumë përshtypje emocionale te shikuesit dhe u bë një nga rolet e shquara në karrierën e tij. . aktrimin e saj.

Lidhja e filmit: https://www.youtube.com/playlist?list=PL4Ztk2dRauyz2FOJ3Wl75401oreUl1jeZ

Tu Hoa - Stina e mandarinave të pjekura.
Tu Hoa – Stina e mandarinave të pjekura.
Tu Hoa - Stina e mandarinave të pjekura.
Tu Hoa – Stina e mandarinave të pjekura.

Phuong Co – Kur do të shkëlqejë hëna

Filmi Our Time Will Come 2017: sillet rreth personazhit Phuong Lan. Kjo është një vajzë me një pamje të dobët, por në të njëjtën kohë me një zemër jashtëzakonisht të fortë dhe të drejtë. Phuong Co mund të jetë edhe një agjent inteligjence dhe i gatshëm për të vrarë armiqtë me një armë në Legjenda e vërtetë e asaj vajze të mbajtur nga njerëzit e Hong Kongut për më shumë se 70 vjet, dhe në filmin Never New Moon. Bright është perspektiva e regjisorit Hua An Hoa për personazhin. Përveç kësaj, ajo përmes veprës dëshiron të përcjellë edhe atmosferën antijaponeze që po zien në periudhën e trazuar të Luftës së Dytë Botërore.

Phuong Co është një mësuese e zakonshme, e dobët e shkollës fillore, e cila jeton me nënën e saj në një shtëpi të vogël. Sidoqoftë, përpara mizorisë barbare të ushtrisë japoneze, Phuong Co gradualisht u forcua dhe u bë një heroinë e guximshme, e cila ishte udhëheqëse e luftës kundër pushtuesve të inteligjencës dhe popullit. Gjatë periudhës së vështirë të rezistencës, mungesa e…

Lidhja e filmit: https://motchill.net/phim/bao-gio-trang-sang-1116.html

Phuong Co - Kur do të shkëlqejë hëna
Phuong Co – Kur do të shkëlqejë hëna?
Phuong Co - Kur do të shkëlqejë hëna
Phuong Co – Kur do të shkëlqejë hëna?

Chi Hoa – Përshëndetje Chi Hoa

Filmi Hello, Chi Hoa: konsiderohet versioni kinez i filmit klasik japonez të vitit 1995 Letra e dashurisë. Në Hello Chi Hoa, Chau Tan luan një grua në moshë të mesme të quajtur Nguyen. Chi Hoa. Vien Chi Hoa ka një motër më të madhe të quajtur Chi Nam.

Pasi Chi Nam vdiq, Chi Hoa zëvendësoi motrën e saj për të marrë pjesë në një mbledhje klase. Në takim, Chi Hoa takon djalin që ajo e admironte dikur, Doan Xuyen (Qin Hao). Të dy nuk përdorin telefon apo email për të komunikuar, por përkundrazi, i shkruajnë letra njëri-tjetrit. Nëpërmjet letrave të dërguara, jeta e motrës së Chi Nam u shfaq shumë e gjallë, letrat u bënë aksidentalisht lidhja që lidh të tre personat së bashku.

Lidhja e filmit: https://phephimzz.net/phim/chao-em-chi-hoa-6767

Chi Hoa - Përshëndetje Chi Hoa
Chi Hoa – Përshëndetje Chi Hoa
Chi Hoa - Përshëndetje Chi Hoa
Chi Hoa – Përshëndetje Chi Hoa

Vlerësoni këtë postim

Jiu Nhi / Dai Jiu Lien – Red Gao Liang

Roli i Cuu Nhi / Da Jiu Lien në filmin “Red Sorghum” konsiderohet një nga Roli i aktorit Zhou Xun me transformimin e saj, duke shprehur karakterin e saj tejet gjenial. Historia sillet rreth jetës dhe dashurisë së Cuu Nhi – një grua e fortë që sakrifikon veten për burrin dhe fëmijët e saj dhe ka një shpirt të fortë patriotik.

Forca e Cuu Nhi reflektohet në mënyrën se si ajo i kapërcen ngjarjet e jetës pavarësisht se është dëmtuar, ose në skenën ku ajo është krenare dhe elastike pavarësisht se është qëlluar dhe vrarë nga armiku. Karakteri i fortë dhe detajet prekëse në filmin Red Sorghum meritojnë shumë lëvdata nga publiku për aktorin Chau Tan.

Link filmi: https://dongphimmoiz.com/cao-luong-do/

Zhou Xun në filmin Red Kaohsiung
Zhou Xun në filmin Red Kaohsiung
Një skenë nga filmi Red Sorghum
Një skenë nga filmi Red Sorghum

Trên đây là bài viết Top 10 Vai diễn ấn tượng nhất của nữ diễn viên Châu Tấn của Cà khịa TV web site tổng hợp link xem trực tiếp bóng đá hàng đầu Việt Nam hiện nay.

Related Posts

Củng cố văn Tự sự

A. MỤC TIÊU: HS củng cố kiến ​​thức về văn tự sự, làm bài tập củng cố kiến ​​thức. 5/5 – (88 phiếu bầu) Bài Tổng hợp…

Đề kiểm tra học kì 1 môn Công nghệ lớp 8 năm học 2015 – 2016 trường THCS Minh Tân, Bình Dương

Mục lục Công Nghệ Lớp 8 Kiểm Tra Học Kỳ 1 Đáp án đề thi học kì I Công nghệ lớp 8 Công Nghệ Lớp 8 Kiểm…

Đề thi chọn HSG cấp tỉnh lớp 12 môn Văn Sở GD&ĐT Sơn La năm 2020 – 2021

Mục lục 2021 Ngữ văn lớp 12 Đề thi chọn học sinh giỏi Sở GD&ĐT Sơn La 2021 Ngữ văn lớp 12 Đề thi chọn học sinh…

Viết đoạn văn nêu nhận xét về cách đặt tên chương, tên các phần trong văn bản Thuế máu (trích Bản án chế độ thực dân Pháp của Nguyễn Ái Quốc)

chủ đề: Viết đoạn văn nêu nhận xét về cách đặt tên các chương, mục trong văn bản Thuế máu (trích Bản án chế độ thực dân…

Lập dàn ý “Phân tích bài thơ hầu trời” chi tiết và ngắn gọn

Mục lục Đề bài: Lập dàn ý chi tiết và ngắn gọn của bài “Phân tích bài thơ Lên Trời” Đề bài: Lập dàn ý chi tiết…

Đề kiểm tra 1 tiết lần 2 năm 2017-2018 môn tiếng Anh lớp 12 – THPT Bắc Trà My – Mã đề 216

Đề kiểm tra 1 tiết lần 2 2017-2018 Tiếng Anh lớp 12 – THPT Bắc Trà My – Mã đề 216 Vừa được Cakhia TVcập nhật. Mời…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *