Top 11 Diễn viên nhí được yêu thích nhất Việt Nam hiện nay

Rate this post

Kim Thu

 • Emri i vërtetë: Nguyen Ngoc Kim Thu
 • Viti i lindjes: 2011
 • Filmi: Spitali fantazmë, Fitimi i lotarisë, Sunny 1, 2,…

Kim Thu është një nga aktoret fëmijë më të vlerësuar sot. Tërheqja e vëmendjes në Vietnam’s Got Talent me titullin “dhelpra e vogël” së bashku Me pamjen e saj të shëndoshë, zërin e bukur dhe aktrimin e vërtetë, Kim Thu u bë shpejt fytyra e shumë producentëve të filmit. Veç kësaj, vajza është edhe fëmija i një familjeje të reformuar. Ajo i bëri shumë përshtypje publikut me paraqitjen e saj mbresëlënëse me një rol emocionues në “Dielli 1 dhe 2”.

Edhe pse shumë e re, por Kim Thu e bëri vërtet audiencën të admironte nga luajtja e roleve, dhembshuria dhe komedia e interpretuar nga Kim Thu shumë “e ëmbël”, ajo mori edhe shumë lot nga publiku. vietnameze e rreme. Nëse ajo vazhdon të trajnohet dhe orientohet siç duhet në të ardhmen, Kim Thu do të bëhet padyshim një fytyrë e ndritur e filmit jo inferiore ndaj asnjë të moshuari dhe të moshuari në profesion.

Kim Thu e luan rolin shumë ëmbël në skenat e dashurisë
Kim Thu e luan rolin shumë ëmbël në skenat e dashurisë
Foshnja Kim Thu dhe historia e prapaskenave të filmit Sunny

Ngan Chi

Emri i vërtetë: Nguyen Ngoc Ngan Chi

Viti i lindjes: 2011

Filmat: Sunny 3, Star Master, Yin and Yang Eyes, Noisy Vu Quy, My Wife, Godfather, Hello Papa, ..

Ngan Chi është një vajzë shumë e nxehtë në fillim të vitit 2021, kur merr rolin e Bo Pa në filmin e frikshëm Kumbar të Tran Thanh. Foshnja Ngan Chi u komentua nga familja e saj si e ngadaltë në të folur dhe e turpshme. Por që nga studimet për aktrim, ajo është bërë më energjike, gazmore dhe me vetëbesim se më parë. Me pamjen e saj topolake dhe fytyrën e zgjuar, Ngan Chi tërheq vëmendjen e të tjerëve përmes shumë dramave dhe filmave.

Pas serialit të suksesshëm të Sunny 3, Hello Papa, Ngan Chi është fytyra e zgjedhur nga ekipi i kumbarit për të dërguar medaljen e artë për filmin The Godfather, të luajtur nga mashkulli MC Tran Thanh. Në film, Bu Tot tregon shumë aspekte të një fëmije të lindur në një familje pa nënë. Të qenit i ngatërruar me baba, vetëm për të zbuluar shumë të vërteta qesharake dhe një sërë situatash të ndërlikuara për t’u përballur.

Përshëndetje babi
Kumbari – skenë nga filmi

Mai Cat Vi

Emri i vërtetë: Mai Cat Vi

Viti i lindjes: 2009

Filmat: Hai Phuong, Ti në vend të yjeve, Ku është dielli, Song Lang, …

Në vitin 2019, Mai Cat Vi u bë një emër i njohur pas premierës së filmit hit Hai Phuong. Nëse Kim Thu – Bu Tot dhe Ngan Chi – Be Nang janë aktorë me një pamje bukuroshe të shëndoshë, me role humoristike. Këtu Cat Vi ka tipare të ndryshme të personalitetit, me gjemba, pluhur dhe ndonjëherë luan rolin e një fëmije të vështirë. Me thënien tipike në filmin “Frika është vetëm një ndjenjë”.

Tham Khảo Thêm:  Trắc nghiệm Sinh 12 Bài 21

Edhe pse e re, Cat Vi ka më shumë se 5 vite karrierë aktrimi. Nëna e saj tha se pavarësisht orarit të ngjeshur të punës apo roleve të mëdha e të vogla, ajo gjithmonë përpiqet të studiojë. Ajo gjithmonë përpiqet t’i përfundojë mirë studimet. Ajo është gjithmonë një aktore standarde fëmijë, flet me mirësjellje dhe i përmbush mirë detyrat e saj në aeroport.

Rishikimi i Hai Phuong
Prapa skenave të Hai Phuong me Mai Cat Vi

Thanh My

 • Emri i vërtetë: Lam Thanh My
 • Viti i lindjes: 21 shtator 2005
 • Filmi: Vjedhja e shpirtit, Super Thief, Skandali 2, Unë shoh lule të verdha në barin e gjelbër, Dashuria e parë e pafajshme, …

Si një nga yjet e fëmijëve më të shtrenjtë sot, Thanh My – një fëmijë i talentuar që nuk pret moshën e tij të shfaqet në një seri filmash të famshëm, merr pjesë në shumë reklama, është MC, madje edhe aktor. Aktor zëri. Me një fytyrë kinematografike, pamje të pastër dhe të lezetshme dhe aktrim natyral dhe emocional, emri Thanh My premton vërtet të bëhet një talent premtues në të ardhmen.

Pavarësisht moshës së re, Thanh My krahasohet me një “xhevahir” të kinemasë vietnameze, secili prej roleve të saj ka ngjyrën e vet dhe Thanh My ka aftësinë të shprehë mirë brendësinë e personazhit në çdo dimension.film. . Nga tmerri, romanca në komedi, ajo bën më të mirën dhe në të ardhmen, nëse orientohet saktë, Thanh My me siguri do të bëhet “perla” e radhës e kinemasë vietnameze. Së fundmi ajo ka marrë pjesë në filmin e ri “Dashuria e Parë e Parë”, edhe pse nuk ka marrë shumë vlerësime nga ekspertët, por kjo ka qenë një pikë kthese për karrierën e saj të aktrimit.

Thanh My ka një buzëqeshje të ndritshme dhe një fytyrë të bukur
Thanh My ka një buzëqeshje të ndritshme dhe një fytyrë të bukur
Trailer i pafajshëm i dashurisë së parë

Le Huynh Bao Ngoc

Emri i vërtetë: Le Huynh Bao Ngoc

Viti i lindjes: 2008

Filmi: Familja është numri 1, pjesa 2,…

Bao Ngoc njihej si Miss e re, Miss Tay Do, ajo u zbulua shpejt në programin muzikor të VTV Do Re Mi. Pas operacionit të qepallave, Bao Ngoc pati sukses me programin Fytyra e vogël e njohur. Me një fytyrë të ndritshme, të bukur dhe shumë të bukur.

Ajo ka shumë marka të modës, shumë produkte reklamuese dhe madje edhe seriale televizive. Edhe pse projekti filmik Familja është numri 1, pjesa 2 u vlerësua dobët, shumë mendime të përziera për filmin. Bao Ngoc është ende një fytyrë e ndritur në film, ajo është me shumë talente dhe fansat gjithashtu shpresojnë për sukses në të ardhmen.

Intervistë me Bao Ngoc
Roli i Lan Chi në Familje është numri 1, pjesa 2

Hong Quan (foshnja Ben)

 • Emri i vërtetë: Nguyen Hoang Quan
 • Viti i lindjes: 2004
 • Filmi: Pulat e fshatit, Sytë e dashuruar, Dashuria përsëri, Përshëndetje zonjusha Ba,…

Baby Ben ose Hong Quan është një emër që nuk është i çuditshëm për audiencën që i pëlqejnë filmat vietnamezë. Pasi këndoi, luajti në reklama dhe mori shumë ftesa për të aktruar në filma dhe shfaqje televizive, Ben u vu re gjithashtu si djali i birësuar i Artistit të Merituar Hoai Linh.

Mori shumë komplimente pas paraqitjes në filmin “Buda e zjarrit” me Ngo Thanh Van dhe “Mbreti i arkës” Thai Hoa, emri i bebit Ben u vu re me të vërtetë nga shumë producentë filmash, Ben gjithashtu mori shumë vlerësime. I quajtur si një nga fëmijët e artë të kinemasë vietnameze.

Tham Khảo Thêm:  Đề thi học kì 2 môn Tiếng Anh lớp 5 năm 2019-2020 có đáp án – Trường Tiểu học Đoàn Thị Nghiệp
Baby Ben në film
Baby Ben në filmin Fito Lotarinë
Baby Ben mori pjesë në intervistë

Bao An

 • Emri i vërtetë: Nguyen Ngoc Bao An
 • Viti i lindjes: 24/7/2006
 • Filmi: Shtëpia e Përbashkët, Vajza nga dje,…

“Fenomeni YouTube” Bao An është tashmë një emër i njohur për audiencën vietnameze. Duke filluar karrierën e tij të këngës nga mosha 3 deri në moshën 5 vjeçare, Bao An ka zotëruar produktet e tij muzikore dhe ka një vend të caktuar në zemrat e audiencës.

Para disa vitesh, përveç këndimit dhe aktrimit në reklama, ajo hyri edhe në fushën e MC-ve dhe aktorëve, së fundmi, Bao An i bëri përshtypje roli i Bao Phuong – një motër e zgjuar dhe inteligjente. Vajza përbindësh Thu (luajtur nga Ngo Kien Huy) në “The Girl From Yesterday”. Ndonëse nuk ka shumë terren në aktrim, me eksperiencë dhe besim, ajo sa herë shfaqet lë mbresa të thella.

Bao An në Vajza nga dje
Bao An në Vajza nga dje
Film muzikor Mrekullia për ty – Bao An

Trong Khang

 • Emri i vërtetë: Bui Trong Khang
 • Viti i lindjes: 2004
 • Filmi: Unë shoh lule të verdha në bar të gjelbër, Skandali 2, Vrapo dhe numëro, …

Duke tërhequr shumë vëmendjen me rolin e tij si Tuong në filmin “I see yellow flowers on the green grass” dhe së fundmi “Run away and count”, Trong Khang është një nga aktorët fëmijë më të njohur. Aktualisht.

Studimi i dramës që në moshë të re në skenën e teatrit Tuoi Ngoc, zotëron një pamje të bukur të përshtatshme për shumë lloje rolesh, i zgjuar, i zgjuar, i sjellshëm, aftësia për të luajtur role dhe për të mësuar përmendësh rreshta është shumë e mirë, kështu që shpeshtësia e paraqitjeve është lartë.. u shfaq në ekranin e Trong Khang mjaft vazhdimisht. Megjithatë, djali ende di të balancojë mes studimit dhe aktrimit. Përveç kësaj, Trong Khang gjithashtu mori pjesë në reklama, bashkëpunonte me Son Tung M-TP dhe ëndërronte të bëhej një person i famshëm dhe i dashur si Son Tung.

Trong Khang dhe gruaja e tij aktori Hua Vi Van - Diem My
Trong Khang dhe gruaja e tij aktori Hua Vi Van – Diem My
Trong Khang në reklama me Son Tung

Ha Mi

 • Emri i vërtetë: Nguyen Bich Ha Mi
 • Viti i lindjes: 2008
 • Filmi: Vajza nga dje

Vajza 9-vjeçare Nguyen Bich Ha Mi është me të vërtetë një “zbulim” i ri i kinemasë vietnameze, pasi pas 2 herë kastingu mori rolin e Tieu Li (Viet An në një moshë të re) në filmin Girl Came From Yesterday. dhe u vu re shpejt nga luajtja e saj në role dhe aktrimi i pafajshëm.

Pas “Girl From Yesterday”, karriera e aktores Ha Mi u kthye realisht në një faqe të re kur vazhdimisht merrte ftesa për të marrë pjesë në shumë filma si: “Fotot e bebeve”, “Lulet e lulëzuara dimri”. , “Sunrises in the West”, ” Glutinous Rice Sticky Rice”, … Dihet se, para se të merrte pjesë në rolin e saj debutues si Tieu Li, Ha Mi ka luajtur shumë reklama për marka. Kur të rritet, shpresojmë se do të ketë shumë kushte për të zhvilluar në të ardhmen.

Li Ha Mi i vogël
Li Ha Mi i vogël
Ha Mi dhe Minh Khang mbulojnë kolonën zanore të The Girl From Yesterday

Thinh Vinh

Emri i vërtetë: Thinh Vinh

Data/vendi i lindjes: 2000

Filmi: Unë shoh lule të verdha në bar të gjelbër

Tham Khảo Thêm:  Bài 25: Kháng chiến lan rộng ra toàn quốc (1873 – 1884) – SBT

Edhe pse jo në moshën për t’u klasifikuar si një aktor fëmijë, në 2015 Thinh Vinh pati sukses të madh me rolin e Thieu – Unë shoh lule të verdha në bar të gjelbër. Është një film vietnamez që kap bukurinë e natyrës. Thieu është vëllai më i madh i Tuong dhe shoku i fëmijërisë së Plum. Tre fëmijë me shpirtra fëmijëror jetojnë në një fshat të varfër. Situata e Tuong dhe Thieu është shumë më e mirë se ajo e familjes së varfër të Plumit. Fëmijët atë vit, duke mbajtur pafajësinë e tyre, luanin me miqtë e tyre. Filmi ka lënë publikun me shumë trishtim dhe mendime të paqarta.

Lam Thanh My dhe Thinh Vinh
Lam Thanh My dhe Thinh Vinh
Thinh Vinh me filmin Unë shoh lule të verdha në bar të gjelbër

Ku Tin

 • Emri i vërtetë: Huynh Minh Hoang
 • Viti i lindjes: 2011
 • Filmi: Dado super keq 2, Vëllai super keq

Ku Tin Huynh Minh Hoang është një emër i njohur, pasi ka marrë pjesë dhe ka lënë përshtypje të fortë në shumë gara të mëdha si: Sfida e humorit, Heroi i vogël, … Ku Tin ka një bazë të madhe fansash. në faqet e rrjeteve sociale nga bukuria, shëndoshja, zgjuarsia dhe mirësjellja e saj.

Që kur u shfaq në Tiny Hero 2016, Ku Tin i ka mahnitur të gjithë me talentin e lindur në aktrim dhe humorin e djalit 5-vjeçar. Në të njëjtin vit, Ku Tin mori rolin e parë kryesor në filmin “Super-nice nanny 2” me fëmijën A Pu dhe artistin Hoai Linh. Këtë vit, Ku Tin rishfaqet në ekranin e madh me “The Super Frenzy Brothers”. Edhe pse vetëm 6 vjeç, por Ku Tin ka pushtuar vërtet audiencën vietnameze dhe aktualisht është një nga aktorët fëmijë më të vegjël sot.

Baby Ku Tin
Baby Ku Tin
Trailer i vëllezërve super të çmendur

Vlerësoni këtë postim

Ngan Chi

Emri i vërtetë: Nguyen Ngoc Ngan Chi

Viti i lindjes: 2011

Filmat: Sunny 3, Star Master, Yin and Yang Eyes, Noisy Vu Quy, My Wife, Godfather, Hello Papa, ..

Ngan Chi është një vajzë shumë e nxehtë në fillim të vitit 2021, kur merr rolin e Bo Pa në filmin e frikshëm Kumbar të Tran Thanh. Foshnja Ngan Chi u komentua nga familja e saj si e ngadaltë në të folur dhe e turpshme. Por që nga studimet për aktrim, ajo është bërë më energjike, gazmore dhe me vetëbesim se më parë. Me pamjen e saj topolake dhe fytyrën e zgjuar, Ngan Chi tërheq vëmendjen e të tjerëve përmes shumë dramave dhe filmave.

Pas serisë së suksesshme të Sunny 3, Hello Papa, Ngan Chi është fytyra e zgjedhur nga grupi i kumbarëve për të dërguar medaljen e artë për filmin The Godfather, të luajtur nga mashkulli MC Tran Thanh. Në film, Bu Tot tregon shumë aspekte të një fëmije të lindur në një familje pa nënë. Të qenit i ngatërruar me baba, vetëm për të zbuluar shumë të vërteta qesharake dhe një sërë situatash të ndërlikuara për t’u përballur.

Përshëndetje babi
Kumbari – skenë nga filmi

Trên đây là bài viết Top 11 Diễn viên nhí được yêu thích nhất Việt Nam hiện nay của Cà khịa TV web site tổng hợp link xem trực tiếp bóng đá hàng đầu Việt Nam hiện nay.

Related Posts

Củng cố văn Tự sự

A. MỤC TIÊU: HS củng cố kiến ​​thức về văn tự sự, làm bài tập củng cố kiến ​​thức. 5/5 – (88 phiếu bầu) Bài Tổng hợp…

Đề kiểm tra học kì 1 môn Công nghệ lớp 8 năm học 2015 – 2016 trường THCS Minh Tân, Bình Dương

Mục lục Công Nghệ Lớp 8 Kiểm Tra Học Kỳ 1 Đáp án đề thi học kì I Công nghệ lớp 8 Công Nghệ Lớp 8 Kiểm…

Đề thi chọn HSG cấp tỉnh lớp 12 môn Văn Sở GD&ĐT Sơn La năm 2020 – 2021

Mục lục 2021 Ngữ văn lớp 12 Đề thi chọn học sinh giỏi Sở GD&ĐT Sơn La 2021 Ngữ văn lớp 12 Đề thi chọn học sinh…

Viết đoạn văn nêu nhận xét về cách đặt tên chương, tên các phần trong văn bản Thuế máu (trích Bản án chế độ thực dân Pháp của Nguyễn Ái Quốc)

chủ đề: Viết đoạn văn nêu nhận xét về cách đặt tên các chương, mục trong văn bản Thuế máu (trích Bản án chế độ thực dân…

Lập dàn ý “Phân tích bài thơ hầu trời” chi tiết và ngắn gọn

Mục lục Đề bài: Lập dàn ý chi tiết và ngắn gọn của bài “Phân tích bài thơ Lên Trời” Đề bài: Lập dàn ý chi tiết…

Đề kiểm tra 1 tiết lần 2 năm 2017-2018 môn tiếng Anh lớp 12 – THPT Bắc Trà My – Mã đề 216

Đề kiểm tra 1 tiết lần 2 2017-2018 Tiếng Anh lớp 12 – THPT Bắc Trà My – Mã đề 216 Vừa được Cakhia TVcập nhật. Mời…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *