Top 7 Bộ phim hay nhất của Song Jong Ki

Rate this post

Vincenzo (2021)

Vincenzo në lidhje me rrugëtimin e mafias duke përdorur edhe marifete të paligjshme për t’u marrë me ata që përdorin paratë dhe pushtetin për të manipuluar ligjin. Filmi është i ndërthurur mes së mirës dhe së keqes, ndaj edhe karakteri i brendshëm i personazhit kryesor ndryshon herë pas here.

Sidomos ata që e duan zhanrin e filmit me skenat e përpiktë janë jashtëzakonisht të kënaqur me këtë film. Vincenzo Cassano (Song Joong Ki), është avokati këshillues dhe krahu i djathtë më i besuar i Don Fabios (kryetari i familjes Cassano). Pasi Fabio vdiq, Paolo (djali biologjik i Fabios dhe udhëheqësi i ri) u përpoq të vriste Vincenzo. Kështu ai u arratis në Seul të Koresë së Jugut dhe filloi të rikuperonte një sasi të madhe ari (15 ton) të fshehur në një dhomë të fshehtë nën ndërtesën e Geumga-dong Plaza që ai ndihmoi një manjat të mbajtur nga kinezët. organizimi.

Meqenëse askush tjetër nuk dinte për arin, Vincenzo planifikoi ta merrte arin dhe ta përdorte si fond pensioni pasi u largua nga Italia. Megjithatë, një kompani e pasurive të paluajtshme që i përket grupit Babel ka marrë në mënyrë të paligjshme ndërtesën dhe Vincenzo duhet të përdorë aftësitë e tij për të rikthyer ndërtesën dhe për të rikthyer pasurinë e tij. Në Kore, Vincenzo takohet dhe njihet me avokatin Hong Cha-Young (Jeon Yeo Bin), ajo është lloji i avokates që do të bëjë gjithçka për të fituar çështjen. Vincenzo Cassano bie në dashuri me Hong Cha-Young. Ai gjithashtu arrin drejtësinë sociale sipas mënyrës së tij.

Në film, Song Joong Ki mishëron plotësisht personalitetet e kundërta që bashkëjetojnë në personazhin Vincenzo. Ai përdori aftësinë e tij të aktrimit për të portretizuar emocionet e personazhit nga një avokat i ftohtë, ambicioz deri te një djalë i butë që është gjithmonë i gatshëm të ndihmojë të paprivilegjuarit. Pavarësisht se mori një shi komplimente, gjatë zhvillimit të Vincenzo-s, shumë segmente ishin ende të gjata.

Rezultati në IMDB: 8.5 / 10

Vincenzo (2021)
Vincenzo (2021)
Vincenzo (2021)

Space Sweepers – Victory Ship (2021)

Sweepers Hapësirë është një film i vendosur në vitin 2092, kur Toka është në prag të vdekjes, qielli është shumë i ndotur me pluhur, toka është e thatë dhe mushkëritë e gjelbra digjen gradualisht.

Në atë kohë, një korporatë e madhe me emrin UTS filloi të krijojë dhe zhvillojë një ekosistem modern me teknologjitë më të mira. James Sullivan (Richard Armitage) është operatori UTS që zbaton projektin “popullsia e parajsës” me Marsin si një planet pothuajse pa jetë. Song Joong Ki në rolin e Kim Tae Ho është një anëtar i rëndësishëm dhe i domosdoshëm i anijes kozmike Victory. Kim Tae Ri, një kapiten i fuqishëm. Në film, kombinimi i Sonng Joong ki dhe Kim Tae Ri mori një shi komplimente për aktrimin. Personazhi Tiger Park (Jin Seon Kyu) një tregtar droge dhe Robot Bus gjithashtu lanë një përshtypje të fortë.

Tham Khảo Thêm:  Trọn bộ hình nền cực đỉnh cho Samsung Galaxy Note 10

Ky rikthim i Song Joong Ki konsiderohet po aq i nivelit të lartë sa epoka e Descendants of the Sun. Ata janë aktorë të mirë me përvojë. Në film, ai luan një pilot plot dinake, sakrifica dhe gjetje mënyrash për të fituar para. Pas një periudhe mungese, Space Sweepers e solli atë edhe një herë më pranë audiencës.

Për shkak të shumë opinioneve se filmi është mjaft i ngjashëm me filmat e tjerë, kur u publikua, filmi mori shumë kritika. Për shkak se filmi i parë nuk është uniform për nga imazhi dhe përmbajtja, përmbajtja në film ka ende shumë mangësi. Filmi përcjell shumë mesazhe për ndotjen e mjedisit, ekonominë, robotët dhe njerëzit, por është ende i lirshëm dhe mjaft sipërfaqësor.

Rezultati në IMDB: 6.6 / 10

Space Sweepers - Victory Ship (2021)
Space Sweepers – Victory Ship (2021)
Space Sweepers – Victory Ship (2021)

Arthdal ​​​​Chronicles – Arthdal ​​​​Chronicles (2019)

Kronikat e Arthdal Vendosur në tokën e lashtë imagjinare të Arthdal. Eun Soem (Song Joong Ki) lindi me një fat që solli fatkeqësi në Arthdal. Për shkak të përpjekjeve të saj për të shpëtuar jetën e saj, Eun Sum pati një fëmijëri të vështirë dhe të dhimbshme. Pastaj një ditë, ai u kthye përsëri në Arthdal. Ta Gon (Jang Dong Gu) është heroi i luftës i Arthdak. Ai hapi rrugën që Arthdal ​​të bëhej një komb i begatë dhe ishte njeriu më i fuqishëm në Arthdal. Ai ëndërron të bëhet mbreti i parë i Arthdal. Tan Ya (Kim Ji Won) lindi me të njëjtin fat si Eun Sum. Ajo është trashëgimtare e fisit Wahan. Përmes shumë vështirësive, ajo e realizoi misionin e saj. Ajo bën një jetë shumë të respektueshme dhe ka ambicie për t’u bërë politike.

Si një aktor me talent dhe bukuri, Song Joong Ki ka treguar të dyja pikat e tij të forta përmes Arthdal ​​​​Chronicles. Përmes personazhit Eun Seo, Song Joong Ki ka portretizuar një vitalitet të ri intensiv në një mënyrë të re përmes një komploti të mrekullueshëm.

Filmi kërkon që shikuesit të kenë një përqendrim të caktuar sepse filmi ka një hapje të komplikuar dhe shumë personazhe që e bëjnë të vështirë për audiencën të kuptojë nëse nuk është i fokusuar. Fillimisht një film me pritshmëri të mëdha, publiku mori vetëm një vepër relative.

Rezultati në IMDB: 7.1 / 10

Arthdal ​​​​Chronicles - Arthdal ​​​​Chronicles (2019)
Arthdal ​​​​Chronicles – Arthdal ​​​​Chronicles (2019)
Arthdal ​​​​Chronicles – Arthdal ​​​​Chronicles (2019)

Battleship Island – Hell Island (2017)

Ishulli i anijeve luftarake portretizoi me sukses jetën e njerëzve koreanë në ishullin Hashima, një vend në nivelin më të ulët si ferri gjatë Luftës së Parë Botërore. Në filmin Park Moo Yeong (Song Joong Ki) luan një ushtar të Ushtrisë Çlirimtare Koreane, i cili përdor mënyrën e tij për të depërtuar në ishull për të shpëtuar një udhëheqës nacionalist në Hashima. Në film luan gjithashtu Lee Kang Ok (Hwang Jung Min), një dirigjent i përkushtuar ndaj vajzës së tij të vogël, Choi Choel subg (So Ji Sub), një gangster me gjemba që mbron gjithmonë bashkatdhetarët e tij.

Sapo u shpall filmi, aktorët e filmit krijuan ethe, duke tërhequr vëmendjen e mediave dhe publikut. Song Joong Ki i ka blerë vetes një rol të paharrueshëm në rrugën për t’u bërë një artiste e vërtetë. Song Joong Ki është si një ushtar i vërtetë me fytyrë të njollosur, që rrotullohet me marifete dramatike, pavarësisht rrezikut shumë të ndryshëm nga rolet e tij të mëparshme. Mirëpo me këtë rol nuk tregon freskinë e aktrimit të Song Joong Ki dhe nuk e ndriçon filmin me rolin e personazhit.

Tham Khảo Thêm:  Soạn bài Tìm hiểu chung về văn tự sự

Filmi gjithashtu nuk ka kulm emocional, më shumë si një dokumentar sesa një film, mënyra se si përçohet mesazhi në film është aq e shpejtë sa publiku mund të mbytet. Filmi trajton edhe elementë të ndjeshëm si nacionalizmi ekstrem, politika etj.

Rezultati në IMDB: 7.1 / 10

Battleship Island - Hell Island (2017)
Battleship Island – Hell Island (2017)
Battleship Island – Hell Island (2017)

Pasardhësit e Diellit (2016)

“Pasardhësit e diellit” Yoo Shi Jin (Song Joong Ki), një kapiten i forcës paqeruajtëse të Kombeve të Bashkuara, bie në dashuri me një anëtar të Mjekëve pa Kufij, Kang Mo Yeon. Kënga Hye Kyo). Megjithatë shpesh kanë konflikte sepse nuk e kuptojnë punën e njëri-tjetrit. Përveç kësaj, kolegu i Yoo Shi Yin, Seo Dae Yong (Jin Goo) u nda me të dashurën e tij Yoon Myung Joo (Kim Ji Won). Dhe rastësisht ata të 4 takohen sërish në Urak nga ngjarje të papritura.

Filmi është kombinimi i dy aktorëve të famshëm Song Joong Ki dhe Song Hye Kyo me aktrim të shkëlqyer natyral që ka mahnitur shumë fansa. Në dramë, Song Joong Ki ka treguar karizmën e tij me vendosmërinë në dashuri, humorin dhe aftësinë për të komanduar si dhe ndjenjën e përgjegjësisë së një ushtari në ushtri. Por filmi ka lënë jashtë shumë detaje absurde në film, filmi ka shumë trillime që nuk janë të vërteta me realitetin e jetës ushtarake dhe ka shumë kontradikta.

Rezultati në IMDB: 8.3 / 10

Pasardhësit e Diellit (2016)
Pasardhësit e Diellit (2016)
Pasardhësit e Diellit (2016)

Werewolf Boy – Werewolf Boy (2012)

Djalë ujk është një kombinim i Song Joong Ki dhe Park Bo Young që tregojnë një histori dashurie të butë, prekëse midis një djali ujk dhe një vajze. Djali Ujk sillet rreth historisë së një vajze të bukur adoleshente të dërguar në një vend për trajtim mjekësor, duke i thënë asaj të miqësohet dhe të përpiqet të zbusë një djalë të egër që ajo zbuloi. Instinktet e një kafshe e bëjnë të pamundur afrimin e vajzës dhe djalit, por me kalimin e kohës dhe këmbënguljes së saj, vajza gradualisht e kthen djalin në një person normal. Historia e tyre romantike dhe e trazuar e dashurisë fillon këtu.

Ky është një film që shënon aktrimin jashtëzakonisht mbresëlënës të Song Joong Ki. Në film, ai e bindi plotësisht publikun kur imitoi me mjeshtëri lëvizjet e ujqërve. Gjatë gjithë filmit, Song Joong Ki vepron vetëm me sytë e tij, por ende tregon dashurinë e personazhit ujk për rolin kryesor femër.

Nuk është një film i mrekullueshëm, por gjithçka është e mirë. Sepse fundi i filmit e bën edhe audiencën të zhgënjyer dhe të paplotë.

Rezultati në IMDB: 7.3 / 10

Werewolf Boy - Djali që dukej (2012)
Djali Ujk – Djali që dukej (2012)
Djali Ujk – Djali që dukej (2012)

Sungkyunkwan – Skandali Sungkyunkwan (2010)

Historia e dashurisë në Sungkyunkwan është një film i vendosur në mbretërimin e mbretit Jeongjo, një kohë kur burrat ende i respektonin burrat dhe i përbuznin gratë, duke i ndaluar gratë të shkonin në shkollë dhe të punonin si zyrtarë. Në filmin Kim Yoon Hee (Park Min Young), një grua maskohet si burrë që të mund të shkojë në Sungkyunkwan – një shkollë që mëson vetëm djemtë, ku ajo njihet me Lee Sun Jun (Yoochun), Moon Jae Shin (Yoo Ah). Në), Geo Yong Ha (Song Jong Ki) ata kanë kapërcyer vështirësitë dhe turbulencat së bashku. Edhe pse merr vetëm një rol dytësor në film, Song Joong Ki ende rezonon me personalitetin e tij të pashëm, të butë dhe me humor.

Tham Khảo Thêm:  Top trường đào tạo Marketing tốt nhất

Ndonëse në film mori vetëm një rol dytësor, Song Joong Ki e shprehu atë në mënyrën më bindëse, duke e bërë publikun të presë, të interesuar dhe kurioz. Në filmin Song Joong Ki paraqet imazhin e një personazhi të relaksuar, liberal, të lirë, bujar dhe vëzhgues. Song Joong Ki tregon gjithashtu një sërë emocionesh që janë gjithashtu pjesë e suksesit të filmit.

Por filmi ka shumë mangësi në përmbajtje sepse ka vende absurde dhe të palogjikshme. Çështjet e karaktereve të personazheve janë të çrregullta. Filmi nuk është shumë tërheqës dhe i pavlerësuar. Jo shumë novator për sa i përket përmbajtjes në filmat historikë.

Rezultati në IMDB: 7.8 / 10

Sungkyunkwan - Skandali Sungkyunkwan (2010)
Sungkyunkwan – Skandali Sungkyunkwan (2010)
Sungkyunkwan – Skandali Sungkyunkwan (2010)

Vlerësoni këtë postim

Space Sweepers – Victory Ship (2021)

Sweepers Hapësirë është një film i vendosur në vitin 2092, kur Toka është në prag të vdekjes, qielli është shumë i ndotur me pluhur, toka është e thatë dhe mushkëritë e gjelbra digjen gradualisht.

Në atë kohë, një korporatë e madhe me emrin UTS filloi të krijojë dhe zhvillojë një ekosistem modern me teknologjitë më të mira. James Sullivan (Richard Armitage) është operatori UTS që zbaton projektin “popullsia e parajsës” me Marsin si një planet pothuajse pa jetë. Song Joong Ki në rolin e Kim Tae Ho është një anëtar i rëndësishëm dhe i domosdoshëm i anijes kozmike Victory. Kim Tae Ri, një kapiten i fuqishëm. Në film, kombinimi i Sonng Joong ki dhe Kim Tae Ri mori një shi komplimente për aktrimin. Personazhi Tiger Park (Jin Seon Kyu) një tregtar droge dhe Robot Bus gjithashtu lanë një përshtypje të fortë.

Ky rikthim i Song Joong Ki konsiderohet po aq i nivelit të lartë sa epoka e Descendants of the Sun. Ata janë aktorë të mirë me përvojë. Në film, ai luan një pilot plot dinake, sakrifica dhe gjetje mënyrash për të fituar para. Pas një periudhe mungese, Space Sweepers e solli atë edhe një herë më pranë audiencës.

Për shkak të shumë opinioneve se filmi është mjaft i ngjashëm me filmat e tjerë, kur u publikua, filmi mori shumë kritika. Për shkak se filmi i parë nuk është uniform për nga imazhi dhe përmbajtja, përmbajtja në film ka ende shumë mangësi. Filmi përcjell shumë mesazhe për ndotjen e mjedisit, ekonominë, robotët dhe njerëzit, por është ende i lirshëm dhe mjaft sipërfaqësor.

Rezultati në IMDB: 6.6 / 10

Space Sweepers - Victory Ship (2021)
Space Sweepers – Victory Ship (2021)
Space Sweepers – Victory Ship (2021)

Trên đây là bài viết Top 7 Bộ phim hay nhất của Song Jong Ki của Cà khịa TV web site tổng hợp link xem trực tiếp bóng đá hàng đầu Việt Nam hiện nay.

Related Posts

Củng cố văn Tự sự

A. MỤC TIÊU: HS củng cố kiến ​​thức về văn tự sự, làm bài tập củng cố kiến ​​thức. 5/5 – (88 phiếu bầu) Bài Tổng hợp…

Đề kiểm tra học kì 1 môn Công nghệ lớp 8 năm học 2015 – 2016 trường THCS Minh Tân, Bình Dương

Mục lục Công Nghệ Lớp 8 Kiểm Tra Học Kỳ 1 Đáp án đề thi học kì I Công nghệ lớp 8 Công Nghệ Lớp 8 Kiểm…

Đề thi chọn HSG cấp tỉnh lớp 12 môn Văn Sở GD&ĐT Sơn La năm 2020 – 2021

Mục lục 2021 Ngữ văn lớp 12 Đề thi chọn học sinh giỏi Sở GD&ĐT Sơn La 2021 Ngữ văn lớp 12 Đề thi chọn học sinh…

Viết đoạn văn nêu nhận xét về cách đặt tên chương, tên các phần trong văn bản Thuế máu (trích Bản án chế độ thực dân Pháp của Nguyễn Ái Quốc)

chủ đề: Viết đoạn văn nêu nhận xét về cách đặt tên các chương, mục trong văn bản Thuế máu (trích Bản án chế độ thực dân…

Lập dàn ý “Phân tích bài thơ hầu trời” chi tiết và ngắn gọn

Mục lục Đề bài: Lập dàn ý chi tiết và ngắn gọn của bài “Phân tích bài thơ Lên Trời” Đề bài: Lập dàn ý chi tiết…

Đề kiểm tra 1 tiết lần 2 năm 2017-2018 môn tiếng Anh lớp 12 – THPT Bắc Trà My – Mã đề 216

Đề kiểm tra 1 tiết lần 2 2017-2018 Tiếng Anh lớp 12 – THPT Bắc Trà My – Mã đề 216 Vừa được Cakhia TVcập nhật. Mời…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *