Top 8 diễn viên xuất hiện nhiều nhất trên màn ảnh Trung Quốc năm qua

Rate this post

Truong Tan Thanh

Truong Tan Thanh Si një këngëtare dhe aktore e re e famshme kineze, e ardhur nga arti muzikor, aftësia e saj për të interpretuar dhe zotëruar skenën është shumë e mirë. Truong Tan Thanh konsiderohet një “vajzë me perla” në botën e argëtimit me aftësinë e saj të gjithanshme të aktrimit, karizmën, personalitetin dhe bukurinë e përsosur që mahnit fansat.

Mashkulli amerikan 9x është mjaft simpatik me ekranin e madh, ai mori shumë projekte filmike, derisa mori rolin e Lam Duong në Hello Once Upon a Time, emri i aktorit. Truong Tan Thanh Thjesht vazhdon të bëhet më e nxehtë. Pas kësaj, ai vazhdoi të lërë mbresa në zemrat e publikut përmes dramës historike Kënga e Madhe, mjeshtri i ri, e cila mori një notë të lartë douban.

Por ai në fakt njihet si “vëllai më i vogël” Ha Tu Thu nga drama e ngrohtë familjare e vlerësuar nga kritikët Take Last Name Family, aktor. Truong Tan Thanh është një nga yjet me rritje më të shpejtë në vitin 2020. Më herët këtë vit, Truong Tan Thanh fitoi miliona fansa të rinj pasi luajti në dramën romantike sportive të njohur Le Hop Duong Phen. Kjo e ngre atë në pozicionin e të dashurit të internetit me rolin e hokejistit Le Ngu Bang.

Truong Tan Thanh
Truong Tan Thanh
Truong Tan Thanh
Truong Tan Thanh

La Van Hi

La Van Hi është një aktor dhe këngëtar premtues kinez. Ai ka një pamje të bukur dhe një prirje të butë dhe të qetë. Megjithatë, emri i La Van Hi gradualisht u bë i njohur dhe i interesuar për audiencën kur mori pjesë në filmin Huong Honey Like Smoke, imazhi i La Van Hi “i butë si nefriti” Nhuan Ngoc la një përshtypje të pashlyeshme. turbullirë në film. zemra e audiencës. Pas suksesit të papritur të rolit të Da Than Nhuan Ngoc në Huong Honey, La Van Hi u bë më i kërkuar se kurrë. Jo vetëm duke zënë shumë pozicione të larta në renditjen e yjeve të Power, yjeve amerikanë dhe aktorëve televizivë.

Në vitin 2020, ai u kthye në ekranin e vogël përmes rolit kryesor mashkull në filmin Nguyet Thuong Trong Hoa. Përmbajtja tregon historinë e turbullt të dashurisë midis pronarit të Nguyet Thuong Coc – Thuong Quan Tham (luajtur nga La Van Hi) dhe mungesës së pronarit të pallatit Trong Hoa Trong Tuyet Chi (luajtur nga Tran Ngoc Ky). Thuong Quan Thuoc është një person i butë dhe i sjellshëm, por në punën e tij, ai nuk dallon të drejtën nga e gabuara. Aktualisht filmi po merr shumë vëmendje dhe vëmendje nga publiku.

Përveç kësaj, La Van Hi dhe seriali televiziv Half-Blood Sugar, Half-Las Pain, ka qenë në transmetim dhe ka pushtuar për një kohë. Përveç projekteve dramatike, ai këndon edhe disa këngë solo si: Ha Vi Uuong (2015) – Ho Ly in picture (Binh Ly Ho OST) – 2017, Duyen Khoi (Nguyen Thuong In Hoa OST) – 2020

La Van Hi
La Van Hi
La Van Hi
La Van Hi

Sistemi Dinh Vu

Sistemi Dinh Vu është një aktor i ri premtues i kinemasë kineze. Me një pamje të bukur, fytyrë këndore dhe aftësi të mira aktoriale, megjithëse sapo ka hyrë në industrinë e argëtimit, ai ka marrë shumë vëmendje nga fansat përmes roleve të tij në një sërë filmash. të tilla si: Tetë minuta të ngrohta, i pashëm është numri 1 dhe së fundmi Tran Thien Thien në thashetheme…

Tham Khảo Thêm:  Tích phân từng phần – Các dạng bài tập và Cách giải tích phân từng phần

Roli i parë shënoi shfaqjen e Sistemi Dinh Vu Në industrinë e argëtimit në gjuhën kineze, Dong Phuong Bui në filmin Tan Tieu Ngao Giang Ho (2018) nuk pati jehonë. Në të njëjtin vit, Dinh Vu Anh fitoi shkëlqyeshëm vendin e parë të votuar nga fansat në programin “Aktori trimëri” me Khuong Trac Quan. Në vitin 2019, përmes web-dramës rinore “Tetë minuta të ngrohta”, emri i Dinh Vu Anh mori më shumë vëmendje nga publiku. Në këtë film, ai e ndryshon imazhin e tij në një djalë të ngrohtë, të butë si era e pranverës – Ha Tan Luong

Në vitin 2020, aktori bëri vazhdimisht përshtypje përmes 2 filmave. Nëse Chu Uan në Handsome është numri 1 me një personalitet të qetë, i qetë, por shumë i dashur për të dashurën e tij, Han Thuoc në Tran of the Soul në thashethemet e bën publikun të qeshë për shkak të humorit dhe humorit të tij, baltës së tij. Shumë e lezetshme dhe tërheqëse.

Sistemi Dinh Vu
Sistemi Dinh Vu
Sistemi Dinh Vu
Sistemi Dinh Vu

Tong Wei Long

Tong Wei Long Si një aktor dhe model i ri kinez, me një vizual “top”, të jashtëzakonshëm me një pamje jashtëzakonisht shkëlqyese “zoti mashkullor standard”, Tong Uy Long është bërë një fytyrë e njohur e shumë markave. markat e modës, blogerët si dhe skenaristët.

Filmi i parë i aktorit të ri u titullua Ban Yeu Xuyen Thanh 2, në të njëjtin vit Tong Uy Long vazhdoi të marrë pjesë në 4 projekte të tjera filmike. Filmi ka ndihmuar Tong Uy Long të bëhet më i njohur për luajtjen e rolit kryesor në dramën “Distanca nga viti i dritës midis teje dhe meje”.

2020 është një vit shumë aktiv Tong Wei Long që luan në filmin Bi Ngan Hoa është historia e trazuar e dashurisë e Lam Hoa Binh (Tong Uy Long) dhe Kieu Man (Lam Duan). Tjetra është stacioni tjetër, Lumturia e këngëtarit dhe aktorit mashkull Tong Thien, i transmetuar me sukses për të tërhequr vëmendjen e komunitetit kinez online, falë aftësisë së tij mbresëlënëse në aktrim dhe detajeve të ëmbla. që ofron filmi. Letra e Bukur (Shkolla Van Thuong) është një dramë historike që është një xhirim i filmit shumë të famshëm korean, Historia e dashurisë në Sungkyunkwan.

Filmi ndihmoi Tong Wei Long u bë i famshëm dhe u bë emri që pushtoi shumë herë ueibo-n e kërkimit të nxehtë të Kinës, që është Merr emrin e një anëtari të familjes. Çifti duke përdorur Truong Tan Thanh dhe Dam Tung Yun bëri bujë të madhe.

Tong Wei Long
Tong Wei Long
Tong Wei Long
Tong Wei Long

Dam Tung Van

Mbi 15 vite fillimi i një karriere aktrimi, Dam Tung Van Zotëron një burim të mirë filmi dhe njihet nga shumë për aftësinë e tij. Në veçanti, me një pamje rinore dhe bukuroshe, Dam Tung Van gjithmonë e bën audiencën “të parregullt” me rolet e “brirëve të sharrës si viç”. Rruga e aktrimit të Dam Tung Van është mjaft me gunga. Pas shumë vitesh pjesëmarrje në artin e ri filloi të bëhej i famshëm dhe i njohur nga shumë njerëz. Mirëpo, pas shumë përpjekjesh, më në fund fruti i ëmbël i erdhi kësaj vogëlusheje të talentuar.

Ajo njihet nga publiku edhe si “Hyjnesha e Rinisë”, sepse është e specializuar në interpretimin e roleve adoleshente. Më e mira jonë konsiderohet një pikë kthese për të ndihmuar Tan Tung Yun të bëjë një hap tjetër drejt majës së lavdisë.

ne vitin 2019, Dam Tung Van duke vërtetuar se asnjë zhanër filmi nuk mund ta bëjë të vështirë për mua të tund kokën për të marrë pjesë në Cam Y Chi Ha. Kur Cam Y Chi Ha u shfaq zyrtarisht dhe u bë menjëherë një film i stuhishëm në ditët e para të 2020. Në veçanti, falë kimisë mes dy aktorëve të talentuar Dam Tung Yun dhe Nham Gia Luan. , Cam Y Chi Ha ka siguruar me sukses vlerësimet e shikueshmërisë në kanalet e transmetimit Mango TV dhe IQIYI. Në Dan So Ky Truyen, Dam Tung Van duket se pohon se ai jo vetëm që mund të pushtojë rolin e një nxënëseje bukuroshe, por gjithashtu mund të shndërrohet në një rol të fortë dhe të mprehtë.

Tham Khảo Thêm:  Top 7 Thực phẩm tái sử dụng làm phân bón hữu cơ cực tốt

Duke luajtur edhe një herë nxënësen e pafajshme, Dam Tung Van duke vërtetuar titullin “Hyjneshë e Rinisë” si i lindur për të. Në What’s Your Name, Dam Tung Van merr rolin e Ly Tiem Tiem, një vajzë fisnike, optimiste. Mund të thuhet se viti 2020 është një vit që shënon suksesin e saj të jashtëzakonshëm.

Dam Tung Van
Dam Tung Van
Dam Tung Van
Dam Tung Van

Nënkampion Le Nhiet Ba

Nënkampion Le Nhiet Ba mund të cilësohet si një nga aktorët dytësorë që “e hëngrën” rolin kryesor kur marrin pjesë në filma blockbuster për shkak të fytyrës së tyre delikate, moderne dhe të huaj. Jo vetëm kaq, aftësia e saj në aktrim vlerësohet shumë edhe nga profesionistët.

Në vitin 2013, Nhiet Ba filloi karrierën e saj të aktrimit me rolin kryesor të femrës në serialin televiziv A Na Er Han, pas premierës së filmit, ai mori menjëherë një nominim për filmin më të mirë në çmimet e 30-të Phi Thien. Falë suksesit të tij. Suksesi i filmit, reputacioni dhe imazhi i Nhiet Ba është gjithashtu i njohur për publikun. Pas kësaj, Heat Ba ishte një emër që u shfaq vazhdimisht në shumë seriale të njohura televizive si: Co Kiem Ky Dam (2014), Diamond Lover (2015), Mala Lat Lanh (2016), …

në vitin 2020, Nënkampion Le Nhiet Ba gjithashtu u rishfaq zyrtarisht në ekran me një sërë filmash cilësorë. Konkretisht, dy filmat “Tre të lindur, tre botë” dhe “Lumturia në krahë” me Dilraba Dil kanë arritur sukses dhe kanë tërhequr vëmendjen e publikut. Dich Le Nhiet Ba dhe Cao Vy Quang në “Me rastin e Thuong Thu” u bënë një çift me një bazë të madhe fansash. Pas kësaj, ajo vazhdoi të kishte një bashkëpunim të mirë me Hoang Canh Du, të dy nuk mund të shmangnin thashethemet për lidhje për shkak të ndërveprimeve romantike.

Nënkampion Le Nhiet Ba
Nënkampion Le Nhiet Ba
Nënkampion Le Nhiet Ba
Nënkampion Le Nhiet Ba

Tong Thien

Tong Thien ose Victoria Song është një këngëtare, kërcimtare dhe aktore kineze. Ajo iu bashkua grupit të vajzave koreane f (x) si drejtuese me 4 anëtarë të kombësive të ndryshme. Pas kësaj, Tong Thien hasi shumë mendime të përziera kur vendosi të kthehej në atdheun e tij për të ndërtuar një karrierë.

Në vitin 2018, karriera e aktrimit të Tong Thien Nuk është shumë pozitive kur Kien Tran Ky Duyen nuk merr një koment. Film Love – Dashuria e parë e Perandorit Thien Tue dhe Hoang Canh Du, pavarësisht se mori 7.1 pikë në Douban, u ngatërrua në zhurmë kur tifozët e dy familjeve po debatonin vazhdimisht, duke krijuar zhurmë të panevojshme.

Sidoqoftë, të gjitha përpjekjet e saj u shpërblyen mirë kur filmi The Next Station is Happiness u transmetua në vitin 2020 me të riun Tong Uy Long mori shumë vlerësime nga shikuesit. Falë kësaj, duke ndihmuar në ngritjen e emrit të aktores në një nivel të ri. Në të njëjtën kohë, ajo fitoi edhe shumë komplimente nga publiku për aktrimin e saj si dhe kostumet e saj rinore dhe të bukura. Falë kësaj, ajo ndihmoi në ngritjen e reputacionit të Tong Thien. Në të njëjtin vit, ajo luajti rolin e Ton Nghe Ha në filmin Unë me të vërtetë nuk të dua shumë. Ajo la gjurmë në zemrat e varrit, veçanërisht ajo u nderua të bëhej perëndeshë Kim Ung në vitin 2020.

Tham Khảo Thêm:  Album ảnh cưới đẹp và lãng mạn nhất Đà Lạt
Tong Thien
Tong Thien
Tong Thien
Tong Thien

Trieu Lo Tu

Trieu Lo Tu i njohur dhe i dashur nga publiku përmes rolit kryesor të Lac Phi Phi në web dramën “Oh! Perandori im” me aktrim natyral. Falë bukurisë së saj rinore dhe bukuroshe, ajo tërhoqi sytë e regjisorëve dhe e ftoi të merrte pjesë në filmat “Dashnorja e përfolur e Tran Thien Thien” “Oh! Perandori im”, “Zoti Manh i forcës” “Phuong Tu. Hoang”, … Me lloj-lloj rolesh, nga të lashta në moderne, nga zuzar në ballë, edhe Trieu Lo Tu performoi mirë.

në vitin 2020, Trieu Lo Tu mori pjesë në filmin Tam Thien Nha Sat me aktoren kryesore Dam Xuyen dhe kryesuesin mashkull Trinh Nghiep Thanh në rolin e Pho Cuu Van. Pjesëmarrja në filmin “Tran Thien Thien In Rumors”, duke marrë rolin kryesor të femrës “Tran Tieu Thien” me kryesuesin mashkull Dinh Vu Anh si Han Thuoc.

Në të njëjtin vit, ajo luajti gjithashtu rolin kryesor në filmin Love You From That Day me Lam Vu Than dhe u prit me entuziazëm nga publiku falë pamjes së saj të bukur dhe të bukur si dhe performancës së saj djallëzore. , e lehtë

Trieu Lo Tu
Trieu Lo Tu
Trieu Lo Tu
Trieu Lo Tu

Vlerësoni këtë postim

La Van Hi

La Van Hi është një aktor dhe këngëtar premtues kinez. Ai ka një pamje të bukur dhe një prirje të butë dhe të qetë. Megjithatë, emri i La Van Hi gradualisht u bë i njohur dhe i interesuar për audiencën kur mori pjesë në filmin Huong Honey Like Smoke, imazhi i La Van Hi “i butë si nefriti” Nhuan Ngoc la një përshtypje të pashlyeshme. turbullirë në film. zemra e audiencës. Pas suksesit të papritur të rolit të Da Than Nhuan Ngoc në Huong Honey, La Van Hi u bë më i kërkuar se kurrë. Jo vetëm duke zënë shumë pozicione të larta në renditjen e yjeve të Power, yjeve amerikanë dhe aktorëve televizivë.

Në vitin 2020, ai u kthye në ekranin e vogël përmes rolit kryesor mashkull në filmin Nguyet Thuong Trong Hoa. Përmbajtja tregon historinë e turbullt të dashurisë midis pronarit të Nguyet Thuong Coc – Thuong Quan Tham (luajtur nga La Van Hi) dhe mungesës së pronarit të pallatit Trong Hoa Trong Tuyet Chi (luajtur nga Tran Ngoc Ky). Thuong Quan Thuoc është një person i butë dhe i sjellshëm, por në punën e tij, ai nuk dallon të drejtën nga e gabuara. Aktualisht filmi po merr shumë vëmendje dhe vëmendje nga publiku.

Përveç kësaj, La Van Hi dhe seriali televiziv Half-Blood Sugar, Half-Las Pain, ka qenë në transmetim dhe ka pushtuar për një kohë. Përveç projekteve dramatike, ai këndon edhe disa këngë solo si: Ha Vi Uuong (2015) – Ho Ly in picture (Binh Ly Ho OST) – 2017, Duyen Khoi (Nguyen Thuong In Hoa OST) – 2020

La Van Hi
La Van Hi
La Van Hi
La Van Hi

Trên đây là bài viết Top 8 diễn viên xuất hiện nhiều nhất trên màn ảnh Trung Quốc năm qua của Cà khịa TV web site tổng hợp link xem trực tiếp bóng đá hàng đầu Việt Nam hiện nay.

Related Posts

Đề thi kì 2 môn Tiếng Việt lớp 3 năm 2019 – TH An Thuận

Đề thi Tiếng Việt lớp 2 lớp 3 – TH An Thuận 2019 Câu 2: (0,5 điểm) Cóc có bao nhiêu con vật để kiện Trời? Một….

Đề thi học kì 2 môn Địa lí 8 năm 2017-2018 có đáp án – Trường THCS Lê Khắc Cẩn

Dưới là Đề thi học kì 2 môn Địa lý 8 năm học 2017-2018 có đáp án – THPT Lê Khắc Cần được Dethihsg247.Com sưu tầm và…

Đề thi học kỳ 2 lớp 6 môn Sinh năm 2017-2018 có đáp án – Trường THCS Phú Đa

Đề kiểm tra học kì 2 lớp 6 môn Sinh năm học 2017-2018 có đáp án – Trường THPT Phú Đa nhằm đánh giá chất lượng học…

Sơ đồ tư duy Bàn về đọc sách

Để học và nhớ tác phẩm về bài đọc ta cần tìm hiểu những nội dung chính của tác phẩm. Trong bài viết này, chúng tôi sẽ…

Đề thi học kì 2 môn Sinh học 12 năm 2017-2018 có đáp án – Trường THPT chuyên Huỳnh Mẫn Đạt – Mã đề 672

Để đạt điểm cao trong kì thi tới, các em có thể sử dụng tài liệu Đề thi học kì 2 môn Sinh học 12 năm học…

Đề thi HK2 môn Địa lí 10 năm 2018 có đáp án – Trường THPT Nguyễn Thị Minh Khai

Vui long tham khảo thông tin đo Đề thi học kì 2 môn Địa lý lớp 10 năm 2018 – THPT Nguyễn Thị Minh Khai Qua đây…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *