Top 9 Bộ phim xuất sắc nhất của Gong Yoo

Rate this post

Seobok: Projekti i Klonimit (2021)

Seobok: Projekti i Klonimit (2021) është filmi i parë psikologjik dhe aksion me temën e një kloni korean. Filmi është një histori për ish-agjentin Ki Hun (Gong Yoo) që vuan nga një tumor malinj, i cili ka për detyrë të mbrojë dhe përcjellë Seobok-un e klonuar në një bazë të sigurt eksperimentale. Seobok u krijua nga klonimi i qelizave staminale dhe redaktimi i gjeneve dhe ai është e vetmja shpresë për të shpëtuar jetën e Ki Hun. Megjithatë, plani fillestar nuk shkoi mirë kur Seobok u bë objektivi i forcave ambicioze. Kur ekipi i eskortës është në pritë, Ki Hun dhe Seobok duhet të mbështeten tek njëri-tjetri për të shmangur rrezikun.

Aftësitë e aktrimit të Gong Yoo janë të padiskutueshme. Gong Yoo luajti shumë mirë rolin e ish-agjentit të pashëm dhe gjaknxehtë Ki Hun, i torturuar nga sëmundja dhe e kaluara e tij mëkatare. Ky është një rol mjaft i rëndë gjatë gjithë filmit.

Kloni ka një kosto prodhimi deri në 16 miliardë Won (rreth 326 miliardë VND) me skena të bukura, të përpikta dhe të përpunuara deri në çdo detaj. Edhe pse nuk ka shumë skena aksioni, çdo skenë i bën shikuesit të mos mund të heqin sytë.

Rezultati në IMDb: 6.1
Rezultati i domatometrit: 85%
Vlerësimi i audiencës: 86%

Seobok: Projekti i Klonimit (2021)
Seobok: Projekti i Klonimit (2021)
Seobok: Projekti i Klonimit (2021)

Kim Ji Young: Lindur në 1982 (2019)

Film Kim Ji Young: Lindur në 1982 E nisur në vitin 2019, ajo bëri bujë në rrjetet sociale për gratë që vuajnë nga depresioni pas lindjes. Bazuar në romanin e autorit Cho Nam Joo, filmi përshkruan personazhin Kim Ji Young, 30 vjeçe, e cila ka ngecur në jetën e saj. Ajo zgjodhi të qëndrojë në shtëpi për të lindur dhe të jetë shtëpiake.

Pas një kohe, personaliteti i saj ndryshoi gjithnjë e më shumë. Pas çdo stresi, lodhjeje, ajo nuk e kontrollonte dot veten. Ajo u shndërrua në një person tjetër, duke u zgjuar dhe duke ëndërruar, duke i bërë shikuesit të paaftë për të mbajtur lotët.

Në këtë dramë, Xha Gong Yoo luan Jung Dae Hyun, bashkëshortin e Kim Ji Young. Ai është një bashkëshort perfekt i butë, por plot shqetësime në jetë. Për fat të mirë, ai arriti të kuptonte vështirësitë e gruas së tij dhe të punonte me të për të kapërcyer këtë sëmundje.

Rezultati në IMDb: 7.3

Kim Ji Young: Lindur në 1982 (2019)
Kim Ji Young: Lindur në 1982 (2019)
Kim Ji Young: Lindur në 1982 (2019)

Një burrë dhe një grua (2016)

Një burrë dhe një grua (2016) është një dramë mjaft e rëndë socio-psikologjike kur fokusohet vetëm tek emocionet dhe betejat e brendshme të personazheve. Skenari nuk ka shumë detaje dhe ngjarje për të krijuar dramë, por gjithsesi është jashtëzakonisht tërheqës. Me aktrimin e aftë të Jeon Do Yeon dhe Gong Yoo, mishi emocional i secilit personazh është qëruar gradualisht. Mundimet e arsyes, kompromiset emocionale, faji, gjithçka shprehet plotësisht përmes dy personazheve kryesore. Vërtetë me emrin e filmit, vetëm një burrë dhe një grua, publiku është ende i kapur lehtësisht në botën e dashurisë dhe epshit.

Tham Khảo Thêm:  Giải thích câu tục ngữ Một mặt người bằng mười mặt của

Një burrë dhe një grua mund të jetë një film që shkatërron imazhin e “marshalit” Gong Yoo në zemrat e fansave kur ai duhet të shndërrohet në një burrë që ka braktisur bukurinë e tij. Megjithatë, për shkak të aktrimit të tyre të zgjuar dhe reagimeve të mira kur çiftëzohen me Jeon Do Yeon, të dy personazhet janë të vështirë për t’i bërë audiencën të urrejë. Filmi mund të jetë i vështirë për të gjetur simpati me të rinjtë, por për ata që kanë familje dhe janë në vështirësi, është si një gotë ujë joshëse.

Rezultati në IMDb: 6.7

Një burrë dhe një grua (2016)
Një burrë dhe një grua (2016)
Një burrë dhe një grua (2016)

Goblin: The Lonely and Great God (2016)

Goblin: The Lonely and Great God (2016) tregon historinë e një kukudh të pavdekshëm Kim Shin (Gong Yoo) i cili ka jetuar për më shumë se 900 vjet. Atij iu desh të kalonte shpesh dhimbjen e humbjes kur të dashurit ndërronin jetën një nga një. Vetëm kur të takojë nusen e tij do të lirohet.

Fati e bën atë të takojë nusen e tij Eun Tak (Kim Go Eun). Ajo ishte e vetmja që nxori shpatën në trupin e Kim Shin. Kjo do ta ndihmojë atë t’i japë fund pavdekësisë së tij dhe të kthehet në asgjë. Përkundrazi, nëse Eun Tak nuk tërhiqet, ajo do të vdesë. Kjo është një histori dashurie plot kontradikta por po aq romantike. Falë pranisë së zotit mashkull të pashëm të vdekjes të luajtur nga Lee Dong Wook, filmi bëhet edhe më i dhunshëm. .

Filmi konsiderohet një super-fantazi që tronditi Korenë dhe Azinë. Kasti është jashtëzakonisht cilësor dhe ka thellësi: Kasti kryesor është i jashtëzakonshëm si në bukuri ashtu edhe në aftësi: Gong Yoo, Kim Go Eun, Lee Dong Wook, Yoo In Na, Yook Sung Jae, … Shkrimtar Kim Eun Sook iu deshën 5 vjet për të bindur Gong Yoo të luante kukudhën Kim Shin dhe siç pritej, Gong Yoo portretizoi në mënyrë perfekte një goblin të fortë, elastik, të turpshëm, të ndrojtur dhe të dashur në film. Histori dashurie.

Rezultati në IMDb: 8.6

Zoti i vetmuar dhe i madh (2016)
Zoti i vetmuar dhe i madh (2016)
Zoti i vetmuar dhe i madh (2016)

Treni për në Busan (2016)

Histori Treni për në Busan (2016) është kur Korea shpërtheu një virus misterioz që i kthen njerëzit në zombie. Këto zombie sulmojnë në mënyrë agresive njerëzit dhe përhapin sëmundje. Njëri prej tyre hipi në një tren nga Seuli në Busan dhe tragjedia filloi. Në tren janë baba dhe djali Seok Woo (Gong Yoo) – Soo An (Kim Soo An), një çift gati të kenë një fëmijë (Ma Dong Soek dhe Jung Yu Mi), një ekip futbolli në shkollë të mesme dhe lloj-lloj njerëzish. tjera. nga tregtari në lypës.

Train To Busan u bë një fenomen hit. Pas tre javësh publikim, vepra vendosi një rekord si filmi i parë korean që tërhoqi më shumë se 10 milionë shikues në arkat e brendshme. Studiot e Hollivudit u përpoqën për të drejtat e ribërjes.

Mbresëlënëse mes yjeve është aktori i ri Su An. Aktorja fëmijë luajti thellësisht në skena çuditëse dhe të pafuqishme kur ishte dëshmitare e shumë vdekjeve të njerëzve të dashur, si dhe dëshmitar i trajtimit mizor mes njerëzve. Ajo qan edhe spontanisht gjatë skenave që tregojnë dhimbje. Dy aktorët Gong Yoo dhe Ma Dong Seok plotësojnë pamjen dhe personalitetin (njëri është i hollë dhe i mprehtë, tjetri është i trashë dhe i sjellshëm).

Tham Khảo Thêm:  Tuyển tập đề thi có đáp án chi tiết bồi dưỡng học sinh giỏi toán lớp 9 phần 9

Rezultati në IMDb: 7.6

Rezultati i domatometrit: 94%

Vlerësimi i audiencës: 89%

Treni për në Busan (2016)
Treni për në Busan (2016)
Treni për në Busan (2016)

Epoka e hijeve (2016)

Epoka e hijeve (2016) u ndërtua mbi një fakt historik pak të njohur për Hwang Ok, një oficer koreano-japonez, i arrestuar në vitin 1923 për gjoja se kishte marrë pjesë në një bombë nga një organizatë anti-japoneze e quajtur “Uiyeoldan” në krye. I vendosur në Shangai dhe Seul në vitet 1920, filmi është një ndjekje mes dy forcave: njëra anë është forcat e armatosura anti-japoneze që po transportojnë eksploziv nga Shangai në Seul për të shkatërruar bazën japoneze këtu. Në anën tjetër janë spiunët japonezë që po përpiqen të ndalojnë këtë plan armik.

Në film Gong Yoo luan Kim Woo Jin, njeriun e dytë më të rëndësishëm të organizatës patriotike Uiyeoldan. Edhe pse shpejt e kuptoi identitetin e vërtetë të Lee Jung Chul (Song Kang Ho), një agjent i dyfishtë koreano-japonez që vepronte në Seul i cili po i afrohej, Kim Woo Jin ende i kërkoi atij të ndihmonte organizatën e tij. kryejnë bombardime. I kapur në një dilemë, Lee Jung Chul duhet të zgjedhë midis përfundimit të misionit ose mbështetjes së planit të Kim Woo Jin.

Filmi kryesoi arkën koreane për 3 javë rresht dhe tërhoqi më shumë se 6 milionë shikues pas vetëm 2 javësh publikim.


Rezultati në IMDb: 7.1

Rezultati i domatometrit: 100%

Vlerësimi i audiencës: 83%

Epoka e hijeve (2016)
Epoka e hijeve (2016)
Epoka e hijeve (2016)

I dyshuari (2013)

I dyshuari (2013) Përmbajtja e filmit tregon historinë e Ji Dong Chul (Gong Yoo), një ish-agjent gjenial i Byrosë së Inteligjencës së Koresë së Veriut, i cili tani është në pension dhe bëhet një shofer personal i Presidentit Park. Megjithatë, ditë pas dite, Dong Chul ende mban inat ndaj burrit që vrau gruan dhe fëmijët e tij, duke pritur mundësinë për t’u hakmarrë ballë për ballë. Fatkeqësisht, Presidenti Park vritet papritur në mënyrë misterioze dhe Dong Chul bëhet i dyshuari numër një.

Para vdekjes së tij, Presidenti Park ishte në gjendje t’i jepte syze Ji Dong Chul. Brenda atyre gotave është një formulë top sekret që ai duhet ta mbrojë ose ta shkatërrojë, sepse nëse bie në duart e armikut, pasojat do të jenë të pallogaritshme. Kur zbatoi vullnetin e eprorëve të tij, Ji Dong Chul papritmas kuptoi se ky ishte gjithashtu shansi i tij për të gjetur fajtorin. Dhe kjo është kur i arratisuri bëhet hakmarrësi.

The Suspect është filmi i parë aksion i Gong Yoo. Edhe pse aktrimi është disi i ngurtë dhe pa përvojë, personazhi i aktorit Ji Dong Chul ende lë disa mbresa në zemrat e publikut.


Rezultati në IMDb: 6.8

Rezultati i domatometrit: 78%

Vlerësimi i audiencës: 72%

I dyshuari (2013)
I dyshuari (2013)
I dyshuari (2013)

I heshtur (2011)

I heshtur (2011) tregon historinë e Kang In-ho (Gong Yoo), një mësuese e re, e sapoemëruar e artit në një shkollë për fëmijë shurdh e memecë në Mujin City. In-ho kishte një jetë të vështirë përpara se të largohej nga Seuli – i shtrënguar financiarisht, gruaja vdiq, vajza e vogël me astmë tani jeton me gjyshen. Këtu, ai takon aksidentalisht Yoo-jin (Jung Yu-mi), një vajzë që punon në Qendrën për Mbrojtjen e të Drejtave të Njeriut të qytetit Mujin. Në procesin e mësimdhënies dhe ndërveprimit me nxënësit që nuk dëgjojnë, In-ho ndjen ndryshimin në qëndrimet e këtyre fëmijëve ndaj jetës.

Tham Khảo Thêm:  Đề thi Tiếng Anh lớp 5 học kì 2 năm 2021 – Đề 2 (có file nghe)

Nuk ka skena në film që të jenë të zakonshme apo të shfaqin sjellje tepër ndërhyrëse, por nga shprehjet e personazheve, nga britmat e papjekura dhe nga realizmi i historisë, shikuesit nuk mund të mos i bëjnë përshtypje. nga dridhja dhe sytë e lidhur nga frika kur ishin dëshmitarë të imazheve të tilla.

Silenced është një film ku, kur të mbarojnë titujt e fundit, shumë shikues do të ulen ende dhe do të gërryejnë obsesionin e “heshtjes” mes njerëzve.

Rezultati në IMDb: 8.0

Vlerësimi i audiencës: 92%

I heshtur (2011)
I heshtur (2011)
I heshtur (2011)

Princi i kafesë (2007)

Duke iu referuar dramave më të suksesshme në karrierën e Gong Yoo-s, të gjithë duhet të kujtojnë blockbusterin që pushtoi Azinë për njëfarë kohe: Coffee Prince. Koha e lëshimit Princi i kafesë (2007)filmi është bërë një hit jo vetëm brenda vendit, por edhe ndërkombëtar, kjo është edhe vepra që e bëri Gong Yoo një yll të kërkuar në rritje.

Filmi tregon dashurinë humoristike dhe romantike të pronarit të vështirë të kafenesë Han Kyul (Gong Yoo). Kryesuesi femër është personaliteti i vogëlushit Eun Chan (Yoon Eun Chan). Ajo është një punonjëse në një kafene që bie në kontakt me Han Kyul çdo ditë. Ajo dhe Kyul bënë një marrëveshje për të qenë një dashnor i rremë, në mënyrë që nëna e tij të mendonte se ai ishte homoseksual dhe të mos e detyronte të shihte më fytyrën e tij. Megjithatë, gradualisht të dy zhvilluan ndjenja dhe ranë në dashuri me njëri-tjetrin.

Filmi rezultoi i suksesshëm falë aktrimit të ëmbël të dy personazheve. Përveç kësaj, plumbi “i shkëlqyer” mashkull dhe femër bën që shumë femra të bien në dashuri.

Rezultati në IMDb: 8.2

Princi i kafesë (2007)
Princi i kafesë (2007)
Princi i kafesë (2007)
Princi i kafesë (2007)

Vlerësoni këtë postim

Kim Ji Young: Lindur në 1982 (2019)

Film Kim Ji Young: Lindur në 1982 E nisur në vitin 2019, ajo bëri bujë në rrjetet sociale për gratë që vuajnë nga depresioni pas lindjes. Bazuar në romanin e autorit Cho Nam Joo, filmi përshkruan personazhin Kim Ji Young, 30 vjeçe, e cila ka ngecur në jetën e saj. Ajo zgjodhi të qëndrojë në shtëpi për të lindur dhe të jetë shtëpiake.

Pas një kohe, personaliteti i saj ndryshoi gjithnjë e më shumë. Pas çdo stresi, lodhjeje, ajo nuk e kontrollonte dot veten. Ajo u shndërrua në një person tjetër, duke u zgjuar dhe duke ëndërruar, duke i bërë shikuesit të paaftë për të mbajtur lotët.

Në këtë dramë, Xha Gong Yoo luan Jung Dae Hyun, bashkëshortin e Kim Ji Young. Ai është një bashkëshort perfekt i butë, por plot shqetësime në jetë. Për fat të mirë, ai arriti të kuptonte vështirësitë e gruas së tij dhe të punonte me të për të kapërcyer këtë sëmundje.

Rezultati në IMDb: 7.3

Kim Ji Young: Lindur në 1982 (2019)
Kim Ji Young: Lindur në 1982 (2019)
Kim Ji Young: Lindur në 1982 (2019)

Trên đây là bài viết Top 9 Bộ phim xuất sắc nhất của Gong Yoo của Cà khịa TV web site tổng hợp link xem trực tiếp bóng đá hàng đầu Việt Nam hiện nay.

Related Posts

Củng cố văn Tự sự

A. MỤC TIÊU: HS củng cố kiến ​​thức về văn tự sự, làm bài tập củng cố kiến ​​thức. 5/5 – (88 phiếu bầu) Bài Tổng hợp…

Đề kiểm tra học kì 1 môn Công nghệ lớp 8 năm học 2015 – 2016 trường THCS Minh Tân, Bình Dương

Mục lục Công Nghệ Lớp 8 Kiểm Tra Học Kỳ 1 Đáp án đề thi học kì I Công nghệ lớp 8 Công Nghệ Lớp 8 Kiểm…

Đề thi chọn HSG cấp tỉnh lớp 12 môn Văn Sở GD&ĐT Sơn La năm 2020 – 2021

Mục lục 2021 Ngữ văn lớp 12 Đề thi chọn học sinh giỏi Sở GD&ĐT Sơn La 2021 Ngữ văn lớp 12 Đề thi chọn học sinh…

Viết đoạn văn nêu nhận xét về cách đặt tên chương, tên các phần trong văn bản Thuế máu (trích Bản án chế độ thực dân Pháp của Nguyễn Ái Quốc)

chủ đề: Viết đoạn văn nêu nhận xét về cách đặt tên các chương, mục trong văn bản Thuế máu (trích Bản án chế độ thực dân…

Lập dàn ý “Phân tích bài thơ hầu trời” chi tiết và ngắn gọn

Mục lục Đề bài: Lập dàn ý chi tiết và ngắn gọn của bài “Phân tích bài thơ Lên Trời” Đề bài: Lập dàn ý chi tiết…

Đề kiểm tra 1 tiết lần 2 năm 2017-2018 môn tiếng Anh lớp 12 – THPT Bắc Trà My – Mã đề 216

Đề kiểm tra 1 tiết lần 2 2017-2018 Tiếng Anh lớp 12 – THPT Bắc Trà My – Mã đề 216 Vừa được Cakhia TVcập nhật. Mời…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *