Top 9 Hàng xôi ngon nhất ở Hà Nội bạn không thể bỏ qua

Rate this post

Xoi Yen – Restoranti më i mbushur me oriz ngjitës në Ha Thanh

Duke iu referuar dyqaneve më të famshme të orizit ngjitës në Ha Thanh, është e pamundur të mos përmendet Fole ngjitëse e shpendëve. Si një restorant i vjetër i orizit ngjitës në Hanoi, me një shumëllojshmëri pjatash orizi ngjitës me shumë shije tipike të shijshme, orizi ngjitës Yen në Nguyen Huu Huan është gjithmonë një ndalesë e njohur për shumë ndjekës të xoi xeo, si dhe për ata që e duan atë. darkuesit duan. Shijoni Shijoni oriz të shijshëm ngjitës për të nisur një ditë të re plot energji.

Fole ngjitëse e shpendëve Është “risi” e pjatës ngjitëse tradicionale të orizit që hahet vetëm me kripë susami ose gatuhet me fasule në copa orizi ngjitës të kombinuara me shumë shoqërime të pasura dhe të sofistikuara që e kanë bërë orizin ngjitës të mos jetë një pjatë mëngjesi si më parë, por të bëhet popullor. pjatë, pjatë kryesore, cilësore dhe e shijshme. Aktualisht, dyqani shërben 17 pjata me 3 lloje orizi ngjitës dhe pije të shijshme ëmbëlsirash si qumësht fasule të shëndetshme, qumësht misri, çaj të ftohtë, lëng portokalli, … dhe pak ujë në shishe.

Xoi Yen është i hapur 20h / 24h, stafi është i shpejtë, profesional, … Nëse jeni me nxitim ose afër dyqanit mund të blini take away, cilësia e orizit ngjitës është ende shumë e garantuar!

KOMUNIKIMET:
Adresë:

  • 35B Nguyen Huu Huan, Ly Thai To, Hoan Kiem, Hanoi
  • 29A Tran Hung Dao, Phan Chu Trinh, Hoan Kiem, Hanoi

Telefoni: 024 6259 3818 & 0912 622 272
Email: [email protected]
Faqe fansash: www.facebook.com/xoiyen.vn
Orë pune: 06:00 – 01:00

Fole ngjitëse e shpendëve
Fole ngjitëse e shpendëve
Fole ngjitëse e shpendëve
Fole ngjitëse e shpendëve

Oriz ngjitës Jilin – Stili i kuzhinës i popullit Ke Cho

Arrijnë Oriz ngjitës Jilin Dinerët do të ndihen sikur po kthehen në një Hanoi shumë fshatar, nga kokrrat e orizit, fasulet, qepët ose përbërësit për të përgatitur pjatën, të gjitha të zgjedhura me kujdes dhe të sjella në darka. oreks. Edhe pse hapësira është e vogël dhe e ngushtë, restoranti i orizit ngjitës Cac Lam është i pastër, me shërbim entuziast dhe të shpejtë.

Dyqan Oriz ngjitës Jilin Pjata më e famshme është orizi ngjitës – kjo është një pjatë e pastër, por e sofistikuar ngjitëse, e shijshme në çdo kokërr oriz ngjitës, qepë të skuqura aromatike dhe pjata anësore si pulë e skuqur, char siu, brinjë të pjekura në skarë, pate,. .. patjetër do t’ju bëjë të mbani mend përgjithmonë. Nëse keni mundësi, ejani në restorant për të shijuar.

Tham Khảo Thêm:  Soạn bài Nhớ đồng (Tố Hữu), soạn văn lớp 11

KOMUNIKIMET:
Adresë: 24B Pho Thanh, Hoan Kiem, Hanoi
Telefoni: 024 6261 9955 & 0965 464 858
Faqe fansash: www.facebook.com/xoicatlam
Orë pune: 06:30 – 23:30

Oriz ngjitës Jilin - Stili i kuzhinës i popullit Ke Cho
Oriz ngjitës Jilin – Stili i kuzhinës i popullit Ke Cho
Oriz ngjitës Jilin - Stili i kuzhinës i popullit Ke Cho
Oriz ngjitës Jilin – Stili i kuzhinës i popullit Ke Cho

Oriz i madh ngjitës

Dyqan Oriz i madh ngjitës mjaft i famshëm në zonën Lo Duc, Hanoi. Dyqani është i hapur gjatë gjithë ditës, por në orët e pikut zakonisht është shumë i mbushur me njerëz. Hapësira është gjithashtu pak e kufizuar, e vogël, pak tavolina por edhe e pastër dhe e rregullt. Orizi ngjitës këtu ka të gjitha llojet e orizit ngjitës të bardhë të kombinuar me mish të zier, pëllumb, kaprol peshku, kek me kallamar, kek peshku, kek me gaforre dhe veçanërisht purtekë, që është shumë e çuditshme dhe e shijshme. Një pjesë e orizit ngjitës është relativisht e plotë, orizi ngjitës është aromatik dhe madje ka pjepër për të ngrënë për të lehtësuar mërzinë. E lindur shumë kohë më parë, por jo vetëm sepse orizi i shijshëm ngjitës i bën klientët ta duan atë, por edhe pronarja është shumë miqësore, ndaj është gjithmonë e mbështetur.


Oriz ngjitës, gjithmonë i nxehtë. Ka shumë purteka bakri, shije të duhur, jo të peshkut, jo të kripur. Qepët e skuqura janë aromatike, krokante, nuk përthithen shumë yndyrë. Ka turshi për të ngrënë për të luftuar mërzinë, turshitë janë gjithashtu shumë të shijshme. Një pjesë e orizit ngjitës këtu është gjithashtu shumë e mirë për paratë, mbushje. Dyqani ka marrë shumë reagime pozitive nga klientët.

KOMUNIKIMET:
Adresë:

  • 61 Lo Duc, Hai Ba Trung, Hanoi
  • 131 Mai Hac De, Bui Thi Xuan, Hai Ba Trung, Hanoi
  • 114 A11 Ton That Tung, Kim Lien, Dong Da, Hanoi

Telefoni: 0977 885 544

Faqe fansash: www.facebook.com/xoicarodong
Orë pune: 06:30 – 21:00

Oriz i madh ngjitës
Oriz i madh ngjitës
Oriz i madh ngjitës
Oriz i madh ngjitës

Brinjë pikante oriz i thyer 628 Truong Chinh

Orizi ngjitës pikant është një restorant orizi ngjitës në trotuar, i vendosur në rrugën Truong Chinh (seksioni afër Nga Tu So). Me vetëm një karrocë dhe një radhë karrigesh plastike, dyqani është gjithmonë i mbushur me njerëz. Dyqani i orizit ngjitës pikant në 628 Truong Chinh shet nga pasditja në mbrëmje, klientët vijnë për të porositur që stafi të regjistrojë dhe të presë punën. Restoranti shërben shpejt, me vetëm 5 minuta do të keni një pjatë me oriz të nxehtë ngjitës.

Pjata më e famshme ngjitëse e orizit këtu është ndoshta oriz ngjitës me salcë pikante, oriz ngjites, jo i thate fare, brinje te pjekur vetem goje, aromatik. Ajo që e bën këtë pjatë “hyjnore” është salca pikante e pakrahasueshme e shijshme e spërkatur mbi oriz ngjitës. Përveç kësaj, dyqani ka edhe oriz ngjitës pule, oriz ngjitës xeo, oriz ngjitës misri, char siu … gjithashtu shumë i shijshëm, pula është e kalitur mirë.

KOMUNIKIMET:
Adresë: 628 Truong Chinh, Dong Da, Hanoi
Telefoni: 0944 356 686 & 0915 555 992
Faqe fansash: www.facebook.com/Xoi628truongchinh
Orë pune: 16:00 – 22:00

Brinjë pikante oriz i thyer 628 Truong Chinh
Brinjë pikante oriz i thyer 628 Truong Chinh
Brinjë pikante oriz i thyer 628 Truong Chinh
Brinjë pikante oriz i thyer 628 Truong Chinh

Oriz ngjitës i kofshës së pulës në skarë – kërpudha Ha Thanh Viet – Nr. 6A O Cho Dua, Dong Da

Përmend dyqanin Kërpudha Viet Ha Thanh darkuesit nuk mund të harrojnë Oriz ngjitës i pulës me kërpudha të pjekura me mjaltë Pjata është e njohur për të rinjtë. Me vetëm 65,000 VND, do të keni një porcion me oriz ngjitës kërpudha pule të pjekur në skarë me kofshë të tëra, të gatuar me oriz ngjitës që është shumë fleksibël dhe aromatik (kur ftohet, nuk lë oriz ose thahet si llojet e tjera të orizit ngjitës), i përzier. me kërpudha. njëkohësisht. mënyrë shumë e sofistikuar për të bërë, jo vetëm oriz ngjitës, por edhe kërpudha si disa mallra të tjerë; Kofshët e shijshme të pulës së pjekur në skarë me mjaltë e bëjnë pjatën ngjitëse të orizit të pulës të njohur si më e mira në tokën Ha Thanh. Dinerët mund të porosisin veçmas kofshët e pulës pa kocka ose kofshët e pulës të pjekur në skarë me mjaltë, duke u shitur me pakicë për vetëm 35,000 VND/copë.

Tham Khảo Thêm:  Viết một bức thư cho bạn ở một tỉnh miền Bắc

Përveç kësaj, dyqani ka gjithashtu një shumëllojshmëri të madhe të pjatave të lidhura me kërpudhat dhe disa ëmbëlsira të shijshme! Oriz me kërpudha, oriz ngjitës me kërpudha, vatër kërpudhash 100% kërpudha vietnameze.

KOMUNIKIMET:
Adresë: 28 Nguyen Hy Quang, Hanoi (emri i ri Lane 9 Hoang Cau & Lane 60 Nguyen Luong Bang)
Telefoni: 0915 555 300 & 0915 555 376
Faqja e internetit:
Faqe fansash: www.facebook.com/NamViet.HaThanh

Kërpudha Viet Ha Thanh
Kërpudha Viet Ha Thanh
Kërpudha Viet Ha Thanh
Kërpudha Viet Ha Thanh

Oriz ngjitës Hiep Hoa – Nr. 415 De La Thanh

Në botën gustator në Hanoi, veçanërisht të rinjtë, sigurisht që nuk është i panjohur për emrin Harmonia ngjitëse e orizit. Ky dyqan orizi ngjitës ka ekzistuar për më shumë se 30 vjet, i vendosur në rrugën De La Thanh, pikërisht në kryqëzimin me Giang Vo. I dashur dhe i mbështetur nga shumë klientë.

Restoranti i orizit ngjitës Hiep Hoa ka shumë pjata me oriz ngjitës, si p.sh. oriz ngjitës i skuqur, oriz ngjitës i përzier, oriz ngjitës pule dhe kërpudha, oriz ngjitës me sallam, oriz ngjitës roll, oriz ngjitës me vezë të zier, oriz ngjitës havjar, etj. i cili, orizi ngjitës i skuqur është në krye. Votuar nga klientët si më të mirët në restorant. Orizi ngjitës i skuqur është krokant, kafe e artë, duket shumë i zbukuruar, i lehtë për t’u ngrënë, krokant jashtë, i butë brenda. Dhe veçanërisht, një porcion me oriz ngjitës të skuqur Hiep Hoa i shitur për vetëm 10,000 VND / shërbim është shumë i përballueshëm për studentët, apo jo?

KOMUNIKIMET:
Adresë: 415 De La Thanh, Dong Da, Hanoi
Telefoni: 0338 203 204 & 0981 209 488
Faqe fansash: www.facebook.com/xoihiephoa
Orë pune: 15:00 – 22:30

Oriz ngjitës Hiep Hoa - Nr. 415 De La Thanh
Oriz ngjitës Hiep Hoa – Nr. 415 De La Thanh
Oriz ngjitës Hiep Hoa - Nr. 415 De La Thanh
Oriz ngjitës Hiep Hoa – Nr. 415 De La Thanh

Oanh Oanh Xoi Xoi

Oriz ngjitës – Restoranti i shijshëm i orizit ngjitës është në listën e restoranteve më të preferuar të orizit ngjitës në Hanoi. Për herë të parë vizitorët këtu do ta pëlqejnë atë. Oriz ngjitës fleksibël, i butë, aromatik, i gatuar me bishtaja pure, i shërbyer me pjata të tilla si mish i zier i pasur, pulë e skuqur me kërpudha të buta, vezë të ziera me yndyrë, rrotulla derri të ziera të ëmbla dhe aromatike, salsiçe të përtypura të përziera me pate të shijshme. darkues. janë të dashuruar. Ky është një restorant i caktuar që duhet vizituar me oriz ngjitës.


Pjesa e përparme e restorantit është e vogël, por brenda është mjaft e gjerë. Ushqimi kryesor janë dy pjata me oriz ngjitës dhe pulë. Pulë e skuqur me kërpudha 20k, hahet shumë mirë. Oriz ngjitës ngjitës, qepë të thata aromatike të shërbyera me fasule të yndyrshme. Mishi i fasules plus aroma e qepës së tharë e kombinuar me pulën dhe kërpudhat krijon një pjatë fshatare por të mrekullueshme. Nëse nuk ju pëlqen mishi i pulës me kërpudha, mund t’i ndryshoni vezët e mishit, grilat, pate me brinjë ose nëse nuk dini cilën pjatë të zgjidhni, përzieni.

KOMUNIKIMET:
Adresë: 573 De La Thanh, Dong Da, Hanoi
Telefoni: 0988 981 339
Email: [email protected]
Faqe fansash: www.facebook.com/XoiOanhOanh/
Orë pune: 07:00 – 00:00

Tham Khảo Thêm:  Giải bài 7.7, 7.8, 7.9, 7.10, 7.11 trang 19, 20 Sách bài tập Vật lí 7
Oanh Oanh Xoi Xoi
Oanh Oanh Xoi Xoi
Oanh Oanh Xoi Xoi
Oanh Oanh Xoi Xoi

Oriz ngjitës i fshatit kumbulle

Dyqan Oriz ngjitës i fshatit kumbulle ndodhet ngjitur me West Lake, përballë shkollës së mesme Ba Dinh – Shkolla fillore dhe Hanoi Beer – Alcohol – Beverage Joint Stock Company.

Lang Mai Glutinous Rice i dërgon të gjithëve çdo paketë oriz ngjitës tradicional me shijen e ëmbël të orizit ngjitës vietnamez të përzier me aromën qetësuese të gjetheve të zambakut, secila farë e orizit ngjitës Gac është fryti mirënjohës i Buddhave të fshatit Plum dhe znj. Huong – Ba Maj 30 vjet ndërtimi i një restoranti dhe 30 vjet gatim orizi ngjitës në fshatin Tuong Mai, Hanoi.

Orizi ngjitës Mai Lang dëshiron që çdo paketë orizi ngjitës të dërgojë dashuri për të gjithë vietnamezët. Orizi ngjitës, aromatik, i nxehtë, sipërfaqja e servirur me vezë, spring rolls, pjepër është gjithashtu shumë e shijshme dhe e plotë. Cmim i mire.

KOMUNIKIMET:
Adresë: 58 Hoang Hoa Tham, Thuy Khue, Tay Ho, Hanoi
Telefoni: 0913 080 801
Email: [email protected]
Faqe fansash: www.facebook.com/xoilangmai/
Orë pune: 06:00 – 13:00 | 17:00 – 00:00

Oriz ngjitës i fshatit kumbulle
Oriz ngjitës i fshatit kumbulle
Oriz ngjitës i fshatit kumbulle
Oriz ngjitës i fshatit kumbulle

Ba Thu oriz ngjitës

orizi ngjitës zonja Thu i famshëm për një kohë të gjatë në Hanoi. Edhe pse është një restorant në trotuar, ai shpesh është i mbushur me njerëz në mëngjes dhe pasdite. Farat aromatike, ngjitëse të rrumbullakëta të orizit janë shenja e pagabueshme e restorantit. Këtu ka pjata me oriz ngjitës me lule pjeshke të zier me pjepër, ose bark derri të zier me krokodil të butë dhe të yndyrshëm që nuk mërzitet kurrë. Pronari është shumë entuziast dhe miqësor ndaj klientit, kështu që është gjithmonë i mbushur me njerëz.

Ky është vetëm një restorant i vogël, por patjetër do t’ju sjellë shije të mrekullueshme dhe të pasura, dyqani i orizit ngjitës këtu ka edhe pjepër për të shërbyer, duke e bërë orizin ngjitës më të shijshëm dhe më pak të mërzitshëm, orizi ngjitës këtu shpesh shton qepë. phi, shumë krokant. dhe e shijshme. Çmimet janë shumë të volitshme.


KOMUNIKIMET:
Adresë: 57 The Dye, Hoan Kiem, Hanoi

Faqe fansash: www.facebook.com/pages/Xoi-Ba-Thu-Gia- Truyen / 107811384055319

Orë pune: 06:00 – 14:00

Ba Thu oriz ngjitës
Ba Thu oriz ngjitës
Ba Thu oriz ngjitës
Ba Thu oriz ngjitës

Vlerësoni këtë postim

Oriz ngjitës Jilin – Stili i kuzhinës i popullit Ke Cho

Arrijnë Oriz ngjitës Jilin Dinerët do të ndihen sikur po kthehen në një Hanoi shumë fshatar, nga kokrrat e orizit, fasulet, qepët ose përbërësit për të përgatitur pjatën, të gjitha të zgjedhura me kujdes dhe të sjella në darka. oreks. Edhe pse hapësira është e vogël dhe e ngushtë, restoranti i orizit ngjitës Cac Lam është i pastër, me shërbim entuziast dhe të shpejtë.

Dyqan Oriz ngjitës Jilin Pjata më e famshme është orizi ngjitës – kjo është një pjatë e pastër, por e sofistikuar ngjitëse, e shijshme në çdo kokërr oriz ngjitës, qepë të skuqura aromatike dhe pjata anësore si pulë e skuqur, char siu, brinjë të pjekura në skarë, pate,. .. patjetër do t’ju bëjë të mbani mend përgjithmonë. Nëse keni mundësi, ejani në restorant për të shijuar.

KOMUNIKIMET:
Adresë: 24B Pho Thanh, Hoan Kiem, Hanoi
Telefoni: 024 6261 9955 & 0965 464 858
Faqe fansash: www.facebook.com/xoicatlam
Orë pune: 06:30 – 23:30

Oriz ngjitës Jilin - Stili i kuzhinës i popullit Ke Cho
Oriz ngjitës Jilin – Stili i kuzhinës i popullit Ke Cho
Oriz ngjitës Jilin - Stili i kuzhinës i popullit Ke Cho
Oriz ngjitës Jilin – Stili i kuzhinës i popullit Ke Cho

Trên đây là bài viết Top 9 Hàng xôi ngon nhất ở Hà Nội bạn không thể bỏ qua của Cà khịa TV web site tổng hợp link xem trực tiếp bóng đá hàng đầu Việt Nam hiện nay.

Related Posts

Củng cố văn Tự sự

A. MỤC TIÊU: HS củng cố kiến ​​thức về văn tự sự, làm bài tập củng cố kiến ​​thức. 5/5 – (88 phiếu bầu) Bài Tổng hợp…

Đề kiểm tra học kì 1 môn Công nghệ lớp 8 năm học 2015 – 2016 trường THCS Minh Tân, Bình Dương

Mục lục Công Nghệ Lớp 8 Kiểm Tra Học Kỳ 1 Đáp án đề thi học kì I Công nghệ lớp 8 Công Nghệ Lớp 8 Kiểm…

Đề thi chọn HSG cấp tỉnh lớp 12 môn Văn Sở GD&ĐT Sơn La năm 2020 – 2021

Mục lục 2021 Ngữ văn lớp 12 Đề thi chọn học sinh giỏi Sở GD&ĐT Sơn La 2021 Ngữ văn lớp 12 Đề thi chọn học sinh…

Viết đoạn văn nêu nhận xét về cách đặt tên chương, tên các phần trong văn bản Thuế máu (trích Bản án chế độ thực dân Pháp của Nguyễn Ái Quốc)

chủ đề: Viết đoạn văn nêu nhận xét về cách đặt tên các chương, mục trong văn bản Thuế máu (trích Bản án chế độ thực dân…

Lập dàn ý “Phân tích bài thơ hầu trời” chi tiết và ngắn gọn

Mục lục Đề bài: Lập dàn ý chi tiết và ngắn gọn của bài “Phân tích bài thơ Lên Trời” Đề bài: Lập dàn ý chi tiết…

Đề kiểm tra 1 tiết lần 2 năm 2017-2018 môn tiếng Anh lớp 12 – THPT Bắc Trà My – Mã đề 216

Đề kiểm tra 1 tiết lần 2 2017-2018 Tiếng Anh lớp 12 – THPT Bắc Trà My – Mã đề 216 Vừa được Cakhia TVcập nhật. Mời…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *