TOP game xây dựng căn cứ và vương quốc hay nhất

Rate this post

Lojërat Kingdom building për PC dhe celularë kanë shumë në dyqanin e aplikacioneve. Pra, Cakhia TVdo t’i listojë ato për ju Loja më e mirë e ndërtimit të mbretërisë sot.

Disa videolojëra ju ofrojnë argëtim me ritme të shpejta, ndërsa të tjerat janë krijuar për t’ju marrë orë të tëra për t’u zotëruar. Midis tyre spikat linja Lojë e ndërtimit të bazës dhe mbretërisë.. Mund të kaloni gjithë natën duke luajtur me to.

Më poshtë është Lojë e ndërtimit të bazës dhe mbretërisë. Më e mira që mund të luani tani.

TOP lojë më e mirë e bazës dhe e ndërtimit të mbretërisë

 • 0 Së pari

  Rimworld: Ndërtimi i bazave dhe qyteteve

  Rimworld ofron një përvojë të ndryshme të ndërtimit të qytetit
  Rimworld ofron një përvojë të ndryshme të ndërtimit të qytetit

  rimworld është Lojë e ndërtimit të bazës dhe qytetit. paraqitur, duke simuluar një koloni fantazie të kontrolluar nga AI inteligjente. Sigurisht që nuk zhgënjen. Bota Rimworld filloi me vetëm 3 njerëz që jetonin. Dhe ata janë banorët e parë të qytetërimit të ri që duhet të krijoni.

  Rimworld është shumë tërheqës, nuk ka problem në modalitetin e sandbox jo konkurrues. Përmbajtja e rrëfimit të banorit udhëhiqet përmes rrëfimit të AI. Ky tregimtar gjeneron piratë të rastësishëm, tregti, stuhi, tufa pulash, etj.

  AI i tregimit nuk krijohet rastësisht. Zhvilluesi e modeloi atë sipas drejtorit të AI të Left4Dead, që do të thotë se ndeshjet dhe situatat krijojnë një histori, jo një sekuencë të rastësishme të ngjarjeve shkatërruese.

  Rimworld përfundoi periudhën e hyrjes së hershme në tetor 2018 dhe aktualisht po përditësohet rregullisht. Ai gjithashtu ka një Workshop Steam plot me moda të reja, shtesa dhe AI ​​për tregim.

 • 0 dy

  Stardew Valley: Farm & City Construction Simulator

  Stardew Valley hap një botë unike të lojërave bujqësore
  Stardew Valley hap një botë unike të lojërave bujqësore

  Stardew Valley është një RPG shumë popullor simulimi i jetës në vend, i ndikuar shumë nga stili Harvest Moon. Shumëzhanër nga Stardew Valley. Ai jo vetëm ndërton, por përfshin edhe funksionin për të kontribuar në zhvillimin e shëndetshëm të qytetit duke simuluar bujqësinë dhe blegtorinë. Edhe pse tingëllon e lodhshme, kjo është arsyeja pse Stardew Valley tërheq orë të tëra përvojë nga lojtarë nga e gjithë bota.

  Stardew Valley është një lojë e suksesshme indie. Gjatë javës së parë të shitjeve të shkurtit 2016, u shitën 425,000 kopje të Stardew Valley. Gjatë dy viteve të ardhshme, botuesi shiti më shumë se 3.5 milionë kopje të Stardew Valley. Është gjithashtu e famshme si një nga lojërat e mira për t’u luajtur mirë në cilësimet e disponueshme të grafikës kompjuterike.

  Programuesi Eric Barone ishte vërtet i befasuar nga apeli i lojës: “Nuk e kisha menduar kurrë se do të kishte një ndikim kaq të madh. Isha shumë i lumtur dhe i befasuar.

 • 0 3

  Factorio: Ndërtimi dhe automatizimi i objekteve

  Zhyt në botën e industrializuar në Factorio
  Zhyt në botën e industrializuar në Factorio

  fabrika është Lojë për ndërtimin e bazës Vërtet. Ju duhet të grumbulloni burime për të zgjeruar vazhdimisht fabrikën. Hetoni për të zhbllokuar pajisje të reja aliene, transport dhe teknologji.

  Tingëllon e thjeshtë. Në fakt, Baza e Parë do të bëhet një labirint i ndërlikuar i armëve mekanike, hidraulikës dhe pajisjeve të klasifikimit si makarona, të mundësuar nga një shumëllojshmëri burimesh energjie dhe, në të njëjtën kohë, të mundësuar nga armë të mëdha mbrojtëse.

  Bota e Factorio është shumë e detajuar dhe e gjallë. Me siguri gjithmonë do të dëshironi të gjeni mënyra për të përmirësuar efikasitetin e robotëve logjistik. Që nga shkurti 2016, Factorio ka marrë vazhdimisht 98% vlerësime pozitive në Steam, me afro 2 milionë blerje.

 • 0 4

  Subnautica: ndërtoni një bazë dhe eksploroni botën nënujore

  Eksploroni thellësitë e oqeanit me Subnautica
  Eksploroni thellësitë e oqeanit me Subnautica

  Zhytuni në botën e çuditshme që shtrihet në fund të ujit të thellë, e mbushur me krijesa deti të bukura dhe të tmerrshme, shkëmbinj nënujorë të ndritshëm koralorë dhe hendek të panumërt të thellë të errët.

  Zhvilluar nga një ekip zhvilluesish indie nga Unknown Worlds Entertainment, Subnautica është lavdëruar për lojën e saj të mbijetesës nënujore, e cila vazhdimisht zgjerohet dhe zhvillon botët e oqeanit që ju t’i eksploroni. Subnautica kaloi 4 vjet në Early Access, më pas lëshoi ​​versionin përfundimtar në fillim të 2018. Loja ka shitur që atëherë miliona kopje dhe ende mban 93% vlerësime pozitive në Steam deri më sot.

  Mund të mendoni për një lojë tjetër të ndërtimit të bazës së mbijetesës me hologram indie, por mos e injoroni këtë opsion. Subnautica do të tërheqë vëmendjen tuaj që nga zhytja juaj e parë në ujë deri te përbindëshi i tmerrshëm që ha fytyrën.

 • 0 5

  Kalaja e xhuxhit: ndërtimi i bazës dhe menaxhimi i mbretërisë

      Dwarf Fortress ka një lojë argëtuese dhe grafikë të bukur pixel
  Dwarf Fortress ka një lojë argëtuese dhe grafikë të bukur pixel

  A e keni parë listën e lojërave të ndërtimit të bazës, qytetit dhe mbretërisë që nuk kanë Kalanë e Xhuxhit? Ky është një “perlë e ndritshme” në këtë kategori.

  Loja e Dwarf Fortress është relativisht e “hakuar” trurin. Ju e shihni botën në ASCII, duke sjellë në jetë ekranin e kompjuterit tuaj. Loja ofron masa të pasura kontrolli. Ju duhet të mikromenaxhoni xhuxhët tuaj ose ata do të vrasin veten me ndonjë metodë të frikshme ose qesharake. Dwarf Fortress është një lojë plotësisht e hapur në botë pa asnjë objektiv kryesor. Në veçanti, është vlerësuar si loja më e mirë falas për PC e vitit 2019.

 • 0 6

  Ishujt: Ndërtuesit e qytetit

  Ndërtoni një qytet të vogël në ishull
  Ndërtoni një qytet të vogël në ishull

  Islanders është një lojë e ndritshme dhe e gjallë e ndërtimit të qytetit në një ishull të vogël. Detyra juaj është të ndërtoni dhe mirëmbani ishullin e ëndrrave tuaja përmes fazave nga një qytet i ri në një qytet të madh dhe të gjallë.

  Banorët e ishullit nuk mbledhin burime. Ju zhbllokoni ndërtesat e reja me rezultate të larta, vendosni ato si një pjesë të enigmës për të maksimizuar hapësirën. Lidhni ndërtesat në një mënyrë modulare. Çdo pozicion i vendosur do t’ju fitojë më shumë pikë.

  Loja krijon çdo ishull me kalimin e kohës, që do të thotë se nuk ka dy vendndodhje të njëjta. Kjo e mban ishullin të freskët me një sfidë të ndryshme sa herë që luani.

 • 0 7

  Planetbase: Ndërtoni qytete dhe baza.

  Zbuloni se si të ndërtoni qytete aliene në Planetbase
  Zbuloni se si të ndërtoni qytete aliene në Planetbase

  Kolonitë hapësinore të sapokrijuara ofrojnë një pikë të lehtë hyrjeje për zhvilluesit. Do të jetë më e vështirë të krijohen koloni të ndërtimit të qyteteve në galaktikë, përveç pjesës tjetër. Planetbase përpiqet t’i përmirësojë gjërat kur ju keni për detyrë të drejtoni një grup kolonësh për të ndërtuar një qytetërim të ri.

  Në Planetbase, ju kaloni midis roleve të menaxherit të kolonisë dhe arkitektit të vogël. Alternimi midis këtyre dy roleve ju jep qasjen perfekte për të ruajtur rritjen dhe për të siguruar që banorët të jenë të lumtur dhe të kënaqur.

  Një tjetër shënim i rëndësishëm kur luani Planetbase është se ju duhet të menaxhoni ekosistemin e çdo individi. Nëse ju mbaron oksigjeni, uji, ushqimi, atëherë vdekja do të trokasë në derën tuaj.

 • 0 8

  Janë miliarda: ndërto një bazë

  Ata janë miliarda që ju ndihmojnë të praktikoni mbijetesën post-apokaliptike
  Ata janë miliarda që ju ndihmojnë të praktikoni mbijetesën post-apokaliptike

  They Are Billions është një lojë strategjike për ndërtimin e bazës. Këtu do t’ju duhet të mposhtni një seri njerëzish të infektuar në një planet post-apokaliptik. Ju kontrolloni një nga kolonitë e fundit njerëzore. Misioni juaj është të ndërtoni dhe krijoni një mbrojtje kundër sulmuesve të panumërt të tërbuar, shtresa pas shtrese.

  Ata janë miliarda që përdorin një motor lojërash të personalizuar për të gjeneruar numra të pavdekshëm. Ju mund të përballeni me 20,000 zombie në kohë reale. Ata bëjnë gjithçka për të zhdukur koloninë tuaj. Ushtria e tyre e sëmundjes infektive është miliarda jashtëzakonisht keqdashëse. Vetëm një mumje “depërton” në mbrojtjen tuaj, punëtorët e parë të ekspozuar ndaj tij do të infektohen.

 • 0 9

  I dëbuar: Ndërtimi i qytetit

  Banished ka grafikë të bukur
  Banished ka grafikë të bukur

  Ju kontrolloni një grup mërgimtarësh që kërkojnë vendndodhjen e përsosur për të ndërtuar një qytet të ri. Sigurisht, rifillimi i jetës nuk është i lehtë në Banished. Fillimisht, në çantën e shpinës dhe në karrocën tuaj keni vetëm rroba, varësisht nga sa e vështirë është.

  Sa herë që dimri vjen dhe shkon, ju pyesni veten se sa njerëz vdesin nga uria nëse të korrat dështojnë. Ju pyesni veten nëse fëmijët mund të jetonin nëse gjuetari sëmurej dhe vdiste. A do të vijë anija tregtare dhe nëse po, a do të sjellë ndonjë gjë të dobishme?

  Banished ndaloi përditësimin në 2017. Megjithatë, një komunitet i modifikimit të lojërave është ende aktiv dhe i shton më shumë veçori lojës.

 • 0 dhjetë

  The Universim: Loja Zoti ndërton qytetin

  Universim ka grafikë të bukur dhe lojë tërheqëse.

  Çfarë do të bënit nëse do të kishit pushtetin në dorën tuaj? Në Universim, ju jeni krijuesi dhe keni fuqinë përfundimtare. Veprimet tuaja përcaktojnë zhvillimin e botës. Me mençuri të pafund, drejtojeni botën tuaj drejt një mbretërie të fuqishme. Shpërbleni besnikët dhe ndëshkoni skeptikët.

  Universiteti është gjithashtu një ekosistem. Të gjitha aspektet janë të lidhura së bashku. Akordimi i një zone mund të japë rezultate të papritura kudo në planet. Natyra ndryshon në mënyra të paparashikueshme, ndonjëherë duke sjellë edhe shkatërrim edhe rrezik.

  Universim është ende në qasje të hershme, kështu që ka nevojë për përditësime të rregullta dhe rregullime të gabimeve.

 • 0 njëmbëdhjetë

  Frostpunk – Lojë e Ndërtimit të Mbretërisë së Akullit

  Frostpunk është Lojë e ndërtimit të mbretërisë në kompjuter ose në Steam. Loja është lëshuar nga autori i famshëm i This War of Mine. Loja zhvillohet në epokën viktoriane, në mes të një dimri të ftohtë. Në këtë botë ku gjithçka ngrin, lojtari duhet të zhvillojë teknologjinë e avullit për të luftuar të ftohtin në të njëjtën kohë me përpjekjen për të ndërtuar qytetin e fundit në Tokë dhe për të mbrojtur çdo mjet mbijetese të nevojshme për mbijetesën e tyre.

  Optimizimi dhe menaxhimi i burimeve është shpesh në kundërshtim me ndjeshmërinë dhe vendimmarrjen e shëndoshë. Ndërsa menaxhimi i qytetit dhe i shoqërisë do të zërë pjesën më të madhe të kohës së sundimtarit, në një moment gjatë eksplorimit të tij në botën e jashtme ai do të duhet të mësojë më shumë për historinë dhe gjendjen aktuale. .

  Vendimet tuaja ndikojnë në vetë ekzistencën e shoqërisë në Frostpunk. Pra, çfarë do të bëni për ta bërë vendin të zhvillohet dhe të përparojë?

  Me lojë sfiduese, Frostpunk gjithmonë Lojërat më të mira të ndërtimit të mbretërisë ia vlen të luhet Nëse ju pëlqen edhe zhanri, mos hezitoni të provoni Frostpunk!

 • 0 e dymbëdhjetë

  Rust: Një lojë për ndërtimin e bazës ndër-platformë

  lojë ndryshku

  Oksid është një lojë video në internet me lojë ekstreme të mbijetesës. Ju duhet të luftoni shumë kërcënime në natyrë, por rreziku kryesor vjen nga mënyra se si ndërveproni me lojtarët e tjerë në këtë botë. Ju mund të përdorni armë për të mbrojtur veten dhe të krijoni sende të ndryshme për ta bërë më të lehtë udhëtimin.

  Ngjashëm me shumë lojëra të tjera mbijetese, Oksid përfshin një sistem ndërtimi bazë që mund ta përdorni për të krijuar ndërtesa. Gjërat që mund të krijohen në Rust do t’ju ndihmojnë kundër armiqve NPC dhe lojtarëve të tjerë. Rust është zgjedhja perfekte për ata që duan të përjetojnë një lojë ndërtimi bazë me lojë sfiduese në internet. Ju mund të luani Rust në Xbox One, seritë Xbox S/X, PS4, PS5 dhe PC. Loja ka grafikë të bukur, definitivisht nuk do t’ju zhgënjejë.

 • Është lart Lojërat më të mira të ndërtimit të bazës dhe zhvillimit të mbretërisë Aktualisht. Të gjitha ato janë të disponueshme në Steam. Shpresoj se artikulli do t’ju ndihmojë të zgjidhni vendin e përsosur të argëtimit të fundjavës.

Vlerësoni këtë postim

Vlerësoni këtë postim

Trên đây là bài viết TOP game xây dựng căn cứ và vương quốc hay nhất của Cà khịa TV web site tổng hợp link xem trực tiếp bóng đá hàng đầu Việt Nam hiện nay.

Tham Khảo Thêm:  Bài 7: Tiết 2: EU – Hợp tác, liên kết để cùng phát triển

Related Posts

Củng cố văn Tự sự

A. MỤC TIÊU: HS củng cố kiến ​​thức về văn tự sự, làm bài tập củng cố kiến ​​thức. 5/5 – (88 phiếu bầu) Bài Tổng hợp…

Đề kiểm tra học kì 1 môn Công nghệ lớp 8 năm học 2015 – 2016 trường THCS Minh Tân, Bình Dương

Mục lục Công Nghệ Lớp 8 Kiểm Tra Học Kỳ 1 Đáp án đề thi học kì I Công nghệ lớp 8 Công Nghệ Lớp 8 Kiểm…

Đề thi chọn HSG cấp tỉnh lớp 12 môn Văn Sở GD&ĐT Sơn La năm 2020 – 2021

Mục lục 2021 Ngữ văn lớp 12 Đề thi chọn học sinh giỏi Sở GD&ĐT Sơn La 2021 Ngữ văn lớp 12 Đề thi chọn học sinh…

Viết đoạn văn nêu nhận xét về cách đặt tên chương, tên các phần trong văn bản Thuế máu (trích Bản án chế độ thực dân Pháp của Nguyễn Ái Quốc)

chủ đề: Viết đoạn văn nêu nhận xét về cách đặt tên các chương, mục trong văn bản Thuế máu (trích Bản án chế độ thực dân…

Lập dàn ý “Phân tích bài thơ hầu trời” chi tiết và ngắn gọn

Mục lục Đề bài: Lập dàn ý chi tiết và ngắn gọn của bài “Phân tích bài thơ Lên Trời” Đề bài: Lập dàn ý chi tiết…

Đề kiểm tra 1 tiết lần 2 năm 2017-2018 môn tiếng Anh lớp 12 – THPT Bắc Trà My – Mã đề 216

Đề kiểm tra 1 tiết lần 2 2017-2018 Tiếng Anh lớp 12 – THPT Bắc Trà My – Mã đề 216 Vừa được Cakhia TVcập nhật. Mời…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *