[TOP] Những câu nói hay về con gái chuẩn không cần chỉnh

Rate this post

Thënie të bukura për vajzat Standardi pa përshtatje do të jetë “baza” që djemtë të kuptojnë më mirë vajzat, duke ditur kështu si t’i kënaqin më shumë vajzat. Nëse nuk keni kohë për të mësuar më shumë për një vajzë, merrni një moment për të lexuar dhe menduar për thëniet e mira për vajzat e forta dhe të forta për të ditur se çfarë mendojnë vajzat. për të dëgjuar më shumë vajzat. Çdo vajzë ka një personalitet të ndryshëm, por për sa i përket të menduarit dhe të kuptuarit, ato kanë gjëra të përbashkëta që presin që djemtë t’i zbulojnë.

Thëniet më të bukura për vajzat sot Të papërpunuara por të vërteta

Thënie të bukura për vajzat e sotme të papërpunuara, por të vërteta janë thëniet për personalitetin e vajzave, hobi të vajzave, mendimet e vajzave për dashurinë dhe jetën. Vajzat e sotme nuk janë si vajzat e së shkuarës. Vajzat e sotme bëjnë një jetë shumë personale dhe liberale, çfarëdo që mund të bëjnë djemtë, mund të bëjnë edhe vajzat. Sot le të lexojmë thënie të mira për vajzat për t’i kuptuar më mirë vajzat.

Unë jam i shqetësuar apo një cikadë

1. Vajzat tani kanë shumë të huaj. Më mungon kështu, më mungon ashtu, por vetëm në përgjithësi, jo konkretisht emri i djalit dhe kolektivit të tij të ish-dashnorit. Kur e lexova, të gjithë u lumturuan dhe menduan “Ajo e shkroi atë për mua”. Por me të vërtetë nuk mban mend asgjë, thjesht nuk e zë gjumi, por ndonjëherë pasi mbaron së shkruari fut dorën në bigëzim për të fjetur.

2. Vajzat tani kane shume te panjohur, nuk ka problem nese nuk kane te dashur, por nese kane nje te dashur eshte bere, shko ne fb te dashnores dhe shiko komentet apo inbox-et ne FB, jam shume budallaqe. blloko Ju as nuk e dini se çfarë doni. Shtoni një paragraf dashurie në komentin në foton e një vajze, ajo duhet të pëlqejë komentin për t’i kujtuar “bomay pa ju shkuat vajzat”

3. Vajzat tani kanë shumë të huaj, shkojnë në rrugë për të hipur në një motoçikletë, kërkojnë të kthehen djathtas, shohin motorin që vrapon afër bythës së tyre, kështu që ata kthehen përsëri. Kur njerëzit bërtisnin për “lutje për udhëzime të tilla”, ata bërtisnin, “Babai yt e kërkoi, por ai refuzoi! Po tallesh babi?”

4. Tashmë vajzat kanë shumë të panjohur, çdo vajzë në rrjetet sociale është e urtë, e urtë dhe e vështirë për t’u dashuruar sa nëna e saj, por vajzat e kanë të lehtë të flasin marrëzi gjatë gjithë ditës, llafazan, shaka. Vaileu) Të kesh një dashnor, i dashuri duhet ta dijë, por i dashuruari duhet të përkëdhel. “Djali i mirë do të të japë gjithçka, por djali kokëfortë do të marrë shishen”

5. Vajzat tani kanë shumë gjëra të çuditshme, daljet me rroba të hapura i bëjnë të tjerët të duken si “ulëse të vetëkontrollit, duke rritur mundësinë për të shkuar në burg”. Sa herë që ndeshen kështu me sytë e njerëzve, njerëzit hedhin një sy dhe më pas shkojnë në fb për të qarë “burrat janë të gjithë të poshtër”. Shum qesharake

Tham Khảo Thêm:  Luyện tập: Từ ngôn ngữ chung đến lời nói cá nhân trang 13 SGK Văn 11

Nostalgji ose gjemba 2


6. Vajzat tani janë të huaja, të bindura, të buta, të arsimuara, ëndërrojnë gjithmonë një djalë që i do, një burrë të pashëm, një familje të pasur. Burrat psikologjikë, kuptojnë çfarë duan, kuptojnë se çfarë u pëlqen, një burrë që është i gatshëm të ndryshojë për ta, i gatshëm të heqë dorë nga gjithçka për ta, një djalë që është i gatshëm të qëndrojë në shi për orë të tëra për të marrë një fjalë falje kur ai djali bën një gabim. Fati, sapo shikove një film korean që ndryshoi valën e njerëzve që të pranojnë ashtu siç je, të cilët do të bëjnë gjithçka për t’ju bërë të lumtur dhe për t’ju dashur pa kushte.

7. Në dashurinë e parë vajzat janë gjithmonë të buta, ndonjëherë krijojnë surpriza në ditëlindje apo përvjetorë, dashuria afatgjatë nuk është më e habitshme, ditëlindjet janë thjesht bashkë. Shko hani, shkoni në kinema, kjo është ajo.

8. Kur nuk ka të dashur, vajzat janë të shkujdesura dhe komode. Kur ka një të dashur, i duhet të menaxhojë dhe menaxhojë çdo gjë nga telefoni në facebook, sa herë që sheh të dashurin e saj like apo komente në foto të nxehta, goditet sërish. vajza ka një justifikim për të kundërshtuar, përndryshe ajo duhet të përballet një herë me të dashurin për t’u kujtuar. Por me djemtë nuk është shthurje, është thjesht pëlqim.

Dallëndyshe ose cikada 7


9. Vajzat ëndërrojnë gjithmonë për një dashnor të ardhshëm, i cili është i pashëm, i arsimuar, i pasur, psikologjikisht dhe më e rëndësishmja, duhet të dojë vetëm veten, gati të bëjë gjithçka për të. Kjo ndoshta është për shkak të sindromës së varësisë nga filmat koreanë, ndonjëherë e gjej veten të mbuluar me batanije duke parë një film të lagur dhe më pas duke qarë me sy të fryrë, para se të shkoj në shtrat, gjithashtu nxjerr telefonin për t’i shkruar të dashurit si “Do të të dua “. Ti je përgjithmonë”, i ktheu mesazh i dashuri i tij: “I shikoi të gjitha episodet”.

10. Me pas, kur po debatonte per dicka, vajza u largua, nuk foli per disa dite sepse mendonte se i dashuri i saj ishte si ne film, ndoshta kujtonte shume por nuk e tha. Në fakt djemtë nuk janë të komplikuar. nuk është aq e komplikuar.

11. Bijë, zgjohu, ato gjëra janë ndoshta vetëm në filma, dashuria nuk është gjithmonë e bukur, dy njerëz duhet të kuptojnë njëri-tjetrin, të pranojnë të metat e njëri-tjetrit, gjithmonë ta vlerësojnë njëri-tjetrin, atëherë dashuria e re do të zgjasë.

Thënie të bukura për vajzat e forta dhe me personalitet

Thëniet e bukura për vajzat e forta dhe me personalitet janë thënie të mira për vajzat moderne. Vajzat e sotme janë personalitete, të forta, të pavarura, mendjehapura. Thëniet e bukura për vajzat e forta tregojnë një mënyrë jetese të pavarur, nuk kanë nevojë të varen nga askush, vajzat e forta nuk kanë frikë nga dhimbjet e zemrës apo vetmia, thjesht kanë frikë nga papunësia dhe shëmtia.

Nostalgji ose gjemba 5

1. Gruaja që ndjek turmën shpesh do të arrijë të njëjtat rezultate si pjesa tjetër e turmës. Ndërsa femrat që guxojnë të ecin vetëm, janë të afta të arrijnë sukses të paparë.

2. Femrat janë si qeskat e çajit, vendosen në ujë të vluar për të parë forcën.

3. Nuk kam nevojë t’i provoj asgjë askujt. Unë thjesht ndjek zemrën time dhe fokusohem në atë që dua t’i tregoj botës. Unë jam zotëruesi i botës sime.

4. Çfarëdo që jeta ju hedh – sëmundje apo çfarëdo tjetër – ju nuk keni zgjidhje. Kjo është jeta, kjo është natyra. Ju mund të zgjidhni vetëm se si do të përballeni me vështirësitë.

Tham Khảo Thêm:  Cập nhật 99+ mẫu áo dài bưng quả thịnh hành cho mùa cưới 2019

5. Si femër duhet të mësosh të jesh “i pamëshirshëm”, për ata që mashtrojnë nuk ka nevojë për tolerancë. Nëse nuk mund të hakmerresh, mos fal kurrë.

6. E lindur vajzë, do të thotë thjesht se gjinia nuk ka të bëjë fare me të qenit vajzë. Si vajzë, varet nga ju.

7. Si femër duhet të mësoni të “dashuroni sinqerisht”, çfarë duhet mbajtur, çfarë duhet hedhur, mos u pendoni por kapuni.

8. Të gjithë u thonë vajzave të mos jenë shumë të forta, shumë të pavarura, shumë të fuqishme, përndryshe nuk do t’ju pëlqejë shumë njerëzve. Por nëse nuk jemi elastikë, jo të pavarur, jo të dëmshëm, atëherë kur jemi më të pafuqishëm, kush do të ndihmojë?

Dallëndyshe ose cikada 4


9. Sfera më e lartë e mnajh të fuqishëm është pranimi. Kur mund të pranojmë gjithçka që na ndodh, ne jemi më të fortët. Vetëm jetoni jetën tuaj, nuk ka nevojë ta detyroni atë. E trishtuar, e trishtuar, qaj, qaj. Duhet ta përjetoni vetë për të kuptuar vërtet koston e rritjes.

10. Vajzat duhet të mbajnë mend! Ju nuk jeni të detyruar t’i shërbeni ndjenjave të dikujt. Kush nuk është i mirë, le të zhduket nga jeta juaj. Kur jeni të trishtuar, lexoni libra, dëgjoni muzikë, shikoni filma. Mos u lutni të tjerëve që të kujdesen për ju.

11. Të ngrënit vetëm nuk do të thotë domosdoshmërisht që një fëmijë ka një vonesë zhvillimi. Të shikosh filma vetëm nuk është domosdoshmërisht e vetmuar. Kur mund të jemi të qetë vetëm, të shikojmë filma vetëm, të hamë vetëm është kur kemi mësuar ta duam dhe respektojmë veten me të vërtetë.

12. Vajzat janë për dashuri, jo për tema kërkimore.

13. Një vajzë e guximshme është ajo që nuk ka nevojë për dikë që nuk ka nevojë për të.

14. Bëhu një vajzë me zemër, një grua me mendime dhe një zonjë me klas.

15. Një vajzë duhet të jetë mjaft e fortë për të qëndruar në këmbët e veta, mjaft e mençur për të ditur kur ka nevojë për ndihmë dhe mjaft e guximshme për të kërkuar.

Gjemba dhe gjemba 3

Thënie të bukura për vajzat standarde beqare që nuk kanë nevojë të modifikohen

Thëniet e bukura për vajzat standarde beqare nuk kanë nevojë të rregullohen, për vajzat që kanë qenë dhe janë ende beqare. Citate të mira për vajzat beqare që janë shumë qesharake dhe të mira do t’ju ndihmojnë të kuptoni më mirë pse beqarët jetojnë të lumtur, pse duke qenë beqarë jetojnë kaq të fortë dhe të pavarur. Le të eksplorojmë së bashku.

1. Të jesh beqar nuk është gjë e madhe, për sa kohë që nuk ndihesh i vetmuar. Ka ende kush të shkosh për kafe kur je i trishtuar dhe me dikë që të jesh kur je i sëmurë. Nëse doni të dilni me dikë, shkoni pa u shpjeguar

3. Të jesh beqar nuk është e frikshme… e frikshme është të jesh i dashuruar, por të ndihesh i vetmuar 4. Sinqerisht… preferoj të jem vetëm për pjesën tjetër të jetës sime sesa të dashurohem me gjysmë zemre. Pra, nëse nuk është e gjitha, atëherë në rastin më të mirë asgjë. Ju nuk duhet të hezitoni të kujdeseni për mua dhe të më tërhiqni në një lojë dashurie të rreme.

4. Vajzat janë më seksi kur nuk i përkasin askujt. Kjo është kur je rehat, i lirë të fluturosh me horizontin tënd; të bëjnë atë që duan vërtet; ji i lirë të jesh me, pa u lidhur nga askush; zotëroni jetën tuaj pa u varur nga krahu apo krahu i dikujt tjetër…

Tham Khảo Thêm:  Cách viết email xin lỗi khách hàng sao cho đúng chuẩn

5. Vajzat janë në thelb tërheqëse… nuk ka asgjë të keqe me këtë. Bukuria është një instinkt, kujdesi për bukurinë dhe pamjen është një gjë e dukshme dhe normale. Nëse jeni beqarë do të thotë se do të keni më shumë kohë për t’u kujdesur për pamjen tuaj. Mos mendo se të jesh e bukur tani është që dikush ta shohë! Dëshironi të shihni një vajzë tërheqëse në pasqyrë çdo mëngjes?

Dallëndyshe ose cikada 6


6. Vajzat beqare kur qajnë apo qeshin, i zgjedhin vetë. Pra, mos e fajësoni që për shkak të një djali që jeta juaj është shumë e errët!

7. Beqar nuk është E. Të jesh beqar është për lumturi kur ngecesh diku në trafik. Beqar, më lër të gjej një vend të qetë për veten time, për të pritur mashkullin që më përket vërtet.

8. Beqar, kam më shumë kohë për veten. Nëse më parë, kur isha i dashuruar, më duhej të merresha çdo ditë për punët e mia, atëherë kaloja pak më shumë kohë duke menduar “Çfarë po bën tani, a ke ngrënë, a je kthyer …”, dhe me nxitim Nëse kompozoj disa mesazhe me interes për të dërguar, tani mund të përdor të gjithë 24 orët e pakta vetëm për veten time.

9. Beqar, sepse jam një vajzë moderne. Krijoj për vete një botë të lumtur pa dashuri, si era që vjen e shkon, e pasigurt, gjithmonë e kapur pas një ideje të pandryshueshme.

10. Beqar, sepse e kuptoj që: Për shkak se ka DASHURI, duhet të ketë një ndarje, sepse nuk ekziston diçka e tillë si FOREVER dhe përrallat nuk kanë qenë kurrë të vërteta.

dhjetë

Thënie të bukura për vajzat

Vajzat këto ditë konsiderohen nga shumë arrogante. Thënie të bukura për vajzën snob për vajzën e ftohtë, mendjemadh apo snob. Në ditët e sotme, shumë vajza gjejnë sloganet e tyre. “Pa humbur luksin.” Le të lexojmë dhe të mendojmë për thëniet e mira për vajzat për t’i kuptuar më mirë vajzat sot.

1. Dmth: vajzat duhet të jenë të bukura për aq kohë sa janë të bukura!

2. Unë jam arrogant sepse nuk ke fuqi të ndikosh tek unë

3. Jam arrogante sepse nuk ke mjaftueshëm “ndikim” tek unë!

4. Ajo është e ftohtë, thuhet se është mendjemadhe. Por fol shumë, fol shumë.

Dallëndyshja ose cikada 14

5. Po, është mirë, por kryesorja është që nuk je aq “ndikues” sa të më prekësh zemrën.

6. Të jesh vajzë duhet të jetë pak joshëse për të joshur një djalë.

7. Edhe pse mjaft “e turpshme” por sërish duket se ka shumë ndjekës

8. Tejet i apasionuar pas djemve, por pretendon se nuk i intereson, i pëlqen të jetë një “vajzë e ftohtë”

9. I mërzitur por prapë më pëlqen të protestoj

Një koleksion thëniesh të bukura për vajzat e sotme plot personalitet dhe forcë. Ata nuk janë më të mirë në durimin e zemërimit, të varur nga burrat si vajzat në të kaluarën. Thënie të mira për vajzat e forta dhe të forta për të kuptuar më mirë vajzat e sotme, për të kuptuar më mirë stilin e jetës së pavarur, bohem, të sigurt dhe të fortë. Bëhuni një vajzë që është gjithmonë e bukur dhe e sigurt për t’u respektuar nga të gjithë.

Thënie të mira – Etiketa: Thënie të mira për vajzat

Shihni më shumë artikuj të shkëlqyeshëm rreth Shën Haj

Vlerësoni këtë postim

Vlerësoni këtë postim

Trên đây là bài viết [TOP] Những câu nói hay về con gái chuẩn không cần chỉnh của Cà khịa TV web site tổng hợp link xem trực tiếp bóng đá hàng đầu Việt Nam hiện nay.

Related Posts

Củng cố văn Tự sự

A. MỤC TIÊU: HS củng cố kiến ​​thức về văn tự sự, làm bài tập củng cố kiến ​​thức. 5/5 – (88 phiếu bầu) Bài Tổng hợp…

Đề kiểm tra học kì 1 môn Công nghệ lớp 8 năm học 2015 – 2016 trường THCS Minh Tân, Bình Dương

Mục lục Công Nghệ Lớp 8 Kiểm Tra Học Kỳ 1 Đáp án đề thi học kì I Công nghệ lớp 8 Công Nghệ Lớp 8 Kiểm…

Đề thi chọn HSG cấp tỉnh lớp 12 môn Văn Sở GD&ĐT Sơn La năm 2020 – 2021

Mục lục 2021 Ngữ văn lớp 12 Đề thi chọn học sinh giỏi Sở GD&ĐT Sơn La 2021 Ngữ văn lớp 12 Đề thi chọn học sinh…

Viết đoạn văn nêu nhận xét về cách đặt tên chương, tên các phần trong văn bản Thuế máu (trích Bản án chế độ thực dân Pháp của Nguyễn Ái Quốc)

chủ đề: Viết đoạn văn nêu nhận xét về cách đặt tên các chương, mục trong văn bản Thuế máu (trích Bản án chế độ thực dân…

Lập dàn ý “Phân tích bài thơ hầu trời” chi tiết và ngắn gọn

Mục lục Đề bài: Lập dàn ý chi tiết và ngắn gọn của bài “Phân tích bài thơ Lên Trời” Đề bài: Lập dàn ý chi tiết…

Đề kiểm tra 1 tiết lần 2 năm 2017-2018 môn tiếng Anh lớp 12 – THPT Bắc Trà My – Mã đề 216

Đề kiểm tra 1 tiết lần 2 2017-2018 Tiếng Anh lớp 12 – THPT Bắc Trà My – Mã đề 216 Vừa được Cakhia TVcập nhật. Mời…

Trả lời

Email của bạn sẽ không được hiển thị công khai. Các trường bắt buộc được đánh dấu *